| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Prawo Unii Europejskiej > Fundusze strukturalne dla firm - terminy, zasady ubiegania się o dotacje

Fundusze strukturalne dla firm - terminy, zasady ubiegania się o dotacje

Po kilku miesiącach niepewności i opóźnień w rozpoczęciu zbierania wniosków i ogłoszeniu terminów poszczególnych rund aplikacyjnych podano terminy do publicznej wiadomości. Programem, dla którego ustalono już pierwsze terminy przyjmowania wniosków, a który zapewne najbardziej zainteresuje polskie firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, jest Sektorowy Program Operacyjny - Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw (SPO - WKP). W związku z rozpoczęciem aplikacji w ramach tego programu warto dowiedzieć się, jakie podmioty, na jakie działania i w jaki sposób będą mogły pozyskać środki z tego programu przeznaczonego dla firm i ich otoczenia.


Przedsiębiorca ubiegający się o refundację kosztów jest zobowiązany do złożenia wniosku o pomoc finansową na 14 tygodni przed rozpoczęciem imprezy targowo-wystawienniczej.

Wysokość dofinansowania
Na dofinansowanie Poddziałania 2.2.2 przewidziano 41,7 mln euro.

W poddziałaniu tym wsparcie będzie udzielane zgodnie z zasadą de minimis. Maksymalna wielkość dotacji wyniesie 50% całości wydatków kwalifikowanych projektu, jednak nie więcej niż 20 tys. zł w przypadku targów i wystaw oraz nie więcej niż 7,5 tys. zł w przypadku misji.

W artykule zostały przedstawione tylko najważniejsze informacje o programie i jego działaniach. Szczegółowych danych należy szukać przede wszystkim w „Wytycznych dla wnioskodawców”, które są dostępne na stronach internetowych Agencji Wdrażających (w przypadku PARP jest to strona www.parp.gov.pl). Tam też można znaleźć formularze wniosków oraz niezbędne załączniki, które należy do nich dołączyć. Przykładowy sposób wypełnienia studium wykonalności dla projektów PHARE (które są podobne do SPO – WKP) można znaleźć w nr 29/2003 „Serwisu FK”.

Łukasz Kusak

* Mikroprzedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą krócej niż 3 lata mogą ubiegać się o wsparcie w ramach Działania 3.4 Mikroprzedsiębiorstwa, programu ZPORR.


Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Urszula Tarsa

Specjalizuje się w tematyce finansowej i rachunkowej. Doktorantka na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »