REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Indywidualny rachunek podatkowy, E-urząd skarbowy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy w usłudze Twój e-PIT można złożyć korektę? Czy jest dostęp do PIT-ów za poprzedni rok?

Czy w usłudze Twój e-PIT można złożyć korektę? Czy usługa umożliwia dostęp do PIT-ów za poprzedni rok? Odpowiedzi MF.

Czego Twój e-PIT sam nie policzy?

Rządowa usługa Twój e-PIT sama nie uwzględni m.in. zmian w ulgach na dzieci, np. ulgi na dziecko pełnoletnie, które nadal się uczy, lub niewykorzystanej kwoty ulgi na dziecko. Czego jeszcze nie policzy Twój e-PIT?

Jak się zalogować do e-Urząd Skarbowy? Sprawdź, jakimi metodami możesz wejść na swój e-PIT

Logowanie do e-Urzędu Skarbowego. Sprawdź, jakimi metodami możesz wejść na swoje konto w eUS i uzyskać dostęp m.in. do swojego e-PIT za ubiegły rok podatkowy.

Jak zalogować się na Twój e-PIT? [od 15 lutego 2024 roku]

Jak wejść na swój e-PIT? Jak się zalogować, aby rozliczyć się za pomocą usługi Twój e-PIT? Wstępnie wypełnione roczne deklaracje podatkowe za 2023 rok są dostępne od 15 lutego 2024 roku. Poznaj wszystkie metody logowania i wybierz tę najbardziej dogodną dla siebie, by szybko i bezboleśnie rozliczyć swój PIT!

Wniosek o WIS wyłącznie przez e-urząd skarbowy. Wszystko miało być względnie proste, ale nie jest

Wniosek o wiążącą informację stawkową (WIS) można złożyć teraz wyłącznie elektronicznie, za pośrednictwem e-urzędu skarbowego. Z zapowiedzi Ministerstwa Finansów wynikało, że zmiana będzie stanowiła rewolucję. Wszystko miało być względnie proste, ale nie jest.

Raport podatnika - nowa usługa w e-Urzędzie Skarbowym. Najpierw dla przedsiębiorców i organizacji

W dniu 18 grudnia 2023 r. Ministerstwo Finansów poinformowało o uruchomieniu nowej funkcjonalności w e-Urzędzie Skarbowym – Raportu podatnika. Czym jest ów Raport? Dla kogo jest przeznaczony?

W 2024 r. koniec interaktywnych PDF w rozliczeniach z urzędami skarbowymi. Kiedy e-Deklaracja bez podpisu elektronicznego [projekt rozporządzenia]

Fiskus wycofuje interaktywne formularze PDF – podatnicy nie będą przy ich pomocy składać deklaracji. Nowość pojawi się w 2024 r. Ostateczny termin zależy od produkcyjnego wdrażania usługi w ramach e-Urzędu Skarbowego.

Sprawdzisz online salda i szczegóły rozliczeń z fiskusem. Usługa „Rozliczenia” już działa w e-Urzędzie Skarbowym

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa poinformowali 25 września 2023 r., że usługa „Rozliczenia” jest już dostępna w e-Urzędzie Skarbowym. Usługa ta pozwala podatnikom i płatnikom zweryfikować salda i szczegóły rozliczeń z urzędem skarbowym.

Zaświadczenia podatkowe online z e-Urzędu Skarbowego - jak uzyskać, jak się posługiwać. O niezaleganiu w podatkach lub stwierdzające stan zaległości (ZAS-W) i o wysokości przychodu lub dochodu (ZAS-DF, ZAS-DFU)

Jak informują Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa, zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach lub stwierdzające stan zaległości, a także zaświadczenia o wysokości przychodu lub dochodu można uzyskać bez fizycznej wizyty w urzędzie skarbowym. Wszystkie niezbędne czynności można wykonać online w e-Urzędzie Skarbowym (e-US) - tam można złożyć wniosek i bezpłatnie otrzymać zaświadczenie nawet w ciągu kilku minut. Warunkiem skorzystania z usługi jest udzielenie zgody na doręczenie elektroniczne, która pozwala na dwustronną komunikację KAS z klientami.  Zaświadczenie jest wystawiane jako dokument elektroniczny i doręczane online na konto podatnika w e-US.

Jak sprawdzić zaległości podatkowe online?

Współczesna technologia umożliwia załatwianie wielu spraw bez konieczności wychodzenia z domu. Dotyczy to również kwestii podatkowych. Jeśli zastanawiasz się, jak sprawdzić swoje zaległości podatkowe online, ten artykuł dostarczy Ci informacji na ten temat.

e-Urząd Skarbowy także dla spółek, fundacji i stowarzyszeń. Konto organizacji - jak korzystać?

W e-Urzędzie Skarbowym zostało uruchomione konto organizacji - poinformowało 23 czerwca 2023 r. Ministerstwo Finansów. Wszystkie organizacje, m.in. spółki, fundacje, stowarzyszenia, mogą korzystać z usług oferowanych do tej pory w e-US wyłącznie osobom fizycznym. Dostęp i korzystanie z konta organizacji na e-US jest póki co dobrowolne. Do konta organizacji mają dostęp upoważnione przez nie osoby, tzw. użytkownicy konta organizacji.

Zwrot podatku. Kto ma szansę na przelew z urzędu skarbowego?

Nadpłata podatku spowoduje zwrot. Według szacunków Ministerstwa Finansów zwrot podatku PIT w 2023 r. obejmie 15 mln podatników na łączną kwotę 15 mld zł. Kto może się spodziewać dodatkowych środków po rozliczeniu PIT-u?

Historia złożonych deklaracji PIT – nowa usługa w e-Urzędzie Skarbowym

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa udostępniły 8 marca 2023 r. nową usługę w e-Urzędzie Skarbowym (e-US): "Historia złożonych deklaracji". Dzięki tej usłudze podatnicy mogą przeglądać złożone deklaracje elektroniczne, pobierać je i drukować. W e-US zostały też udostępnione deklaracje złożone w formie papierowej wprowadzone do systemu.

e-Urząd Skarbowy - usługi dla komorników. Konto Komornika

Ministerstwo Finansów poinformowało 20 grudnia 2022 r. o udostępnieniu w serwisie e-Urząd Skarbowy (e-US) pierwszej z usług, składających się na pakiet Konta Komornika. Polega ona na automatyzacji obsługi wniosków komorników sądowych o udostępnienie informacji.

Zaświadczenia wydawane w e-Urzędzie Skarbowym - dokumenty elektroniczne równe papierowym

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa informują, że W e-Urzędzie Skarbowym (e-US) można otrzymać zaświadczenia o dochodach, a także o niezaleganiu w podatkach. Zaświadczenie jest wystawiane jako dokument elektroniczny (plik) i doręczane na konto podatnika w e-US. Zaświadczenia elektroniczne powinny być traktowane na równi z dokumentami papierowymi. Użytkownicy e-Urzędu Skarbowego mogą odbierać zaświadczenia na swoim koncie w serwisie. Warunkiem jest wyrażenie zgody na doręczenie elektroniczne.

Co nowego można załatwić w e-Urzędzie Skarbowym?

E-urząd skarbowy. Fiskus przygotował ułatwienie dla podatników. Zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach można uzyskać teraz bezpłatnie drogą elektroniczną.

e-Urząd Skarbowy - nowe rozporządzenie od 1 grudnia 2022 r., konto komornika

14 listopada 2022 r. na stronie Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany projekt rozporządzenia Ministra Finansów, w którym określono zakres korzystania z konta komornika w e-Urzędzie Skarbowym. Rozporządzenie to ma wejść w życie 1 grudnia 2022 r. Ministerstwo Finansów zastrzega, że w projekcie rozporządzenia nie wprowadzono zmian merytorycznych w odniesieniu do zasad korzystania z konta osoby fizycznej. A zmiany przepisów są wyłącznie konsekwencją uruchomienia w e-Urzędzie Skarbowym konta komornika.

Zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach online. Elektroniczna forma zaświadczenia ważna tak jak dokument papierowy

Zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach (ZAS-W) można już otrzymać online (a wcześniej złożyć wniosek) za pomocą e-Urzędu Skarbowego - poinformowało 23 września 2022 r. Ministerstwo Finansów. Warunkiem uzyskania zaświadczenia w ten sposób jest udzielenie zgody na doręczenie elektroniczne. Zaświadczenie jest wystawiane jako dokument elektroniczny i doręczane na konto podatnika w e-US.

Blik jako nowa forma płatności w e-Urzędzie skarbowym od 2023 roku

W przyszłym roku planujemy dodanie Blika jako nowej formy płatności w e-Urzędzie Skarbowym - zapowiedział 7 września 2022 r. na konferencji prasowej podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu wiceminister finansów, szef Krajowej Administracji Skarbowej Bartosz Zbaraszczuk. Zapowiedział także wprowadzenie automatycznej wymiany danych między ZUS a KAS oraz dalsze prace nad odmiejscowieniem urzędów skarbowych.

UPL-1 - pełnomocnictwo do podpisywania elektronicznych deklaracji podatkowych w e-Urzędzie skarbowym

W e-Urzędzie Skarbowym można już złożyć UPL-1, czyli pełnomocnictwo do podpisywania elektronicznych deklaracji podatkowych. Nowa funkcjonalność to ułatwienie zarówno dla mocodawców, jak i pełnomocników. Razem z wprowadzeniem nowej usługi rozszerzono katalog pełnomocnictw, który użytkownicy serwisu chętnie przeglądają.

e-Urząd Skarbowy - automatycznie wydawane zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach lub stwierdzające stan zaległości (ZAS-W)

e-Urząd Skarbowy będzie miał kolejne funkcjonalności. Pojawi się możliwość automatycznego wydawania zaświadczeń o niezaleganiu w podatkach lub stwierdzające stan zaległości (ZAS-W). Gotowy jest już projekt rozporządzenia Ministra Finansów w tej sprawie.

Podwójna nowelizacja przepisów kodeksu karnego skarbowego w 2022 r.

Od 1 stycznia 2022 roku w życie weszło wiele zmian w przepisach, w szczególności w zakresie prawa podatkowego. Zmianami została objęta również ustawa – Kodeks karny skarbowy. Co ciekawe jednak, w trakcie roku doszło do ponownej nowelizacji tej ustawy a kolejne zmiany zaczęły obowiązywać od 1 lipca. Jakich zmian dokonano w kodeksie karnym skarbowym w 2022 roku? Poniżej wskazujemy na najciekawsze i najbardziej istotne zmiany, które warto znać.

e-Urząd Skarbowy - zaświadczenia podatkowe i korespondencja z organami KAS

Użytkownicy e-Urzędu Skarbowego mogą odbierać korespondencję urzędową od organów Krajowej Administracji Skarbowej oraz uzyskiwać zaświadczenia związane z podatkami – poinformowało 8 lipca 2022 r. Ministerstwo Finansów.

Logowanie do e-Urzędu Skarbowego - zmiany od 7 lipca 2022 r.

W dniu 7 lipca 2022 r. wejdzie w życie nowe rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie korzystania z e-Urzędu Skarbowego. Gotowy jest już projekt tego rozporządzenia. Nowe rozporządzenie ma związek z wdrażanym w resorcie finansów nowym rozwiązaniem informatycznym – e-Urząd Skarbowy, który docelowo ma zastąpić portal podatkowy.

Ustawa zakładająca automatyzację załatwiania spraw przez KAS z podpisem Prezydenta

10 czerwca 2022 r. Prezydent RP podpisał ustawę z 8 czerwca 2022 r. o zmianie niektórych ustaw w celu automatyzacji załatwiania niektórych spraw przez Krajową Administrację Skarbową (KAS). Ustawa umożliwi dwustronną komunikację organów KAS z klientami przez e-Urząd Skarbowy (e-US).

Wniosek o stwierdzenie nadpłaty w e-Urzędzie Skarbowym - jak wypełnić i złożyć

Ministerstwo Finansów poinformowało 26 maja 2022 r. o udostępnieniu w serwisie e-Urząd Skarbowy (e-US) wniosku o stwierdzenie nadpłaty podatku. Wniosek ten może złożyć podatnik, u którego wystąpiła nadpłata podatku lub który kwestionuje zasadność albo wysokość pobranego podatku. W imieniu podatnika wniosek może złożyć pełnomocnik posiadający aktywne pełnomocnictwo ogólne (PPO-1).

Prawie 20 mln PIT-ów (91% wszystkich) złożonych elektronicznie

Ministerstwo Finansów podsumowuje sezon PIT-owy 2022. Ponad 91%, czyli 19,8 mln deklaracji podatkowych za 2021 r. złożono elektronicznie, z czego większość, bo aż 11,3 mln przez usługę Twój e-PIT. Tylko 1,9 mln zeznań wpłynęło w wersji papierowej. Dużą popularnością cieszy się cały serwis e-Urząd Skarbowy, do którego logowano się już ok. 73 mln razy, a podczas tegorocznej akcji rozliczeń PIT 19 mln razy.

Automatyzacja niektórych spraw obsługiwanych przez KAS

Sejm znowelizował niektóre ustawy w celu automatyzacji załatwiania niektórych spraw przez Krajową Administrację Skarbową. Dzięki nowelizacji podatnicy będą mogli w sposób kompleksowy załatwić swoje sprawy on-line.

Logowanie do e-Urzędu Skarbowego - zmiany od 5 kwietnia 2022 r.

W dniu 5 kwietnia 2022 r. Ministerstwo Finansów udostępnia nową, unowocześnioną wizualnie stronę zintegrowanego logowania w e-Urzędzie Skarbowym. Logowanie to zapewnia użytkownikom bezpieczne korzystanie z e-usług cyfrowych i realizację obowiązków podatkowych. Zmiany w e-Urzędzie Skarbowym na podatki.gov.pl to odpowiedź na rosnące oczekiwania obywateli w zakresie mobilności, dostępności i nowoczesności usług świadczonych przez administrację skarbową.

e-US zastąpi Portal Podatkowy. Automatyzacja załatwiania spraw podatników przez Krajową Administrację Skarbową

W dniu 29 marca 2022 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu automatyzacji załatwiania niektórych spraw przez Krajową Administrację Skarbową. Projekt przygotowany przez resort finansów umożliwi dwustronną komunikację organów KAS z klientami przez e-Urząd Skarbowy (e-US). Podatnicy będą mogli w sposób kompleksowy załatwić swoje sprawy on-line. Nie będą też wnosić opłaty skarbowej za wydawanie zaświadczeń jeśli wnioski złożą przez e-US.

e-Urząd Skarbowy w 2022 roku. Co można załatwić?

e-Urząd Skarbowy (e-US) to nowoczesny kanał komunikacji na linii urząd skarbowy – klient, dostępny na stronie podatki.gov.pl. Popularność serwisu stale rośnie. Od uruchomienia e-US 1 lutego 2021 r. zalogowano się do niego już ponad 60 mln razy. W serwisie udostępnione są różne usługi Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) dzięki czemu wiele spraw podatkowych można załatwić bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym, na poczcie czy w banku. Co można załatwić w e-Urzędzie Skarbowym?

Twój e-PIT 2022 - logowanie

Twój e-PIT 2022. Logując się w 2022 roku do usługi Twój e-PIT trzeba zalogować się do e-Urzędu Skarbowego. Dopiero potem trzeba wybrać usługę Twój e-PIT. Jak to zrobić? Jak zalogować się do usługi Twój e-PIT w 2022 roku?

Usługi dla pełnomocników w e-Urzędzie Skarbowym

Ministerstwo Finansów poinformowało w komunikacie z 14 grudnia 2021 r., że w e-Urzędzie Skarbowym (e-US) udostępnione zostały nowe funkcjonalności przeznaczone dla pełnomocników i ich mocodawców. Jak wskazuje resort finansów popularność e-US stale rośnie. Zalogowano się do niego już ponad 50,5 mln razy.

Deklaracje PCC-2 i SD-2 w e-Urzędzie Skarbowym - usługi dla notariuszy

PCC-2 i SD-2 w e-Urzędzie Skarbowym. Ministerstwo Finansów poinformowało 1 października 2021 r., że w e-Urzędzie Skarbowym (e-US) udostępniona została nowa usługa przeznaczona dla notariuszy – możliwość złożenia deklaracji PCC-2 i SD-2. W okresie przejściowym PCC-2 i SD-2 będą mogły być składane zarówno przez e-Urząd Skarbowy, jak i przez dotychczasowe formularze dostępne na Portalu Podatkowym.

Dane spółki osobowej wspólnik sprawdzi w e-Urzędzie Skarbowym

Dane spółki osobowej w e-Urzędzie Skarbowym. W dniu 16 lipca 2021 r. Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa poinformowały o uruchomieniu nowej usługi w e-Urzędzie Skarbowym, polegającej na umożliwieniu wspólnikom spółki osobowej dostępu do danych identyfikacyjnych spółki. Dzięki tej usłudze wspólnicy ok. pół miliona spółek osobowych mogą bez przychodzenia do urzędu skarbowego, sprawdzić dane swojej firmy.

Prawie 20 mln e-PITów za 2020 rok - nowy rekord

e-PIT za 2020 rok. Ministerstwo Finansów poinformowało, że 19,6 mln deklaracji podatkowych PIT za 2020 r. złożono elektronicznie, z czego ponad połowę (10,1 mln) przez usługę Twój e-PIT. Tylko 2,1 mln zeznań rocznych zostało przesłanych w wersji papierowej. Dużą popularnością cieszy się cały serwis e-Urząd Skarbowy, do którego logowano się już 26,3 mln razy. Klientom e-Urzędu Skarbowego Ministerstwo Finansów i KAS udostępniły kolejną usługę – możliwość złożenia zgłoszenia aktualizacyjnego ZAP-3.

Jak złożyć zawiadomienie ZAW-NR?

ZAW-NR - jak złożyć zawiadomienie przez e-Urząd Skarbowy? Kto może złożyć zawiadomienie? Ile czasu ma podatnik na złożenie ZAW-NR w czasie trwania COVID-19? Jak wypełnić ZAW-NR?

Podatnicy wybierają Twój e-PIT

Twój e-PIT. Podatnicy złożyli już 5 mln zeznań poprzez Twój e-PIT. Do 30 kwietnia można zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia w Twój e-PIT, potem zeznania PIT-37 i PIT-38 zostaną zaakceptowane automatycznie.

Czynny żal przez e-Urząd Skarbowy

Czynny żal przez e-Urząd Skarbowy. Ministerstwo Finansów informuje, że podatnicy, którzy nie wywiązali się z obowiązku podatkowego, dotyczącego m.in. informacji o schematach podatkowych (MDR) lub o cenach transferowych (TPR-C i TPR-P), mogą złożyć tzw. czynny żal. Składają go do właściwego naczelnika urzędu skarbowego. Mogą to łatwo zrobić dzięki usłudze dostępnej w serwisie e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl.

Zgłoszenie ZAP-3 przez e-Urząd Skarbowy

Zgłoszenie ZAP-3 przez e-Urząd Skarbowy. Aktualizacji danych na formularzu ZAP-3 będzie możliwa przy pomocy podpisu elektronicznego opartego na zestawie danych do logowania w e-Urzędzie Skarbowym.

Status zwrotu podatku (PIT i VAT) w e-Urzędzie Skarbowym

Zwrot podatku PIT i VAT. Ministerstwo Finansów poinformowało 16 kwietnia 2021 r. o uruchomieniu nowej usługi w e-Urzędzie Skarbowym "Status zwrotu podatku". Ta usługa umożliwia podatnikom dostęp do informacji o dokonanych zwrotach z podatków PIT i VAT. Usługa jest dostępna wyłącznie w serwisie e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl. Użytkownik tego serwisu będzie mógł samodzielnie uzyskać informację o dacie dokonania zwrotu podatku, czy zaliczeniu nadpłaty na inne zobowiązania podatkowe.

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

Ministerstwo Finansów apeluje do podatników: Jeśli musisz przyjść do urzędu skarbowego, umów wcześniej wizytę na podatki.gov.pl. Wiele spraw z urzędem skarbowym możesz załatwić online, m.in. przez serwis e-Urząd Skarbowy. Złóż PIT elektronicznie, dzięki czemu szybko otrzymasz zwrot podatku.

Co można załatwić przez e-Urząd Skarbowy?

e-Urząd Skarbowy to nowy serwis, który został uruchomiony 1 lutego 2021 r. Za pośrednictwem e-Urzędu Skarbowego podatnik może załatwić wiele spraw podatkowych przez internet.

Logowania do e-Urzędu Skarbowego przez aplikację mObywatel

Logowanie mObywatelem do e-Urzędu Skarbowego. Aplikacja mObywatel, obok login.gov.pl i danych podatkowych, to jedna z metod logowania do e-Urzędu Skarbowego, która została uruchomiona 15 lutego 2021 r.

Twój e-PIT 2021 - jak się zalogować?

Twój e-PIT 2021. Logując się w 2021 roku do usługi Twój e-PIT trzeba zalogować się do e-Urzędu Skarbowego. Dopiero potem trzeba wybrać usługę Twój e-PIT. Jak to zrobić?

Twój e-PIT za 2020 rok dostępny od 15 lutego na e-US

Twój e-PIT za 2020 rok. W dniu 15 lutego 2021 r. rozpocznie się okres rozliczeń PIT za rok 2020. Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przygotowała dla podatników rozliczenia roczne w usłudze Twój e-PIT. Przedsiębiorcy mogą wysłać PIT poprzez system e-Deklaracje. Na złożenie zeznania i rozliczenie się z fiskusem, jest czas do 30 kwietnia 2021 r.

PIT-28 i PIT-36 przez Twój e-PIT - jak złożyć?

Twój e-PIT - jak złożyć deklaracje podatkowe PIT-28 i PIT-36 za 2020 r.? Jak, krok po kroku, zalogować się do usługi Twój e-PIT i poprawnie złożyć zeznania roczne PIT?

Nowe usługi na portalu podatkowym MF (e-Urząd skarbowy)

Portal podatkowy - zmiany 2021. Opublikowany został projekt rozporządzenia Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej zmieniającego rozporządzenie w sprawie zakresu i warunków korzystania z portalu podatkowego. To nowe rozporządzenie ma wprowadzić nowe usługi (określane jako „e-Urząd Skarbowy”) oferowane przez organy Krajowej Administracji Skarbowej przy pomocy portalu podatkowego. Warto zauważyć, że usługi wskazane w omawianym projekcie już zostały wdrożone na portalu podatkowym od 1 lutego 2021 r. o czym Ministerstwo Finansów szeroko informowało (zob. e-Urząd Skarbowy od 1 lutego 2021 r.). A omawiany projekt jest dopiero w trakcie procedury legislacyjną (aktualnie na etapie konsultacji publicznych).

e-Urząd Skarbowy od 1 lutego 2021 r.

e-Urząd Skarbowy. Ministerstwo Finansów (MF) i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) uruchomiają internetowy e-Urząd Skarbowy (e-US) na podatki.gov.pl. W jednym miejscu będzie można szybko i wygodnie załatwić sprawy podatkowe, bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym, na poczcie czy w banku. Pierwszy pakiet e-usług jest dostępny od 1 lutego 2021 r. Kolejne funkcjonalności serwisu e-Urząd Skarbowy będą dodawane sukcesywnie do września 2022 r. Czym jest e-Urząd Skarbowy? Jakie usługi i funkcjonalności e-Urzędu Skarbowego działają od 1 lutego 2021 r.? Jak zalogować się do e-Urzędu Skarbowego?

Jak umówić wizytę w urzędzie skarbowym?

Jeżeli podatnik musi przyjść do urzędu skarbowego, powinien wcześniej zarezerwować taką wizytę na stronie podatki.gov.pl lub telefonicznie. Od 9 listopada 2020 r. w kilku województwach wizyta w urzędzie będzie możliwa wyłącznie po internetowej lub telefonicznej rezerwacji. Wiele spraw z zakresu podatków i cła można jednak załatwić online bez wychodzenia z domu.

REKLAMA