| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Dodatkowe punkty przyjmowania zeznań podatkowych

Dodatkowe punkty przyjmowania zeznań podatkowych

Ministerstwo Finansów zobowiazało podległe organy podatkowe do ułatwienia podatnikom składania PIT-ów. Na czym polegają te ułatwienia?

W związku z upływającym z dniem 30 kwietnia 2008 r. terminem składania zeznań podatkowych za rok 2007 oraz wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom podatników MF podjęło następujące działania:

1. Dyrektorzy izb skarbowych zostali zobowiązani do tworzenia okresowych punktów obsługi we wszystkich siedzibach gmin, powiatów i miast oraz zawierania porozumień z wymienionymi jednostkami samorządu terytorialnego, w celu zapewnienia obsługi tych punktów;
2. W akcję przyjmowania zeznań podatkowych włączone zostały także urzędy kontroli skarbowej.

Podczas tegorocznej akcji przyjmowania zeznań podatkowych na terenie kraju utworzono okresowe punkty obsługi podatnika w liczbie:

* 810 w jednostkach samorządu terytorialnego,
* 16 w urzędach kontroli skarbowej oraz 23 w ośrodkach zamiejscowych UKS.

Łącznie z 401 urzędami skarbowymi oraz 14 stałymi punktami obsługi, a także 16 izbami skarbowymi i 20 ośrodkami zamiejscowymi izb skarbowych oznacza to możliwość złożenia rozliczenia w około 1300 miejscach. Jednocześnie do Ministerstwa wciąż wpływają sygnały o tworzeniu nowych punktów.

Informacje o aktualnie działających okresowych punktach obsługi podatników, utworzonych na terenie działania poszczególnych urzędów skarbowych oraz izb skarbowych, zostały zamieszczone na stronach internetowych właściwych urzędów oraz izb.

Ponadto Ministerstwo Finansów zobowiązało dyrektorów izb skarbowych do wydłużenia do godziny 18 czasu pracy podległych urzędów skarbowych w całym kraju w okresie od 21 kwietnia do zakończenia akcji przyjmowania zeznań;

Jednocześnie urzędy skarbowe zostały zobligowane do zorganizowania w sobotę 26 kwietnia 2008 r. pracy urzędu w godzinach od 8 do 15, w sposób zapewniający podatnikom możliwość złożenia zeznania.

 

 

Źródło: www.mf.gov.pl

 


Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Kafliński

Radca prawny. Ekspert w zakresie prawa kapitałowego, funduszy inwestycyjnych oraz prawa korporacyjnego i cywilnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK