Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu korekta deklaracji. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące korekta deklaracji.
Kiedy powstaje obowiązek korekty VAT w przypadku wydania weksla
Aktualizacja: 29.09.2016
Wydanie weksla stanowi uregulowanie należności, w myśl przepisów ustawy o VAT, a tym samym, podatnik wystawiając i wręczając wierzycielowi weksel własny, przed upływem terminu, po upływie którego byłby zobowiązany do korekty podatku VAT, nie będzie zobowiązany do dokonania korekty podatku naliczonego z tytułu zakupu składników majątkowych. »
Jak poprawić na fakturze błędną datę sprzedaży
Aktualizacja: 22.09.2015
Jeśli wystawiliśmy fakturę ze złą datą sprzedaży, to w jaki sposób możemy to skorygować: fakturą korygującą czy notą korygującą? »
Ponowne odliczenie VAT po korekcie
Aktualizacja: 04.10.2013
W styczniu korygowałam podatek naliczony z powodu niezapłaconej faktury z sierpnia 2012 r. W maju faktura została zapłacona, ale do tej pory nie dokonałam zwiększenia. Jak to zrobić? »
Puste faktury, a korekta deklaracji VAT – wyjaśnienia Ministerstwa Finansów
Aktualizacja: 16.04.2012
Każda osoba, która wprowadza do obrotu prawnego fakturę VAT z wykazaną kwotą podatku (bez względu na powód nieprawidłowego wystawienia faktury) ma obowiązek zapłaty wykazanego w niej podatku VAT. „Puste” faktury nie są uwzględniane w deklaracjach VAT. Jeżeli to jednak nastąpi trzeba dokonać korekty deklaracji chyba, że doszło do zawyżenia podatku VAT – wtedy, zdaniem Ministerstwa Finansów, (gdy transakcja wystąpiła) nie ma podstaw do korekty deklaracji. »
Aktualizacja: 14.11.2011
Podatnik zwraca się z zapytaniem czy tylko nabywca wystawia notę korygującą, czy sprzedawca może tym samym poprawić błędnie wystawioną fakturę VAT? »
Nie tylko finanse czyli księgowy w firmie
Nowy JPK_VAT – opublikowano rozporządzenie
Olesiński & Wspólnicy to nowoczesna polska firma doradcza, działająca od 2005 roku.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »