| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > ZUS i kadry > Zatrudnianie i zwalnianie > Wzór umowy o pracę – ważny od 22 lutego 2016 r.

Wzór umowy o pracę – ważny od 22 lutego 2016 r.

Od 22 lutego 2016 r. obowiązywał będzie zmieniony wzór umowy o pracę. Nowy wzór uwzględnia zmiany wprowadzane nowelizacją Kodeksu pracy m.in. w zakresie zawierania umów o pracę na czas określony.

Polecamy: Umowy terminowe – jak zawierać i wypowiadać (książka)

Nowy wzór umowy o pracę wprowadza rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 10 listopada 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika (Dz. U. z 2015 r., poz. 2005).

Zmiany wejdą w życie 2 stycznia 2016 r., natomiast przepisy dotyczące wzoru umowy o pracę zaczną obowiązywać 22 lutego 2016 r.

Polecamy: Kodeks pracy 2016 z komentarzem (książka)

Nowe regulacje dotyczące dokumentacji pracowniczej to efekt zmian zawartych w ustawie z 25 czerwca 2015 r. o zmianie kodeksu pracy (Dz.U. 2015 poz. 1220). Zgodnie nowelizacją, która wchodzi w życie 22 lutego 2016 r., usunięte zostaną umowy o pracę na czas wykonania określonej pracy. W związku z tym usunięte zostanie również powołanie tego rodzaju umowy we wzorze umowy o pracę.

W nowym wzorze umowy o pracę został umieszczony także nowy obowiązek dotyczący zamieszczenia informacji o przyczynach obiektywnie uzasadniających zawarcie umowy o pracę na czas określony.

Nowe regulacje dotyczące umów terminowych od 22 lutego 2016 r.

Ponadto, zgodnie nowym rozporządzeniem, akta osobowe pracownika w części B będą zawierać dodatkowo pisma dotyczące udzielenia pracownikowi dodatkowego urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, urlopu ojcowskiego, urlopu wychowawczego oraz urlopu bezpłatnego

UMOWA O PRACĘ - WZÓR

infoRgrafika

infoRgrafika

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Lege Artis

Ekspert wieszjak.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK