| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > ZUS i kadry > Zatrudnianie i zwalnianie > Informacja o warunkach zatrudnienia

Informacja o warunkach zatrudnienia

Pracodawca w ciągu 7 dni od zawarcia umowy o pracę powinien przekazać pracownikowi informację o warunkach zatrudnienia. Takie sformułowanie tego obowiązku oznacza, że jeśli nawet pracownik zawrze umowę o pracę na kilka miesięcy przed rozpoczęciem pracy, to informację o warunkach zatrudnienia trzeba mu przekazać najpóźniej w ciągu tygodnia od podpisania tej umowy.

Trzeba pamiętać, że w umowie o pracę na czas określony dłuższy niż 6 miesięcy strony mogą zawrzeć klauzulę dopuszczającą rozwiązanie takiej umowy za 2-tygodniowym wypowiedzeniem. Tylko wtedy możliwe będzie jej wypowiedzenie. W przeciwnym razie umowa taka rozwiązuje się z terminem, na jaki została zawarta, na mocy porozumienia stron lub przez rozwiązanie bez wypowiedzenia. Jeżeli umowa na czas określony nie zawiera w swojej treści okresu wypowiedzenia, to w informacji o warunkach zatrudnienia należy podać, że umowa nie podlega wypowiedzeniu.

Anna Kaczmarczyk

Cały artykuł na INFORFK: Informacja o warunkach zatrudnienia – 5 praktycznych wskazówek, jak ją sporządzić >>

Artykuł zawiera wskazówki podpowiadające, jak prawidłowo sporządzić informację o warunkach zatrudnienia. Zawiera liczne przykłady oraz wzór prawidłowo wypełnionej informacji o warunkach zatrudnienia.

Czytaj także:

"Sporządzanie informacji o warunkach zatrudnienia dla pracownika – praktyczne problemy" >>

"Jak prawidłowo sformułować informację o warunkach zatrudnienia dla pracownika" >>

"Czy informację o warunkach zatrudnienia można zamieścić w umowie o pracę" >>

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF

United Nations Children’s Fund

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »