| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > ZUS i kadry > Zatrudnianie i zwalnianie > Wzór umowy o pracę – ważny od 22 lutego 2016 r.

Wzór umowy o pracę – ważny od 22 lutego 2016 r.

Od 22 lutego 2016 r. obowiązywał będzie zmieniony wzór umowy o pracę. Nowy wzór uwzględnia zmiany wprowadzane nowelizacją Kodeksu pracy m.in. w zakresie zawierania umów o pracę na czas określony.

Polecamy: Umowy terminowe – jak zawierać i wypowiadać (książka)

Nowy wzór umowy o pracę wprowadza rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 10 listopada 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika (Dz. U. z 2015 r., poz. 2005).

Zmiany wejdą w życie 2 stycznia 2016 r., natomiast przepisy dotyczące wzoru umowy o pracę zaczną obowiązywać 22 lutego 2016 r.

Polecamy: Kodeks pracy 2016 z komentarzem (książka)

Nowe regulacje dotyczące dokumentacji pracowniczej to efekt zmian zawartych w ustawie z 25 czerwca 2015 r. o zmianie kodeksu pracy (Dz.U. 2015 poz. 1220). Zgodnie nowelizacją, która wchodzi w życie 22 lutego 2016 r., usunięte zostaną umowy o pracę na czas wykonania określonej pracy. W związku z tym usunięte zostanie również powołanie tego rodzaju umowy we wzorze umowy o pracę.

W nowym wzorze umowy o pracę został umieszczony także nowy obowiązek dotyczący zamieszczenia informacji o przyczynach obiektywnie uzasadniających zawarcie umowy o pracę na czas określony.

Nowe regulacje dotyczące umów terminowych od 22 lutego 2016 r.

Ponadto, zgodnie nowym rozporządzeniem, akta osobowe pracownika w części B będą zawierać dodatkowo pisma dotyczące udzielenia pracownikowi dodatkowego urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, urlopu ojcowskiego, urlopu wychowawczego oraz urlopu bezpłatnego

UMOWA O PRACĘ - WZÓR

infoRgrafika

infoRgrafika

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Wydawnictwo Septem

Septem (literatura poradnikowa) - To literatura poradnikowa dla wszystkich - począwszy od pasjonatów odczuwających nieustanny głód wiedzy po wszystkich poszukujących w książce dobrej rady i interesującej rozrywki.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »