| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Nowelizacji ustawy o izbach rolniczych

Nowelizacji ustawy o izbach rolniczych

Projekt nowelizacji ustawy o izbach rolniczych, nad którym trwają prace w Sejmie, przewiduje, że składki związków i stowarzyszeń rolniczych reprezentujących interesy polskich rolników na forum unijnych organizacji branżowych nadal będą pokrywane z budżetu.

Organizacje ponadnarodowe zajmują się analizowaniem problemów wiążących się z kształtowaniem i realizacją Wspólnej Polityki Rolnej oraz tworzeniem rozwiązań w zakresie jej mechanizmów, negocjują też z organami Unii Europejskiej istotne sprawy dotyczące rolnictwa i producentów rolnych - przypominają posłowie PSL.

Podatek rolny

Dodają, że polskie organizacje rolnicze aktywnie uczestniczą w pracach organizacji, których są członkami. W ostatnim czasie były one szczególnie zaangażowane w tworzenie pakietu legislacyjnego dotyczącego Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2014-2020. "Niejednokrotnie przyjęte przez COPA–COGECA projekty stanowisk odnośnie aktów prawnych w zakresie WPR na lata 2014-2020 zbieżne były z propozycjami rozwiązań zgłaszanymi przez polskie organizacje rolnicze, dlatego z uwagi na ważny interes Polski tak istotny jest udział polskich organizacji rolniczych w tych strukturach" - podkreślają.

Ulga inwestycyjna w podatku rolnym

Tylko w COPA-COGECA i GEOPA składka narodowa wynosi obecnie ok. 370 tys. euro rocznie, na kolejne 100 tys. euro rocznie wycenia się koszty obsługi w tych organizacjach. Polskie organizacje rolnicze należą też do innych ponadnarodowych organizacji rolniczych, jak np. Europejska Rada Młodych Rolników (CEJA). (PAP)

zab/ son/

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Fundacja ITAKA

Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK