| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Do końca kwietnia urzędy skarbowe pracują dłużej

Do końca kwietnia urzędy skarbowe pracują dłużej

Przedłużenie godzin pracy urzędów skarbowych oraz dodatkowe punkty składania PIT-ów - to działania Ministerstwa Finansów, dzięki którym wszyscy podatnicy powinni w terminie złożyć rozliczenie podatkowe za 2007 rok.

Termin rozliczenia się z fiskusem upływa w środę, 30 kwietnia.


Wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz poinformował, że do końca kwietnia wszystkie urzędy skarbowe będą otwarte dłużej - do godziny 18. Urzędy pracować będą także w najbliższą sobotę 26 kwietnia, w godzinach 8-15.


Ponadto na terenie całego kraju powstały tzw. okresowe punkty obsługi podatników, dzięki czemu PIT-y można składać także np. w siedzibach urzędów gmin i powiatów.


"Jestem przekonany, że wszystkie te działania pozwolą złożyć zeznania podatkowe w terminie. Jednocześnie apeluję, by nie odkładać tej sprawy na ostatnią chwilę. Przypominam także, że PIT-y można wysłać pocztą" - powiedział Parafianowicz.


Związkowcy z NSZZ "Solidarność" poinformowali niedawno, że w dniach 28-30 kwietnia planowany jest protest służby skarbowej. Pracownicy skarbówki mają w tym czasie brać urlopy na żądanie i odwiedzać punkty krwiodawstwa. Inne związki nie podjęły dotychczas decyzji o przyłączeniu się do protestu.


Parafianowicz jest przekonany, iż podatnicy nie odczują dolegliwości związanych z zapowiadaną akcją. Zaznaczył jednak, że nie powinni odkładać rozliczenia na ostatnią chwilę.


Według danych Ministerstwa Finansów, na terenie kraju powstało 810 okresowych punktów obsługi podatników w jednostkach samorządu terytorialnego, 16 punktów w urzędach kontroli skarbowej oraz 23 w ośrodkach zamiejscowych urzędów kontroli skarbowej.


"Łącznie z 401 urzędami skarbowymi oraz 14 stałymi punktami obsługi, a także 16 izbami skarbowymi i 20 ośrodkami zamiejscowymi izb skarbowych, oznacza to możliwość złożenia rozliczenia w około 1.300 miejscach" - informuje resort. Do MF napływają też informacje o tworzeniu nowych punktów.


Informacje o okresowych punktach obsługi zostały zamieszczone na stronach internetowych urzędów oraz izb skarbowych.


PIT-y można wysyłać także pocztą, listem poleconym. Decyduje data stempla pocztowego.

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Mariański Group

Profesjonalizm & Pasja

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK