| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Ukazał się projekt rozporządzenia w sprawie kas rejestrujących

Ukazał się projekt rozporządzenia w sprawie kas rejestrujących

Od 1 lipca 2008 r. nie planuje się zmian w obowiązujących zwolnieniach z obowiązku ewidencjonowania obrotów za pomocą kas fiskalnych. Zmiany planowane są dopiero od 1 listopada 2008 r. - takie zapisy znalazły się w projekcie z 3 czerwca 2008 r. rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie kas fiskalnych.

Co do zasady, projekt rozporządzenia nawiązuje pod względem zakresu stosowanych zwolnień do ewidencjonowania, do uregulowań, jakie obowiązywały w pierwszym półroczu 2008 roku. Utrzymuje także dotychczasowe zasady i wielkość kwot odliczeń wydatkowanych z tytułu nabycia kas. Utrzymano w projekcie większość regulacji z rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2007 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz.U. Nr 245, poz.1807).


Od 1 listopada br., zgodnie z projektem, sprzedaż wyrobów tytoniowych, napojów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 1,2% oraz napojów alkoholowych będących mieszaniną piwa i napojów bezalkoholowych, w których zawartość alkoholu przekracza 0,5%, będzie musiała być w całości ewidencjonowana za pomocą kas fiskalnych, bez względu na wysokość obrotów. Także niektórzy inni przedsiębiorcy, wymienieni pod poz. 5,8,15,16, 18-20, 23 załącznika do projektu rozporządzenia, będą musieli korzystać z kas fiskalnych po 31 października 2008 r., za wyjątkiem tych z nich, którzy przyjmą zasadę dokumentowania całego zakresu świadczenia usług na rzecz osób fizycznych przy pomocy imiennej faktury.


Z projektem rozporządzenia (wraz z uzasadnieniem) można zapoznać się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Finansów. Projekt podlega konsultacjom i może ulec zmianie.

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Anna Prymakowska

Ekoconsultant sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK