| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > ZUS i kadry > Wynagrodzenia > Wynagrodzenia w działach finansów i księgowości

Wynagrodzenia w działach finansów i księgowości

Mediana wynagrodzeń w działach finansów i księgowości wyniosła w 2012 roku 4 493 PLN brutto - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak


Zarobki pracowników z różnym poziomem wykształcenia i stażem pracy


Ważnym czynnikiem różnicującym wysokość płac było także wykształcenie osób, zatrudnionych w działach finansów i księgowości. Przykładowo zarobki pracowników z tytułem magistra ukształtowały się na poziomie 5 000 PLN. Jedna czwarta z nich otrzymywała nawet pensje przekraczające kwotę 8 000 PLN. Mediana wynagrodzeń dla osób, które zakończyły swoją edukację na szkole średniej wyniosła natomiast 3 150 PLN, a płace 25% takich zatrudnionych nie osiągnęły 2 344 PLN.

 

Źródło: Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń (OBW) przeprowadzone przez Sedlak & Sedlak w 2012 roku

 

Odnotowano także pewne dysproporcje w wynagradzaniu osób o różnym całkowitym stażu pracy. Najwyższe pensje otrzymywali pracownicy z 11-15 letnim doświadczeniem. Mediana płac wyniosła w ich przypadku 5 645 i była o ponad 61% wyższa od tej, zaobserwowanej w odniesieniu do osób z 2-3 letnim stażem pracy (3 500 PLN).

 

Źródło: Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń (OBW) przeprowadzone przez Sedlak & Sedlak w 2012 roku


Zobacz także: Prawo do wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy


Płace na najbardziej popularnych stanowiskach w badaniu


Na zakończenie warto jeszcze zwrócić uwagę na to, jak kształtowały się zarobki pracowników na stanowiskach najbardziej popularnych w badaniu. Przykładowo mediana wynagrodzeń kontrolerów finansowych wyniosła 8 000 PLN. Wysokie płace odnotowano także w przypadku kierowników ds. księgowości (6 400 PLN) oraz głównych księgowych (6 000 PLN). Więcej danych na ten temat zawiera wykres numer 6.

 

Źródło: Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń (OBW) przeprowadzone przez Sedlak & Sedlak w 2012 roku

 

 

Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń

Sprawdź, ile powinieneś zarabiać! Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki z innymi. Wypełnij ankietę!

 

 

 

 

Patrycja Grzesińska, Sedlak & Sedlak

 

 

reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Bridgestone

To czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »