| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > ZUS i kadry > Urlopy > Przekazanie obowiązków pracowniczych w czasie wakacyjnych urlopów

Przekazanie obowiązków pracowniczych w czasie wakacyjnych urlopów

W okresie urlopów wakacyjnych pracodawcy muszą zapewnić normalne funkcjonowanie swoich zakładów. Mogą to zrobić poprzez przekazanie obowiązków pracowniczych innemu pracownikowi.

Zasadą jest, że pracodawcy powinni zatrudniać pracowników przy pracach zgodnych z treścią umowy o pracę. Jednak w okresie wakacji, gdy pracownicy korzystają z urlopów wypoczynkowych, pracodawca może przekazać obowiązki pracownicze niewskazane w umowie o pracę innemu pracownikowi.

Pracodawca w okresie nieobecności pracowników w czasie wakacji, oprócz powierzenia obowiązków nieobecnego pracownika innym osobom, może:

- zatrudnić nową osobę na podstawie umowy na zastępstwo, na czas określony, na czas wykonania określonej pracy,

- rozpocząć współpracę na podstawie umowy cywilnoprawnej (umowy zlecenia, umowy o dzieło), zarówno ze swoim pracownikiem, jak i osobą spoza firmy,

- zatrudnić pracownika z agencji pracy tymczasowej.

Polecamy: Samochód po zmianach od 1 kwietnia 2014 - multipakiet

Zapisz się na nasz newsletter

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

INFORLEX.PL Księgowość i Kadry poleca artykuł Powierzenie obowiązków pracownika innemu pracownikowi w czasie wakacyjnych urlopów

Artykuł szczegółowo opisuje jak powierzyć pracownikowi obowiązki zastępowanego pracownika w okresie urlopów wakacyjnych. Ponadto przedstawia wady i zalety poszczególnych rozwiązań jak i również konkretne przykłady.

reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »