| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Wydawanie i rozpowszechnianie Monitora Sądowego i Gospodarczego

Wydawanie i rozpowszechnianie Monitora Sądowego i Gospodarczego

Ministerstwo Sprawiedliwości w drodze rozporządzenia uregulowało nowe zasady dotyczące wydawania i rozpowszechniania Monitora Sądowego i Gospodarczego oraz określiło nowe stawki opłat za ogłoszenia lub obwieszczenia zamieszczenie w Monitorze.

Polecamy: Samochód po zmianach od 1 kwietnia 2014 - multipakiet

30 maja 2014 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 13 maja 2014 r. w sprawie wydawania i rozpowszechniania Monitora Sądowego i Gospodarczego (Dz. U. z 2014 r., poz. 649), na podstawie którego m.in.:

- uregulowano materię związaną z wydawaniem i rozpowszechnianiem Monitora Sądowego i Gospodarczego dotychczas uregulowaną w rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 15 kwietnia 1996 r. w sprawie organizacji, sposobu wydawania i rozpowszechniania oraz podstawy ustalania ceny numerów Monitora Sądowego i Gospodarczego i wysokości opłat za zamieszczenie w nim ogłoszenia lub obwieszczenia (tekst jednolity: Dz. U. 2013 r., poz. 238) w zdecydowanej większości utrzymując rozwiązania przyjęte w ww. rozporządzeniu;

- ustalono, iż opłata za zamieszczenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym podlegającego opłacie ogłoszenia lub obwieszczenia o wpisie do Krajowego Rejestru Sądowego jest stała i wynosi 100 zł, bez względu na to czy jest to pierwszy czy kolejny wpis lub obwieszczenie, w związku z czym również opłata za ogłoszenie o złożeniu sprawozdania finansowego równa będzie 100 zł (dotychczas opłata za ogłoszenie każdego kolejnego wpisu wynosiła 250 zł).

Reorganizacja urzędów i portal podatkowy 2014/2015

Zapisz się na nasz newsletter

Zapraszamy na forum Księgowość

Maciej Szulikowski

radca prawny i partner zarządzający

M. Szulikowski i Partnerzy Kancelaria Prawna

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Olimpia Bronowicka

Rzecznik prasowy Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »