| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Podatek węglowodorowy - wzory deklaracji od 1 stycznia 2016 r.

Podatek węglowodorowy - wzory deklaracji od 1 stycznia 2016 r.

W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie w sprawie określenia wzorów deklaracji w zakresie specjalnego podatku węglowodorowego. Chodzi o wzory deklaracji SPW-1, SPW-2 oraz wzory informacji SPW-1/O i SPW-2/O. Deklaracje będą obowiązywać od 1 stycznia 2016 r.

Nowe wzory deklaracji w zakresie specjalnego podatku węglowodorowego wprowadza rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 15 października 2015 r. w sprawie określenia wzorów deklaracji w zakresie specjalnego podatku węglowodorowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 1765). Rozporządzenie, które wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2016 r., określa wzory deklaracji:

- SPW-1(1)wraz z objaśnieniami,

- SPW-2(1)  wraz z objaśnieniami,

- SPW-1/O(1),

- SPW-2/O(1).

Rozporządzenie określające wzory deklaracji w zakresie specjalnego podatku węglowodorowego związana jest z wejściem w życie ustawy z dnia 25 lipca 2014 r. o specjalnym podatku węglowodorowym (Dz. U. poz. 1215), w której uregulowane zostało opodatkowanie wydobycia węglowodorów specjalnym podatkiem węglowodorowym. Do określenia wzorów miesięcznej oraz rocznej deklaracji podatkowej w drodze rozporządzenia ministra właściwego do spraw finansów publicznych obliguje zapis art.18 ustawy.

Wzory deklaracji SPW-1 i SPW-2

Wzór deklaracji o wysokości osiągniętego zysku (poniesionej straty) przez podatnika specjalnego podatku węglowodorowego za rok podatkowy (SPW-1), stanowiący załącznik nr 1 do rozporządzenia, umożliwi prawidłowe obliczenie podatku i określenie wysokości skumulowanych wydatków kwalifikowanych oraz skumulowanych przychodów. Wzór ten zawiera również objaśnienia co do terminu i miejsca złożenia deklaracji.

SPW-1

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Łomozik

Dyplomowany konsultant feng shui

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK