| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > ZUS i kadry > Wynagrodzenia > Jakie koszty autorskie stosować na przełomie roku

Jakie koszty autorskie stosować na przełomie roku

Wiemy, że od 1 stycznia 2013 r. zmieniły się zasady stosowania autorskich kosztów uzyskania przychodów. Czy przychód za grudzień 2012 r. wypłacony w styczniu 2013 r. powinniśmy rozliczać na podstawie nowych przepisów w tym zakresie?

• art. 3 ustawy z 24 października 2012 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2012 r. poz. 1278), który stanowi, że znowelizowane przepisy mają zastosowanie do dochodów uzyskanych (strat poniesionych) od 1 stycznia 2013 r.,

• art. 11 ust. 1 updof, który stanowi, że przychodami, z zastrzeżeniem art. 14-15, art. 17 ust. 1 pkt 6, 9 i 10 w zakresie realizacji praw wynikających z pochodnych instrumentów finansowych, art. 19 i art. 20 ust. 3, są otrzymane lub postawione do dyspozycji podatnika w roku kalendarzowym pieniądze i wartości pieniężne oraz wartość otrzymanych świadczeń w naturze i innych nieodpłatnych świadczeń. Przepis ten wprowadza dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczych zasadę, że momentem powstania przychodu jest moment otrzymania wynagrodzenia (albo możliwości jego odbioru).

• art. 1 pkt 2 lit. b i lit. c, art. 3 ustawy z 24 października 2012 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2012 r. poz. 1278),

• art. 11 ust. 1 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2012 r. poz. 361 ze zm.).

Tomasz Król

konsultant podatkowy

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Odzyskaj.info

Odszkodowania i wypadki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »