REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dotacje z Funduszy Europejskich dla przedsiębiorców - wrzesień 2017

Dotacje z Funduszy Europejskich dla przedsiębiorców - wrzesień 2017
Dotacje z Funduszy Europejskich dla przedsiębiorców - wrzesień 2017
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Ministerstwo Rozwoju informuje, że we wrześniu 2017 roku przedsiębiorcy mogą wziąć udział w 123 konkursach. Szansę na zdobycie unijnych pieniędzy na rozwój swojego biznesu mają zarówno mikro, małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa. Oferta dotyczy obszaru badawczo-rozwojowego, efektywności energetycznej, wzornictwa firmowego, jak i szkoleń, czy innowacji społecznych.

Przedsiębiorcy mogą wybierać spośród 24 konkursów ogólnopolskich, 93 regionalnych i 6 z programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

Autopromocja

Szkolenia i doradztwo

Wrzesień kojarzy się z nauką, dlatego to dobry czas, abyś zainteresował się ofertami z zakresu szkolenia i doradztwa. Zyskaj dotacje na zorganizowanie szkoleń dla kadry pedagogicznej. Powinny one dotyczyć rozwijania kompetencji kluczowych dla uczniów np. nauk matematyczno-przyrodniczych, nauczania eksperymentalnego. Nauczyciele potrzebują również szkoleń w zakresie doskonalenia postaw społecznych uczniów, takich jak praca w grupie i kreatywność. Dzięki pozyskanym środkom możesz przeszkolić także kadrę zarządzającą - dyrektorów, wicedyrektorów i innych osób pełniących funkcje kierownicze w szkołach.

Jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą, sam możesz się wiele nauczyć. Skorzystaj z bogatej oferty 20 konkursów, dzięki którym weźmiesz udział w szkoleniach. Dowiesz się m.in. jak samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą, jak zarządzać projektami i całą firmą, a także jak wyróżnić się na rynku i zbudować przewagę konkurencyjną.

Ten miesiąc pozwoli Ci skorzystać z usług doradczych i szkoleniowych, dostosowanych do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa. Będziesz mógł rozwinąć swoje zdolności organizacyjne, a dodatkowo poszerzyć wiedzę ekonomiczno-finansową, prawną i marketingową. Konkursy wrześniowe łączą bogatą ofertę szkoleń w zakresie m.in. wsparcia kapitałowego, budowania i rozwoju biznesu czy audytów strategicznych.

Również we wrześniu ruszają konkursy zapewniające możliwość organizacji szkoleń i warsztatów, mających podnieść kwalifikacje zawodowe oraz rozwijanie umiejętności, kompetencji społecznych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dopiero myślisz o założeniu firmy i chciałbyś wiedzieć, jak odpowiednio nią zarządzać? We wrześniu jest otwartych prawie 20 konkursów, które oferują wsparcie w postaci usług doradczo-szkoleniowych o charakterze specjalistycznym udzielanych na etapie poprzedzającym rozpoczęcie działalności gospodarczej. Do wyboru masz zarówno profesjonalne szkolenia grupowe, jak i spotkania indywidualne. Wszystko po to, by początkującemu przedsiębiorcy przygotować się na pierwsze 12 miesięcy prowadzenia firmy.

Sprawdź: INFORLEX SUPERPREMIUM

Dotacje na start

Wrzesień to także doskonała okazja dla mikro i małych firm na uzyskanie finansowania w tzw. fazie preseed. Jest to szansa dla przedsiębiorców, którzy mają pomysł, ale potrzebują środków na jego zrealizowanie i pokrycie kosztów podstawowych, niezbędnych do rozpoczęcia działalności.

Jeśli jesteś mikro, małym i średnim przedsiębiorcą, możesz również uzyskać dostęp do rynku kapitałowego – 4 Stock. Dotacja dotyczy rynku New Connect, Catalyst, zagranicznego rynku regulowanego oraz rynku regulowanego GPW. Dzięki pozyskanym pieniądzom kupisz usługi doradcze na przygotowanie niezbędnej dokumentacji do pozyskania kapitału o charakterze udziałowym lub dłużnym. Taką dokumentacją jest m.in. polityka informacyjna spółki, raport due dilligence, wycena spółki, raport z audytu sprawozdań finansowych, memorandum informacyjne, czy prospekt emisyjny.

Specjalna pula środków czeka dla MŚP z terenu miast średnich (w ramach tzw. Pakietu dla średnich miast). Są to pieniądze przeznaczone na wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych nad nowymi lub znacząco ulepszonymi produktami. Prace badawcze możesz zrealizować samodzielnie lub zlecić podmiotowi zewnętrznemu. Z pieniędzy unijnych sfinansujesz wydatki inwestycyjne, usługi doradcze lub eksperymentalne prace rozwojowe.

Środki dla MŚP, jak i dużych przedsiębiorstw możesz otrzymać także z programów regionalnych dostępnych w każdym województwie.

Wzornictwo przemysłowe

We wrześniu otwiera się konkurs dla przedsiębiorców z Polski Wschodniej. Jeśli działasz w województwie podlaskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim, lubelskim lub świętokrzyskim, rozwijaj swoją firmę w oparciu o design. Sprawdź potencjał wzorniczy swojej firmy. Na tym etapie możesz otrzymać nawet 100 tys. złotych, przy poziomie dofinansowania do 85 proc. W drugim etapie do zdobycia jest nawet 3 mln dotacji z działania wzór na konkurencję. Konkurs do drugiego etapu jest otwarty do końca maja 2018.

Efektywność energetyczna i transport

We wrześniu masz ostatnią okazję na złożenie wniosku i pozyskanie pieniędzy unijnych w naborach na projekty z obszaru efektywności energetycznej i transportu.

Pierwszy nabór dotyczy wspierania wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. To oferta dla przedsiębiorstw, które wytwarzają energię z odnawialnych źródeł energii i są koordynatorem lub członkiem klastra energii. Takie firmy mogą pozyskać pieniądze na inwestycje na przebudowę lub budowę instalacji, które zwiększają zainstalowaną moc. Dotyczy to jednostek wytwarzania energii wykorzystujących m.in. energię wiatru, biomasę, biogaz, energię promieniowania słonecznego lub energię geotermalną.

Kolejny konkurs dotyczy rozwoju transportu morskiego, śródlądowych dróg wodnych i połączeń multimodalnych. O finansowanie mogą ubiegać się firmy zajmujące się budową i przebudową i niezbędnej infrastruktury, szczególnie przesyłowej i dostępowej, a także zakupem niezbędnych sprzętów oraz specjalistycznego taboru kolejowego.

Zdrowie

W obszarze zdrowia, we wrześniu wspierane będą projekty na przeprowadzenie niezbędnych (z punktu widzenia udzielania świadczeń zdrowotnych) prac remontowo-budowlanych, w tym dostosowania infrastruktury do potrzeb osób starszych i z niepełnosprawnościami, a także wyposażeniu w sprzęt medyczny. Dodatkowo wpierane będą rozwiązania w zakresie IT np. oprogramowanie i sprzęt.

Rozwój firmy

Jeśli działasz w województwie podlaskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim, lubelskim lub świętokrzyskim możesz ubiegać się o dotacje na stworzenie wspólnego produktu (produkty sieciowe) wraz z innymi przedsiębiorstwami Polski Wschodniej. Każdy projekt musi obejmować łącznie 3 elementy składowe:

  • inwestycje w spójną infrastrukturę produktów sieciowych,
  • rozwój aplikacji i usług opartych na technologiach informacyjno-komunikacyjnych,
  • opracowanie oraz wdrożenie jednolitych standardów funkcjonowania i promocji towaru lub usługi, a także wprowadzenia produktu na rynek. 

Poznaj szczegóły

Jesteś zainteresowany jakimś konkursem? Szczegółowe informacje o wszystkich trwających naborach:

Dodatkowe informacje

Przyjdź, zadzwoń lub wyślij maila bezpośrednio do instytucji organizującej konkurs lub Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Pracownicy i konsultanci udzielą Ci bezpłatnych informacji.

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Podatek PIT - część 2
    certificate
    Jak zdobyć Certyfikat:
    • Czytaj artykuły
    • Rozwiązuj testy
    • Zdobądź certyfikat
    1/10
    Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
    30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
    2 maja 2023 r. (wtorek)
    4 maja 2023 r. (czwartek)
    29 kwietnia 2023 r. (sobota)
    Następne
    Księgowość
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Polska ustawa o kryptoaktywach od 30 czerwca 2024 r. Założenia i cel nowych przepisów [omówienie projektu]

    Projekt ustawy o kryptoaktywach ma zaimplementować do krajowych przepisów rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/1114 z dnia 31 maja 2023 r. w sprawie rynków kryptoaktywów oraz zmiany rozporządzeń (UE) nr 1093/2010 i (UE) nr 1095/2010 oraz dyrektyw 2013/36/UE i (UE) 2019/1937 (Dz. U. UE. L. z 2023 r. Nr 150, str. 40 z późn. zm.) (dalej: MiCA) określające zasady regulacji i nadzoru emisji, handlu i świadczenia usług związanych z kryptowalutami. Rozporządzenie obowiązuje już od 29 czerwca 2023 r., ale w pełni zacznie być stosowane dopiero w grudniu 2024 r. Projekt ustawy przewiduje wprowadzenie nowych rozwiązań w obszarze sektora rynku kryptoaktywów, mających na celu realizację zadań wynikających z rozporządzenia MiCA, w szczególności w zakresie skutecznego nadzoru i ochrony inwestorów. Według ustawodawcy podjęcie działań zmierzających do realizacji ww. celów zapewni rozwój rynku w perspektywie wieloletniej oraz bezpieczeństwo przez rozszerzenie kompetencji nadzorczych. Za projekt ustawy odpowiada Podsekretarz Stanu Ministerstwa Finansów. 

    Eksport usług do Turcji na nowych zasadach od stycznia 2024

    Eksport usług występuje wówczas, gdy za miejsce świadczenia usług, czyli faktycznego opodatkowania, jest terytorium innego państwa. O miejscu opodatkowania danej usługi decyduje nie miejsce jej faktycznego wykonania, ale wskazane przepisami ustawy o VAT „miejsce jej świadczenia”. Charakterystyką usługi wykonanej poza granice terytorium kraju to takie świadczenie, od którego zobowiązanym do rozliczenia VAT jest zagraniczny nabywca tej usługi. Dla polskiego usługodawcy jest ona wówczas czynnością niepodlegającą opodatkowaniu (NP) w VAT.

    Rozlicz się przez internet. Dzięki usłudze Twój e-PIT szybko i łatwo rozliczysz swój PIT

    Okres rozliczeń rocznych PIT trwa do końca kwietnia. Dzięki usłudze Twój e-PIT udostępnionej przez Ministerstwo Finansów w e-Urzędzie Skarbowym (e-US) możesz szybko i wygodnie rozliczyć swój PIT. Zwłaszcza jeśli masz Profil Zaufany. Jeśli nie masz – założysz go od ręki.

    PIT 2024. Czy można rozliczyć podatki bez Profilu Zaufanego?

    Sezon rozliczeń podatkowych jest w pełni. Dzięki usłudze e-PIT dostępnej na stronie Ministerstwa Finansów, możesz  szybko rozliczyć swój PIT. Resort zaleca, aby z rozliczeniem nie zwlekać.

    Co można sobie odliczyć od podatku 2024? Z jakich ulg podatkowych można skorzystać w rozliczeniu PIT?

    Co można odliczyć z podatku PIT? Z jakich ulg podatkowych można skorzystać w rozliczeniu w 2024 roku?

    Kto może wyjechać do sanatorium z ZUS-em w 2024 roku? Jak uzyskać skierowanie? Ile trzeba czekać?

    Nie tylko Narodowy Fundusz Zdrowia kieruje do miejscowości uzdrowiskowych, ale także Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Z leczenia może skorzystać każdy ubezpieczony, który jest zagrożony utratą zdolności do pracy. Warunkiem jest jednak, by rehabilitacja poprawiła rokowania stanu zdrowia i przyczyniła się do powrotu do aktywności zawodowej.

    Limit pomocy de minimis dla MŚP 2024 - podwyżka od 1 maja

    Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia, na podstawie którego MŚP nadal udzielana będzie pomoc de minimis w formie gwarancji BGK spłaty kredytu lub innego zobowiązania - napisał resort w OSR do projektu. Rozporządzenie wdroży w życie unijne przepisy wprowadzające nowy wyższy limit takiej pomocy dla jednego przedsiębiorstwa w ciągu 3 lat.

    Ulga sponsoringowa a koszty uzyskania przychodów z zysków kapitałowych

    Po koniec 2023 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał, że podmioty osiągające przychody z zysków kapitałowych również mogą odliczać koszty wspierania sportu, edukacji i kultury, na podstawie art. 18ee, niezależnie od tego czy koszty te zostaną przyporządkowane do przychodów z zysków kapitałowych czy pozostałych przychodów.

    Rozrachunki w księgowości wsparte sztuczną inteligencją. Nadchodzi nowe

    Czy sztuczna inteligencja może wspomóc księgowym w rozrachunkach? Dzięki wykorzystaniu mechanizmów sztucznej inteligencji programy księgowe pozwalają na dużą automatyzację procesów w tym zakresie.

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    REKLAMA