| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Zmiany prawa

Zmiany w ustawie o NIP

Aktualizacja: 02.09.2011

29 lipca 2011 r. została uchwalona ustawa o zmianie ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników oraz o zmianie innych ustaw. Ustawa wprowadza rewolucję w zakresie ewidencji podatkowej. Większość jej regulacji wchodzi w życie 1 września br., pozostałe 1 stycznia 2012 r. W związku z tą zmianą zostało zmienionych kilkadziesiąt ustaw podatkowych i dotyczących obrotu gospodarczego. »

Ujednolicony tekst ustawy o VAT

Aktualizacja: 05.09.2011

Ujednolicony tekst ustawy o VAT został opublikowany w Dzienniku Ustaw. »

Zaświadczenie dokumentujące przerwy w pracy kierowcy

Aktualizacja: 25.08.2011

31 sierpnia 2011 r. wchodzi w życie ustawa o zmianie ustawy o czasie pracy kierowców oraz ustawy o transporcie drogowym. »

Zmiany w zasadach zatrudniania cudzoziemców

Aktualizacja: 25.08.2011

Doprecyzowany został rodzaj informacji, które polski pracodawca musi zawrzeć w oświadczeniu składanym w PUP w związku z planowanym zatrudnieniem cudzoziemców z Białorusi, Gruzji, Mołdowy, Rosji lub Ukrainy. »

Wyciągi z ksiąg rachunkowych funduszu sekurytyzacyjnego

Aktualizacja: 25.08.2011

Nadanie mocy prawnej dokumentu urzędowego w postępowaniu cywilnym prowadzonym wobec konsumenta księgom rachunkowym oraz wyciągom z ksiąg rachunkowych funduszu sekurytyzacyjnego jest niezgodne z Konstytucją. »

Nowe obowiązki właścicieli stacji paliw

Aktualizacja: 10.08.2011

Zwiększenie udziału biokomponetów w oleju napędowym oraz obowiązek umieszczania przez przedsiębiorców informacji na temat zawartości biokomponentów w paliwach ciekłych na stacjach benzynowych - to główne zmiany w ustawie o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw. »

Kopie paragonów przechowujemy przez dwa lata

Aktualizacja: 08.08.2011

Kopie paragonów wydrukowanych do końca 2012 r. będzie można przechowywać przez dwa lata. Podatników VAT rejestrujących sprzedaż w kasach fiskalnych nadal będzie więc obowiązywał skrócony dwuletni termin przechowywania kopii papierowych dokumentów kasowych. »

Nowe wzory deklaracji VAT i informacji VAT-UE

Aktualizacja: 10.08.2011

Weszły w życie rozporządzenia Ministra Finansów, które wprowadzają nowe wzory deklaracji VAT i informacji VAT-UE. »

Prawne podsumowanie lipca 2011 r.

Aktualizacja: 02.08.2011

Niniejsza publikacja stanowi podsumowanie najważniejszych zmian w polskich przepisach prawnych, które weszły w życie w lipcu 2011 r. »

Refundacja kosztów stanowiska pracy

Aktualizacja: 10.08.2011

Weszło w życie rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie refundacji kosztów stanowiska pracy. »

Przywrócenie do pracy nielegalnie zwolnionych

Aktualizacja: 26.07.2011

Od 28 lipca 2011 r. został rozszerzony krąg pracowników, którzy w przypadku niezgodnego z prawem zwolnienia będą mogli ubiegać się o przywrócenie do pracy. »

Przechowywanie kopii paragonów fiskalnych

Aktualizacja: 26.07.2011

Podatnicy będą krócej przechowywali kopie papierowych dokumentów kasowych, potwierdzających sprzedaż dokonaną do końca 2012 r. (tj. przez 2 lata, licząc od końca roku, w którym nastąpiła transakcja). »

Maksymalne stawki taksy notarialnej są zgodne z konstytucją

Aktualizacja: 17.08.2011

Trybunał Konstytucyjny 7 lipca 2011 r. orzekł, że rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości w sprawie maksymalnych stawek taksy notarialnej są zgodne z konstytucją. »

Zakres informacji, które musi przedstawić staroście podmiot ubiegający się o pomoc de minimis

Aktualizacja: 28.07.2011

Podmiot ubiegający się o pomoc de minimis jest zobowiązany do przedstawienia staroście zaświadczeń lub oświadczenia o wielkości uzyskanej pomocy de minimis, a ponadto informacji dotyczących sytuacji ekonomicznej, w tym sprawozdań finansowych za okres 3 ostatnich lat obrotowych, sporządzonych zgodnie z przepisami o rachunkowości. »

Zgłoszenie rejestracyjne VAT-R

Aktualizacja: 13.07.2011

W związku ze zmianami wprowadzonymi w ustawie o VAT od 1 lipca br. konieczna była zmiana formularza VAT-R. Nowy wzór zgłoszenia (VAT-R) został oparty na dotychczasowym wzorze zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R(10). »

reklama

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Matylda Pawłowicz

Radca Prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »