| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > PIT > PIT > Ulgi i odliczenia > Ulga na termomodernizację od 2019 r. - wysokość, uprawnieni

Ulga na termomodernizację od 2019 r. - wysokość, uprawnieni

Ulga termomodernizacyjna wejdzie w życie od 2019 roku. Jednak będą mogli z niej skorzystać również ci, którzy są już w trakcie modernizacji przedsięwzięcia termomodernizacyjnego. Jaka będzie wysokość ulgi w 2019 r.? Kto będzie uprawniony do jej utrzymania?

Dominujący udział w jakości powietrza ma jakość paliw stałych stosowanych w piecach domowych. Najczęściej konsumenci są zdani na sprzedawców, którzy na własną korzyść – stosując nieuczciwe praktyki sprzedażowe, ukrywali niewygodne informacje odnośnie kaloryczności produktu czy zawartości pyłów i siarki. Po wejściu w życie nowych przepisów – na rynku dostęp do lepszej jakości paliw z certyfikatami znacząco wzrósł.

Najczęstszą przyczyną powstawania smogu jest brak termomodernizacji w zabudowach przed 1979 rokiem. Obowiązujące normy oraz jakoś budowy w tamtym okresie była znacząco niższa – co niesie za sobą niekorzystny wpływ na emisję zanieczyszczeń powietrza. Następnym czynnikiem, które stanowi zagrożenie naszemu środowisku jest transport samochodowy a dokładnie stosunek ilości osób przemieszczających się w samochodach osobowych w stosunku do transportu publicznego. Coraz częściej wspierane są akcje, które mają na celu zachęcić Polaków do korzystania z transportu miejskiego a nawet znalezienia zdrowszej alternatywy dla 4 kółek – rower np. program „rowerem do pracy”.

Walka ze smogiem jest w interesie całego społeczeństwa. Ważne jest eliminowanie przyczyn jego powstawania – należy zadbać o jakość surowców spalanych w piecach, ograniczyć emisję spalin samochodowych oraz pobudzać świadomość ekologiczną społeczeństwa.

Polecamy serwis: Ulgi

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Mariański Group

Profesjonalizm & Pasja

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »