| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > Podatki osobiste > VAT > Zwolnienie z obowiązku ewidencji przy zastosowaniu kasy fiskalnej

Zwolnienie z obowiązku ewidencji przy zastosowaniu kasy fiskalnej

Podatnika, świadczącego usługi psychoterapeutyczne obowiązują zasady ogólne prowadzenia kas fiskalnych. Może on korzystać ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej ww. usług ze względu na nieprzekroczenie w poprzednim roku podatkowym kwoty obrotu zrealizowanego na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych w wysokości 20 000 zł, jednak nie dłużej niż do 31 grudnia 2016 r.

Odpowiadając podatnikowi organ podatkowy uznał, że wyłączenie ze zwolnienia z  obowiązku ewidencjonowania, usług w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów określone w § 4 pkt 2 lit. f, nie obejmuje swym zakresem usług wykonywanych przez psychologa.

Reasumując Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach stwierdził, że Wnioskodawca ma prawo do skorzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej prowadzonych przez siebie usług ze względu na fakt, iż nie nastąpiło przekroczenie w poprzednim roku podatkowym kwoty obrotu zrealizowanego na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych w kwocie 20 000 zł, pamiętając o tym, że nie może nastąpić to później niż 31 grudnia 2016 r. oraz z uwzględnieniem § 5 ust. 1 rozporządzenia (czyli przepisu, zgodnie z którym zwolnienie traci moc po upływie 2 miesięcy następujących po miesiącu, w którym podatnik przekroczył 20 tys. zł obrotu realizowanego na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych).

Samochód w firmie 2015 – multipakiet

Ewelina Zalewska

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Bundz

Opiekun Klienta SOHOfinance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK