| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Ukazał się projekt rozporządzenia w sprawie kas rejestrujących

Ukazał się projekt rozporządzenia w sprawie kas rejestrujących

Od 1 lipca 2008 r. nie planuje się zmian w obowiązujących zwolnieniach z obowiązku ewidencjonowania obrotów za pomocą kas fiskalnych. Zmiany planowane są dopiero od 1 listopada 2008 r. - takie zapisy znalazły się w projekcie z 3 czerwca 2008 r. rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie kas fiskalnych.

Co do zasady, projekt rozporządzenia nawiązuje pod względem zakresu stosowanych zwolnień do ewidencjonowania, do uregulowań, jakie obowiązywały w pierwszym półroczu 2008 roku. Utrzymuje także dotychczasowe zasady i wielkość kwot odliczeń wydatkowanych z tytułu nabycia kas. Utrzymano w projekcie większość regulacji z rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2007 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz.U. Nr 245, poz.1807).


Od 1 listopada br., zgodnie z projektem, sprzedaż wyrobów tytoniowych, napojów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 1,2% oraz napojów alkoholowych będących mieszaniną piwa i napojów bezalkoholowych, w których zawartość alkoholu przekracza 0,5%, będzie musiała być w całości ewidencjonowana za pomocą kas fiskalnych, bez względu na wysokość obrotów. Także niektórzy inni przedsiębiorcy, wymienieni pod poz. 5,8,15,16, 18-20, 23 załącznika do projektu rozporządzenia, będą musieli korzystać z kas fiskalnych po 31 października 2008 r., za wyjątkiem tych z nich, którzy przyjmą zasadę dokumentowania całego zakresu świadczenia usług na rzecz osób fizycznych przy pomocy imiennej faktury.


Z projektem rozporządzenia (wraz z uzasadnieniem) można zapoznać się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Finansów. Projekt podlega konsultacjom i może ulec zmianie.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

KPRF Law Office

Nowy wymiar obsługi prawnej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK