| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Zmiany prawa

Przechowywanie kopii paragonów fiskalnych

Aktualizacja: 26.07.2011

Podatnicy będą krócej przechowywali kopie papierowych dokumentów kasowych, potwierdzających sprzedaż dokonaną do końca 2012 r. (tj. przez 2 lata, licząc od końca roku, w którym nastąpiła transakcja). »

Maksymalne stawki taksy notarialnej są zgodne z konstytucją

Aktualizacja: 17.08.2011

Trybunał Konstytucyjny 7 lipca 2011 r. orzekł, że rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości w sprawie maksymalnych stawek taksy notarialnej są zgodne z konstytucją. »

Zakres informacji, które musi przedstawić staroście podmiot ubiegający się o pomoc de minimis

Aktualizacja: 28.07.2011

Podmiot ubiegający się o pomoc de minimis jest zobowiązany do przedstawienia staroście zaświadczeń lub oświadczenia o wielkości uzyskanej pomocy de minimis, a ponadto informacji dotyczących sytuacji ekonomicznej, w tym sprawozdań finansowych za okres 3 ostatnich lat obrotowych, sporządzonych zgodnie z przepisami o rachunkowości. »

Zgłoszenie rejestracyjne VAT-R

Aktualizacja: 13.07.2011

W związku ze zmianami wprowadzonymi w ustawie o VAT od 1 lipca br. konieczna była zmiana formularza VAT-R. Nowy wzór zgłoszenia (VAT-R) został oparty na dotychczasowym wzorze zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R(10). »

Zmiana rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad zatrudniania skazanych

Aktualizacja: 11.07.2011

Nowelizacja rozporządzenia, która weszła w życie 6 lipca br. dotyczy zmiany zasad wynagradzania skazanych zatrudnionych przy pracach porządkowych oraz pomocniczych wykonywanych na rzecz jednostek organizacyjnych Służby Więziennej. »

Zasady wykonywania działalności leczniczej

Aktualizacja: 14.07.2011

Od 1 lipca 2011 r. obowiązuje zasadnicza część przepisów ustawy z 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej. »

Prawne podsumowanie czerwca 2011 r.

Aktualizacja: 11.07.2011

Niniejsza publikacja stanowi podsumowanie najważniejszych zmian w polskich przepisach prawnych, które weszły w życie w czerwcu 2011 r. oraz ostatnio opublikowanego orzecznictwa Sądu Najwyższego. »

Opłaty od skanerów i kopiarek

Aktualizacja: 14.07.2011

Od 1 lipca 2011 r. zmienił się wykaz kserokopiarek, skanerów i innych podobnych urządzeń reprograficznych oraz związanych z nimi czystych nośników i wysokość pobieranych od nich opłat. »

Nowe uregulowania dotyczące zawieszania działalności

Aktualizacja: 01.08.2011

Przedsiębiorca niezatrudniający pracowników może zawiesić wykonywanie działalności gospodarczej na okres od 30 dni do 24 miesięcy (dotychczas minimalny okres zawieszenia wynosił miesiąc, co uniemożliwiało przedsiębiorcom zachowanie uprawnień z ubezpieczeń społecznych). »

Działalność gospodarcza w zakresie ochrony - nowy wzór wniosku o udzielenie koncesji

Aktualizacja: 01.08.2011

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wprowadziło nowy wzór wniosku o udzielenie/zmianę koncesji dla działalności ochrony osób i mienia. »

Rejestracja firmy przez internet - formularz CEIDG-1

Aktualizacja: 19.07.2011

1 lipca wchodzą w życie przepisy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Dzięki temu przedsiębiorcy będą mogli zarejestrować firmę przez internet posługując się formularzem CEIDG. »

Zgłoszenia do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego

Aktualizacja: 17.06.2011

W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie w sprawie określenia m.in. wzorów zgłoszeń do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego. »

Świadczenie usług w systemie Krajowego Systemu Usług

Aktualizacja: 17.06.2011

Od 1 czerwca 2011 r. obowiązują szczegółowe wymagania wobec podmiotów ubiegających się o rejestrację albo zarejestrowanych w Krajowym Systemie Usług dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw (KSU). »

Stare wzory deklaracji VAT można stosować do końca 2011 r.

Aktualizacja: 15.06.2011

Stare wzory deklaracji VAT (określone rozporządzeniem z 28 listopada 2008 r.) można stosować również do rozliczenia za ostatni okres rozliczeniowy 2011 r. »

Zmiany zasad wynagradzania zasadniczego pracowników publicznych ZOZ

Aktualizacja: 16.06.2011

Została skorygowana wysokość stawek wynagrodzenia zasadniczego pracowników publicznych zakładów opieki zdrowotnej w pierwszych czterech kategoriach zaszeregowania (odnoszących się do części grup pracowników otrzymujących wynagrodzenie jednoskładnikowe), tak aby nie odbiegały one od wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2011 r. (1386 zł). »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

PolishProperty.eu

PolishProperty.eu to portal zajmujący się kompleksowo rynkiem nieruchomości w Polsce i pozostałych krajach UE.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK