| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > ZUS i kadry > Inne > Karty ICE ratują życia w przedsiębiorstwach

Karty ICE ratują życia w przedsiębiorstwach

ICE to skrót od angielskiego wyrażenia "in case of emergency". Karty tego typu są powszechnie stosowane do informowania o osobach, z którymi należy skontaktować się w razie nagłego wypadku. Termin ICE jest jednak bardzo szeroki i znajduje zastosowanie także w przedsiębiorstwach, gdzie poprawia sprawność reakcji w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia.

Czytniki RCP w służbie bezpieczeństwa

W dużych zakładach produkcyjnych często stosuje się czytniki RCP. Zwykle służą one do ewidencji czasu pracy. Sporadycznie także do kontroli dostępu. Ich zasada działania jest względnie prosta. Pracownik rejestruje każde wejście i wyjście za pomocą indywidualnej karty, bądź unikalnego, przydzielonego tylko jemu, kodu PIN. Zebrane w ten sposób dane mogą zostać przesłane do programu kadrowego, który, w zależności od wdrożonej infrastruktury, potrafi przekazać je upoważnionym do tego osobom, nawet w czasie rzeczywistym.

Karty typu ICE

Na hali produkcyjnej, w jednym czasie, znajduje się nierzadko nawet kilkaset osób. Są to pracownicy różnego szczebla. Każda z tych osób posiada własną kartę. Wybrane karty, np. kadry kierowniczej, mogą zostać zarejestrowane jako karty ICE. Jeżeli dojdzie do sytuacji zagrożenia, np. pożaru, i zajdzie potrzeba ewakuacji, przyłożenie karty ICE do czytnika sprawi, że program kadrowy automatycznie wygeneruje wiadomość mailową, zawierającą nie tylko liczbę, ale także nazwiska pracowników obecnych w tym czasie w pracy.

Nowe technologie fundamentem współczesnego biznesu

W nagłym wypadku

Wygenerowana w ten sposób lista pozwoli na łatwą i szybką weryfikację tego czy wszyscy opuścili halę. Pozwoli także sprawnie wyodrębnić osoby, które albo nie przyszły do pracy, czy to z powodu chorobowego, czy z powodu urlopu, lub po prostu wyszły w ciągu dnia. Przełoży się zatem na to, że służby ratunkowe będą mogły skupić się na pracownikach naprawdę potrzebujących pomocy.

Kluczowe ogniwo

Oczywiście, cała procedura wymaga przede wszystkim działającej infrastruktury oraz dobrego programu kadrowego. To właśnie w programie kadrowym definiowane są wszystkie akcje i to właśnie on odpowiada za bezpieczeństwo pracowników. Warto zatem rozważyć inwestycję w tego typu system, ponieważ koszty poniesione na jego wdrożenie będą niewspółmierne do bezpieczeństwa zatrudnionych osób.

Jak polskie firmy radzą sobie z budżetowaniem?


Autor: RESET2 Sp. z o.o.


Podyskutuj o tym na naszym FORUM

reklama

Polecamy artykuły

Ekspert:

RESET2 Sp. z o.o.

RESET2 Sp. z o.o. istnieje od stycznia 2001 roku i kontynuuje działalność prowadzoną od 1992 roku przez RESET Computer Systems s.c. Spółka zajmuje się tworzeniem oraz wdrażaniem systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie firmą. Produkty RESET2 to połączenie bogatych możliwości z łatwą i intuicyjną obsługą.

Zdjęcia

Karty ICE ratują życia w przedsiębiorstwach / Fot. Fotolia
Karty ICE ratują życia w przedsiębiorstwach / Fot. Fotolia

CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka Jan Górski

Kancelaria specjalizująca się w sprawach dotyczących odszkodowań od Skarbu Państwa (gminy, powiatu), a także w prawie nieruchomości (w tym zasiedzenia), prawie spółek oraz prawie spadkowym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK