| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > ZUS i kadry > Składki > Czy ze środków zfśs można zorganizować spotkanie wielkanocne

Czy ze środków zfśs można zorganizować spotkanie wielkanocne

Chcemy zorganizować spotkanie wielkanocne dla naszych pracowników. Czy można je w całości sfinansować ze środków zfśs? Czy w tym przypadku również trzeba kierować się kryterium socjalnym?

Zróżnicowanie sytuacji poszczególnych osób uprawnionych do korzystania ze środków zfśs w przypadku spotkań okolicznościowych można najłatwiej osiągnąć przez dodatkowe świadczenia dla pracowników znajdujących się w trudniejszej sytuacji socjalnej.

PRZYKŁAD

Pracodawca zorganizował spotkanie wielkanocne. Aby zróżnicować świadczenia, pracownicy lepiej sytuowani ponoszą częściowe koszty uczestniczenia w tym spotkaniu, a pracownicy znajdujący się w trudniejszej sytuacji materialnej nie ponoszą żadnych kosztów. Dodatkowo dla dzieci pracowników gorzej sytuowanych pracodawca przygotował paczki ze słodyczami. Pracodawca może również pokryć częściowo wydatki związane z uczestnictwem w spotkaniu pracowników lepiej sytuowanych z innych środków niż zfśs. Takie postępowanie pracodawcy będzie prawidłowe.

Czy impreza integracyjna może być nieopodatkowana?

Upominki z okazji Dnia Kobiet a składki i podatek

Zapraszamy na forum ZUS i prawo pracy

Zasady ustalania kryterium socjalnego powinny zostać określone w regulaminie gospodarowania środkami funduszu. Najczęściej, aby właściwie zastosować kryterium socjalne, od pracowników pobiera się w tym zakresie oświadczenia majątkowe. Należy przy tym pamiętać, że oświadczenie powinno:

• dotyczyć dochodów wszystkich członków rodziny,

• obejmować pewien dłuższy okres, a nie np. tylko ostatni miesiąc,

• odnosić się nie tylko do sytuacji materialnej (dochody na członka rodziny), ale też rodzinnej i życiowej (np. na ocenę sytuacji socjalnej danej osoby w istotny sposób wpływa informacja o wychowywaniu niepełnosprawnego dziecka).

• art. 2, art. 8 ustawy z 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (Dz.U. z 2012 r. poz. 592 ze zm.).

Marek Rotkiewicz

specjalista ds. zatrudnienia


reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawno-Rachunkowa "Kliman-Rola"

Nasza Kancelaria oferuje doradztwo prawne osobom fizycznym oraz zapewnia obsługę prawną przedsiębiorstw, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, fundacji i stowarzyszeń.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »