Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów.
Przesłanie unijnemu kontrahentowi próbek, to nie wewnątrzwspólnotowa dostawa towaru
Aktualizacja: 22.09.2015
Rozpoczynając współpracę z kontrahentem z innego kraju UE, pamiętajmy o poprawnym rozliczeniu VAT-u. Nawet jeśli na samy początku zamierzamy wysłać własne produkty za darmo, wystąpi wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów. Nie dotyczy to z kolei wysyłki próbek. »
Dokumentowanie WDT - za dużo biurokracji
Aktualizacja: 09.09.2015
Prawo unijne nie reguluje bezpośrednio sposobu dokumentowania wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów. Decydują o tym państwa członkowskie. Polska narzuciła tyle wymogów, że aż utrudniają działanie firm. »
WDT nie wystąpi gdy transport związany jest z eksportem
Aktualizacja: 17.08.2015
Transakcje towarowe, w ramach których następuje transport towarów poza terytorium Polski budzą liczne wątpliwości na gruncie podatku VAT. »
Wywóz towarów do magazynu w innym kraju UE i ich sprzedaż - rozliczenie VAT
Aktualizacja: 10.08.2015
Polska firma wywozi swoje towary do magazynu w Wielkiej Brytanii i z tego magazynu będzie je sprzedawać w Wielkiej Brytanii. Jak to rozliczyć w VAT? »
Dostawa na rzecz podatnika z innego kraju UE - nowe zasady rozliczania VAT
Aktualizacja: 21.04.2015
Do końca 2015 roku Komisja Europejska rozstrzygnie, w jaki sposób uprościć zasady rozliczania podatku od dostawy na rzecz podatnika z innego kraju unijnego. Rozważa pięć wariantów. »
Jednolity tekst rozporządzenia w sprawie wzorów deklaracji VAT-10 i VAT-11
Aktualizacja: 17.03.2015
W drodze obwieszczenia Ministerstwa Finansów ukazał się jednolity tekst rozporządzenia w sprawie wzorów deklaracji dla podatku VAT dotyczących transakcji wewnątrzwspólnotowych w zakresie nowych środków transportu. »
Wywóz towaru do innego państwa UE po dacie dostawy - możliwość stosowania stawki 0% VAT
Aktualizacja: 02.10.2014
Sprzedaż towarów na rzecz kontrahentów z innych państw członkowskich Unii Europejskiej, które transportowane są na terytorium tych państw, nie należy obecnie do rzadkości. Na gruncie ustawy o VAT działanie takie określa się jako wewnątrzwspólnotową dostawę towarów (WDT), która po spełnieniu określonych warunków podlega opodatkowaniu VAT 0%. Wielu podatników zastanawia się, czy stawka ta znajdzie zastosowanie w przypadku, gdy wywóz towarów z Polski do nabywcy z UE nastąpi po upływie pewnego czasu od dnia dokonania jego sprzedaży. »
Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?