| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Prawo Unii Europejskiej > Obowiązki przedsiębiorcy ubiegającego się o dotację z UE

Obowiązki przedsiębiorcy ubiegającego się o dotację z UE

Jak kontrolowane jest wydatkowanie pieniędzy z funduszy strukturalnych? Jakie obowiązki informacyjne ciążą na przedsiębiorstwach korzystających z dofinansowania?

Jeśli umowa została rozwiązana z przyczyn zawinionych przez przedsiębiorcę, firma taka nie będzie mogła otrzymać dofinansowania ze środków SPO-WKP przez okres 3 lat od dnia rozwiązania umowy.
Zakończenie projektu
W momencie zakończenia projektu współfinansowanego w ramach Działania 2.4 SPO-WKP beneficjent składa w NFOŚiGW dokumenty potwierdzające wykonanie i odbiór przedsięwzięcia zgodnie z warunkami umowy o dofinansowanie, w tym rozliczenie rzeczowe i rozliczenie finansowe umowy oraz dokumenty potwierdzające osiągnięty efekt ekologiczny. Umowa zostaje uznana za wykonaną w momencie uznania jej za wykonaną w zakresie rzeczowym, ekologicznym i finansowym.
W celu prawidłowego wypełniania zobowiązań przedsiębiorca powinien wnikliwie zapoznać się z Uzupełnieniem SPO-WKP, Podręcznikiem dla beneficjenta SPO-WKP, Przewodnikiem dla wnioskodawców ubiegających się o dofinansowanie w ramach Działania 2.4 SPO-WKP oraz z wszystkimi aktami prawnymi związanymi z realizacją projektów w ramach Działania 2.4 SPO-WKP.
Podstawa prawna:
rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z 6 sierpnia 2004 r. w sprawie przyjęcia Uzupełnienia Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw, lata 2004–2006 (Dz.U. Nr 197, poz. 2023 z późn.zm.),
rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z 2 listopada 2004 r. w sprawie wzorów sprawozdań okresowych, rocznych i końcowych z realizacji projektów, działań i programu w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw, lata 2004–2006 (Dz.U. Nr 247, poz. 2478),
rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z 10 listopada 2004 r. w sprawie określenia wzorów umów o dofinansowanie projektu w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw, lata 2004–2006 (Dz.U. Nr 259, poz. 2588).
Masz wątpliwości, napisz: prawo.autorzy@infor.pl


Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Sztymelski

Specjalista z zakresu podatków i rachunkowości, księgowy w biurze rachunkowym

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »