| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Prawo Unii Europejskiej > Obowiązki przedsiębiorcy ubiegającego się o dotację z UE

Obowiązki przedsiębiorcy ubiegającego się o dotację z UE

Jak kontrolowane jest wydatkowanie pieniędzy z funduszy strukturalnych? Jakie obowiązki informacyjne ciążą na przedsiębiorstwach korzystających z dofinansowania?

10. Wybieranie i udzielanie zamówień na usługi, dostawy i roboty budowlane na podstawie najbardziej korzystnej ekonomicznie oferty z zachowaniem zasad przejrzystości i uczciwej konkurencji.
11. Przekazywanie NFOŚiGW informacji dotyczących wykonawcy wyłonionego w procedurze udzielania zamówień na 10 dni przed podpisaniem umowy na realizację zamówienia.
12. Przekazywanie Urzędowi Zamówień Publicznych oraz NFOŚiGW, na 10 dni przed zawarciem umowy z wykonawcą, informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty (w przypadku postępowania o wartości od 6000 do 60 000 euro) zawierającej określenie przedmiotu zamówienia, nazwę i adres wykonawcy, którego ofertę wybrano, oraz cenę – w przypadku stosowania przez beneficjenta ustawy z 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych.
13. Przestrzeganie przepisów dotyczących poziomów i intensywności pomocy publicznej.
Realizacja działania 2.4 związana jest z udzielaniem pomocy publicznej. Szczegółowe warunki wsparcia określają 4 rozporządzenia Rady Ministrów z 27 kwietnia 2004 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy publicznej na inwestycje (Dz.U. Nr 98, poz. 991, 992, 994 i 995). Działanie 2.4 jest szczególnym przypadkiem udzielania pomocy przez NFOŚiGW, tak więc przepisy Uzupełnienia SPO-WKP miejscami zawężają możliwości udzielenia dofinansowania. Dotyczy to w szczególności kwalifikujących się beneficjentów i rodzajów instalacji.
14. Informowanie opinii publicznej o fakcie, że projekt został sfinansowany ze środków pochodzących z funduszy Unii Europejskiej, zgodnie z posta- nowieniami rozporządzenia nr 1159/2000/WE z 30 maja 2000 r. w sprawie prowadzenia przez państwa członkowskie działań informacyjnych i promocyjnych dotyczących pomocy udzielanej z funduszy strukturalnych (Dz.Urz. L 130 z 31 maja 2000 r.).
15. Dostarczenia do NFOŚiGW, w terminie 15 dni od podpisania umowy, potwierdzonego notarialnie weksla in blanco, opłaconego do kwoty przyznanego dofinansowania, wraz z deklaracją wekslową. W przypadku wypełnienia przez beneficjenta wszelkich zobowiązań określonych w umowie, NFOŚiGW zwraca mu ww. weksel po upływie 5 lat od przekazania projektu do użytkowania.
16. Przedstawienie w określonych w umowie terminach dokumentów potwierdzających wykonanie i odbiór projektu (m.in. protokół końcowy odbioru i przekazania do eksploatacji projektu, zestawienie obiektów zrealizowanych w ramach projektu wraz z wyposażeniem, dokument potwierdzający ostateczną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie obiektu budowlanego).

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Piekarska

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK