| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > TEMAT DNIA > Ewidencja na kasie fiskalnej u pośrednika

Ewidencja na kasie fiskalnej u pośrednika

Zdarza się, że zleceniodawca jest zobowiązany do prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących i zleca wykonywanie sprzedaży innemu podmiotowi (pośrednikowi), prowadzącemu już kasy fiskalne. W takim przypadku obowiązek prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej zostanie spełniony z wykorzystaniem kasy własnej zleceniobiorcy. Zleceniobiorca ewidencjonuje wtedy na kasie własnej zarówno sprzedaż własną, jak i sprzedaż zleceniodawcy.

W przypadku, gdy zleceniodawca jest zobowiązany do prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących i w myśl § 5 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz. U. poz. 363) zleca wykonywanie sprzedaży innemu podmiotowi (pośrednikowi), prowadzącemu już ewidencję przy zastosowaniu kasy rejestrującej, obowiązek prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej zostanie spełniony z wykorzystaniem kasy własnej zleceniobiorcy. W takim przypadku zleceniobiorca ewidencjonuje na kasie własnej zarówno sprzedaż własną, jak i sprzedaż zleceniodawcy.

Powyższe wynika z art. 111 ust. 3b ww. ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług oraz § 2 pkt 6 ww. rozporządzenia.

Odnosząc się natomiast do kwestii limitu (dla potrzeb stosowania przez zleceniodawcę zwolnienia z tytułu limitu obrotu) należy zauważyć, że istotny jest obrót, który on realizuje.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Milena Wilczak

Właścicielka biura rachunkowego Account Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK