REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Obowiązek meldunkowy, Ewidencja ludności

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Możliwość zameldowania się przez internet od 2018 roku

Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych zaakceptowała 11 października 2017 r. rządowy projekt nowelizacji ustawy o ewidencji ludności, który przewiduje utrzymanie obowiązku meldunkowego i wprowadzenie od 1 stycznia 2018 roku możliwości zameldowania się przez internet.

Zameldowanie w formie elektronicznej od 2018 r.

Uchylenie przepisów związanych ze zniesieniem obowiązku meldunkowego oraz wprowadzenie od 2018 r. możliwości zameldowania w formie elektronicznej - to główny cel przygotowanego przez MSWiA projektu noweli ustawy o ewidencji ludności, wysłanego do konsultacji.

Obowiązek meldunkowy będzie zniesiony dopiero od 2018 roku

Obowiązek meldunkowy zostanie zniesiony nie od 1 stycznia 2016 roku, a dopiero dwa lata później - zakłada uchwalona w czwartek 23 lipca 2015 r. przez Sejm nowelizacja ustawy o ewidencji ludności.

Obowiązek meldunkowy zniknie dopiero w 2018 r.?

Obowiązek meldunkowy zostanie zniesiony nie w 2016 roku, a dopiero dwa lata później - to cel pilnego projektu nowelizacji ustawy o ewidencji ludności autorstwa MSW. Resort chce jego rozpatrzenia na najbliższym posiedzeniu rządu.

Rząd chce znieść obowiązek meldunkowy od 2018 roku

Od 1 stycznia 2018 r. ma zniknąć w Polsce obowiązek meldunkowy. Obywatel sam zdecyduje, czy będzie chciał podać adres swego pobytu. Będzie mógł to zgłosić osobiście w urzędzie gminy lub elektronicznie. We wtorek rząd zaakceptował koncepcję prostej rejestracji adresu faktycznego pobytu.

Zniesienie obowiązku meldunkowego od 2016 roku - będzie paraliż państwa?

Rada Ministrów chce znieść obowiązek meldunkowy z początkiem 2016 r., mimo że zrobienie tego w tak szybkim tempie grozi paraliżem państwa. Tak wynika z wewnętrznych dokumentów rządowych, do których dotarł Dziennik Gazeta Prawna.

Nowe dowody osobiste, ślub cywilny w plenerze, imiona obce dla dzieci od 1 marca 2015 r.

Od marca ślub cywilny będzie można wziąć także poza urzędem, ale trzeba będzie za to zapłacić 1 tys. zł; ponadto rodzice będą mogli nadawać dzieciom również imiona obce. Obowiązywać będą nowe dowody osobiste, które wyrobimy w najbliższym urzędzie gminy, niezależnie od meldunku.

Obowiązek meldunkowy - czy zniknie od 2016 roku?

Komitet Stały Rady Ministrów nie podjął 11 grudnia 2014 r. decyzji ws. pozostawienie obowiązku meldunkowego w obecnej formie, co zarekomendował specjalny międzyresortowy zespołu. Zgodnie z obowiązującą ustawą obowiązek ten ma być zniesiony od 1 stycznia 2016 r.

Meldunek zniknie od 2016 r. - od 2013 r. spore ułatwienia

Już od 2013 roku wymeldowanie będzie można załatwić razem z zameldowaniem w nowym miejscu zamieszkania. Na zameldowanie będzie od 2013 roku 30 dni, a nie 4 jak obecnie, a także nie trzeba będzie się meldować na pobyt czasowy do 3 miesięcy. Od 1 stycznia 2016 r. zniknie obowiązek meldunkowy ale już od 2015 roku w dowodzie osobistym ma nie być adresu zameldowania. Elektroniczne dowody osobiste (z chipami) mają się pojawić od 2015 roku, chyba, że UE wymyśli nowocześniejsze instrumenty uwierzytelniające.

REKLAMA