| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Do końca kwietnia urzędy skarbowe pracują dłużej

Do końca kwietnia urzędy skarbowe pracują dłużej

Przedłużenie godzin pracy urzędów skarbowych oraz dodatkowe punkty składania PIT-ów - to działania Ministerstwa Finansów, dzięki którym wszyscy podatnicy powinni w terminie złożyć rozliczenie podatkowe za 2007 rok.

Termin rozliczenia się z fiskusem upływa w środę, 30 kwietnia.


Wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz poinformował, że do końca kwietnia wszystkie urzędy skarbowe będą otwarte dłużej - do godziny 18. Urzędy pracować będą także w najbliższą sobotę 26 kwietnia, w godzinach 8-15.


Ponadto na terenie całego kraju powstały tzw. okresowe punkty obsługi podatników, dzięki czemu PIT-y można składać także np. w siedzibach urzędów gmin i powiatów.


"Jestem przekonany, że wszystkie te działania pozwolą złożyć zeznania podatkowe w terminie. Jednocześnie apeluję, by nie odkładać tej sprawy na ostatnią chwilę. Przypominam także, że PIT-y można wysłać pocztą" - powiedział Parafianowicz.


Związkowcy z NSZZ "Solidarność" poinformowali niedawno, że w dniach 28-30 kwietnia planowany jest protest służby skarbowej. Pracownicy skarbówki mają w tym czasie brać urlopy na żądanie i odwiedzać punkty krwiodawstwa. Inne związki nie podjęły dotychczas decyzji o przyłączeniu się do protestu.


Parafianowicz jest przekonany, iż podatnicy nie odczują dolegliwości związanych z zapowiadaną akcją. Zaznaczył jednak, że nie powinni odkładać rozliczenia na ostatnią chwilę.


Według danych Ministerstwa Finansów, na terenie kraju powstało 810 okresowych punktów obsługi podatników w jednostkach samorządu terytorialnego, 16 punktów w urzędach kontroli skarbowej oraz 23 w ośrodkach zamiejscowych urzędów kontroli skarbowej.


"Łącznie z 401 urzędami skarbowymi oraz 14 stałymi punktami obsługi, a także 16 izbami skarbowymi i 20 ośrodkami zamiejscowymi izb skarbowych, oznacza to możliwość złożenia rozliczenia w około 1.300 miejscach" - informuje resort. Do MF napływają też informacje o tworzeniu nowych punktów.


Informacje o okresowych punktach obsługi zostały zamieszczone na stronach internetowych urzędów oraz izb skarbowych.


PIT-y można wysyłać także pocztą, listem poleconym. Decyduje data stempla pocztowego.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

RESET2 Sp. z o.o.

RESET2 Sp. z o.o. istnieje od stycznia 2001 roku i kontynuuje działalność prowadzoną od 1992 roku przez RESET Computer Systems s.c. Spółka zajmuje się tworzeniem oraz wdrażaniem systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie firmą. Produkty RESET2 to połączenie bogatych możliwości z łatwą i intuicyjną obsługą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »