REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kartę Dużej Rodziny posiada 1,4 mln osób

Kartę Dużej Rodziny posiada 1,4 mln osób /Fot. Fotolia
Kartę Dużej Rodziny posiada 1,4 mln osób /Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Z danych przekazanych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wynika, że już 1,5 mln osób złożyło wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny, natomiast 1,4 mln osób odebrało już swoją kartę.

Program wsparcia rodzin wielodzietnych Karta Dużej Rodziny, opracowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zaczął obowiązywać od 16 czerwca 2016 roku. Jego celem jest z jednej strony obniżenie kosztów comiesięcznych rachunków rodzin wielodzietnych, z drugiej, umożliwienie im szerszego dostępu do ogólnopolskiej oferty kulturalnej i sportowej, dzięki pakietowi zniżek.

Autopromocja

3+

Rządowe wsparcie przeznaczone jest dla rodzin z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od uzyskiwanego dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą z niej korzystać dożywotnio, dzieci do 18. roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do 25 lat. W przypadku osób niepełnosprawnych, karta wydawana jest na czas orzeczenia o niepełnosprawności. KDR przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód. Aby ją otrzymać, należy złożyć wniosek w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania.

Wyszukiwarka zniżek dostępnych z Kartą Dużej Rodziny

Nawet 3,4 mln rodzin

Karta Dużej Rodziny cieszy się rosnącą popularnością. Do Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, która jest producentem kart, na początku grudnia wpłynęło zamówienie na produkcję półtoramilionowego dokumentu. Trafi ono do rodziny z Kawęczyna. Z najnowszych danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wynika, że już 1,4 mln osób ma już swoją kartę. W sumie z programu skorzystać może ok. 3,4 mln członków dużych rodzin.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy poradnik: Karta Dużej Rodziny - PDF

Dzięki karcie, rodziny 3+ mogą skorzystać ze zniżek m.in. w sklepach spożywczych, u operatorów telefonii komórkowej, na stacjach paliw oraz w instytucjach rekreacji i kultury. W sumie ulgi honorowane są przez ponad tysiąc firm i instytucji w ponad 10 tys. miejsc w całej Polsce. Do programu dołączyli już m.in. sieć PLAY, T-Mobile, księgarnie Świat Książki i Bonito, Centrum Nauki Kopernik, PKP Intercity, stacje paliw Orlen i Lotos oraz ogólnopolskie sieci sklepów spożywczych m.in.: Carrefour, Piotr i Paweł oraz Simply.

Wciąż można wesprzeć rodziny 3+

Partnerzy Karty Dużej Rodziny to nie tylko duże ogólnopolskie firmy, ale także wiele przedsiębiorstw lokalnych, których udział w programie skutecznie wspiera miejscową społeczność. Są to przedszkola, lokalne muzea, a nawet gabinety stomatologiczne. Miejsca, które oferują zniżki są oznaczone specjalnym znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”. Cały czas można zostać partnerem rządowego programu. Do włączenia się do akcji zapraszane są firmy i instytucje niezależnie od sektora czy wielkości.

Karta Dużej Rodziny z ulgą na wywóz śmieci

Polecamy: Ulga na dzieci (PDF)

Warunkiem udziału jest zapewnienie zniżek lub dodatkowych uprawnień dla rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny. Wystarczy określić, jakiego rodzaju zniżki, ulgi bądź inne korzyści firma może zaoferować rodzinom wielodzietnym i wypełnić e-deklarację, dostępną na rodzina.gov.pl/duza-rodzina. Po pozytywnej weryfikacji formularza, zostają ustalone szczegółowe warunki współpracy, a następnie minister pracy lub wojewoda (w przypadku firm czy instytucji działających lokalnie) podpisuje z firmą umowę w sprawie przyznawania uprawnień rodzinom wielodzietnym.

Autor: Portal Skarbiec.biz S.A. największy, niezależny serwis o prawie, finansach i gospodarce.

Autopromocja
Portal Skarbiec.Biz S.A.
Portal Skarbiec.Biz S.A. - największy w Polsce niezależny serwis o prawie, finansowaniu, gospodarce i rynku kapitałowym, który zachowuje pełną niezależność od banków, firm inwestycyjnych i instytucji kredytowych.

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ulga na złe długi w VAT w 2024 r. Czy może z niej skorzystać podatnik stosujący metodę kasową?

Podatnik prowadzi przedsiębiorstwo rzemieślnicze, ma status małego podatnika i rozlicza VAT według metody kasowej. Czy w takiej sytuacji mały podatnik rozliczający VAT metodą kasową może skorzystać z ulgi na złe długi, gdy ma nieopłacone faktury?

11,532 mln uncji złota w skarbcu NBP. Ich wartość rośnie

W marcu 2024 r. wartość złota w posiadaniu Narodowego Banku Polskiego wzrosła o ponad 8,5 mld zł, choć same zasoby złota pozostały niezmienione w stosunku do lutego. Tak wynika z opublikowanych 19 kwietnia 2024 r. danych NBP o płynnych aktywach i pasywach w walutach obcych.

MF: awaria na e-Urząd Skarbowy. Twój e-PIT działa poprawnie ale trzeba się logować przez epit.podatki.gov.pl

W dniu 19 kwietnia 2024 r. w godzinach przedpołudniowych nastąpiła przerwa w działaniu witryny urzadskarbowy.gov.pl, spowodowana najprawdopodobniej jakąś awarią. Ministerstwo Finansów poinformowało, że usługa Twój e-PIT działa poprawnie tylko, że trzeba się logować wchodząc z linka epit.podatki.gov.pl.

MF przygotowało ustawę o obowiązkowym raportowaniu ESG, implementującą dyrektywę UE

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt ustawy implementujący dyrektywę UE o obowiązkowym raportowaniu ESG. MF szacuje, że koszty dla przedsiębiorstw objętych obowiązkiem raportowania w ciągu 10 lat wyniosą 8,7 mld zł.

Twój e-PIT – przedsiębiorca musi uważać! Może pozbawić korzyści finansowych, a nawet narazić na straty

Twój e-PIT, czyli oferowana przez MF usługa jest dla podatnika bardzo wygodna, bo deklarację rozliczeniową wypełnia za niego skarbówka. Ale z racji tego, że żaden system czy urzędnik nie ma pełnej wiedzy na temat zmian jakie zachodzą w życiu podatnika, może pozbawić go wymiernych korzyści finansowych, czyli mówiąc wprost – narazić na straty.

System kaucyjny a VAT. MKiŚ ma opinię MF

Ministerstwo Klimatu i Środowiska uzyskało od Ministerstwa Finansów opinię, że VAT nie będzie naliczany dla opakowań jednorazowych, a w przypadku opakowań wielokrotnego użytku, pojawi się tylko dla tych, które nie wrócą do systemu.

Podatek dla superbogaczy, by zwalczać uchylanie się od opodatkowania

Globalny podatek od superbogatych. Francuski minister finansów Bruno Le Maire poinformował, że wraz ze swoim brazylijskim odpowiednikiem Haddadem Fernando rozpoczyna wspólną inicjatywę, by na szczycie G20 w Waszyngtonie podjąć decyzję w sprawie minimalnego opodatkowania najbogatszych osób na świecie.

PFRON 2024. Zasady obliczania wpłat

Regulacje dotyczące dokonywania wpłat na PFRON zawarte są w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Warto też pamiętać, że ustawa ta była wielokrotnie nowelizowana, z dwoma poważnymi zmianami z 2016 i 2018 roku. Jakie zasady obliczania wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych obowiązują aktualnie w kwietniu 2024 roku?

Praca w Wielkiej Brytanii – czy i kiedy trzeba rozliczyć podatek w Polsce? Jak rozliczyć się z brytyjskim urzędem?

Mimo wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nasi rodacy dalej wybierają ten kraj jako miejsce pracy. Destynacja ta jest wygodna pod wieloma względami. Jednym z nich jest łatwość dotarcia poprzez liczne połączenia samolotowe, dostępne prawie z każdego portu lotniczego w Polsce. Zebraliśmy garść informacji o rozliczeniu podatkowym w tym kraju. Warto je poznać zanim podejmiesz tam pracę.

Zmiany w e-Urzędzie Skarbowym 2024. Nie trzeba już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji podatkowych

Ministerstwo Finansów poinformowało 17 kwietnia 2024 r., że Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym (e-US). Organizacje (np. spółki, fundacje, stowarzyszenia) nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną (UPL-1), by rozliczać się elektronicznie. Serwis e-Urząd Skarbowy pozwala teraz organizacji na składanie deklaracji podatkowych online bez podpisu kwalifikowanego i bez dodatkowego umocowania dla pełnomocnika.

REKLAMA