| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > CIT > CIT > Podatnicy i zakres opodatkowania > Ministerstwo Finansów opublikowało indywidualne dane podatników CIT

Ministerstwo Finansów opublikowało indywidualne dane podatników CIT

Pod koniec kwietnia Ministerstwo Finansów opublikowało indywidualne dane podatników CIT, u których wartość przychodu uzyskanego w roku podatkowym przekroczyła równowartość 50 mln euro oraz dane podatkowych grup kapitałowych. Dane dotyczą zeznań za lata podatkowe, które rozpoczęły się po 31 grudnia 2011 r. i zakończyły przed 1 stycznia 2017 r.

Ministerstwo Finansów opublikowało indywidualne dane podatkowe podatników podatku dochodowego od osób prawnych, u których wartość przychodu uzyskanego w roku podatkowym przekroczyła równowartość 50 mln euro oraz dane podatkowych grup kapitałowych.

Zobacz: Indywidualne dane podatników CIT na stronie Ministerstwa Finansów

Dotyczą one zeznań za lata podatkowe, które rozpoczęły się po 31 grudnia 2011 r. i zakończyły przed 1 stycznia 2017 r. Natomiast informacje dotyczące zeznań za lata podatkowe kończące się w 2017 r. zostaną udostępnione w późniejszym terminie.

Zgodnie z art. 27b ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dane podane do publicznej wiadomości podlegają kwartalnej aktualizacji.

Polecamy: CIT 2018. Komentarz

Należy podkreślić, że w zestawieniu prezentowane są dane podatkowe wynikające ze złożonych przez podatników zeznań. W gestii podatników pozostaje możliwość i sposób ewentualnego odniesienia się do przedstawionych informacji.

Obowiązek ujawniania danych wprowadzony został ustawą  z dnia 24 listopada 2017 r.  o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Zgodnie z zapisami tej ustawy, objęte są nim wszystkie podatkowe grupy kapitałowe, czyli grupy co najmniej dwóch spółek z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółek akcyjnych spełniających ustawowe warunki pozwalające na utworzenie takiej grupy. Pozostali podatnicy CIT są objęci tym obowiązkiem, jeśli wartość przychodu przekroczy u nich równowartość 50 mln euro. Podstawą przeliczenia tej równowartości na złote jest średni kurs ogłaszany przez Narodowy Bank Polski w ostatnim dniu roboczym roku kalendarzowego poprzedzającego podanie danych na temat rozliczeń podatkowych do publicznej wiadomości.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Kujawska

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »