reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Vademecum > Księgowi i rewidenci > Publikacja sprawozdań z przejrzystości do 30 kwietnia

Publikacja sprawozdań z przejrzystości do 30 kwietnia

Polska Agencja Nadzoru Audytowego (PANA) przypomina o obowiązku publikacji (przez firmę audytorską wykonującą badania ustawowe jednostek interesu publicznego) rocznego sprawozdania z przejrzystości najpóźniej cztery miesiące po zakończeniu każdego roku obrotowego na stronie internetowej firmy audytorskiej.

Obowiązek ten wynika z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Europy (UE) Nr 537/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie szczegółowych wymogów dotyczących ustawowych badań sprawozdań finansowych jednostek interesu publicznego, uchylające decyzję Komisji 2005/909/WE (Dz. Urz. UE 27.05.2014 L 158/77).

30 kwietnia 2020 r. upływa termin na publikację sprawozdania dla firm audytorskich, których rok obrotowy zakończył się 31 grudnia 2019 r.

O publikacji (lub aktualizacji) sprawozdania należy poinformować Polską Agencję Nadzoru Audytowego .

Firmy audytorskie, które nie wywiązały się dotychczas z obowiązku publikacji sprawozdania oraz poinformowania PANA o publikacji sprawozdania, proszone są o terminowe wywiązanie się z tych obowiązków.

Informację o publikacji sprawozdania, opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym, trzeba wysłać do PANA drogą elektroniczną na wzorze formularza zamieszczonego na stronie tej Agencji.

Zgłoszenia informacji o publikacji sprawozdania z przejrzystości można dokonać wykorzystując formularz  wzór sprawozdanie z przejrzystości

Powyższy formularz należy zapisać na własnym urządzeniu, uzupełnić i wysłać:

  - przesyłkę należy kierować na adres:
    Polska Agencja Nadzoru Audytowego
    ul. Kolejowa 1
    01-217 Warszawa

    lub

  - na adres e-mail: przejrzystosc@pana.gov.pl po skorzystaniu z instrukcji podpisywania i wysyłania dokumentów drogą elektroniczną  /instrukcja wysyłania dokumentów/

Brak realizacji powyższych obowiązków w terminie ustawowym, podlega karze administracyjnej na podstawie art. 182 ust. 1 pkt 15 ustawy z dnia 11 maja 2017 r. o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym (Dz. U. z 2019 r. poz. 1421, ze zm.).

Źródło: Polska Agencja Nadzoru Audytowego (pana.gov.pl)

Polecamy: Tarcza antykryzysowa – Podatki i prawo gospodarcze. Pakiet 5 ebooków

Promocja: INFORLEX Twój Biznes Jak w praktyce korzystać z tarczy antykryzysowej Zamów już od 98 zł

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama