reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Vademecum > Księgowi i rewidenci > Publikacja sprawozdań z przejrzystości do 30 kwietnia

Publikacja sprawozdań z przejrzystości do 30 kwietnia

Polska Agencja Nadzoru Audytowego (PANA) przypomina o obowiązku publikacji (przez firmę audytorską wykonującą badania ustawowe jednostek interesu publicznego) rocznego sprawozdania z przejrzystości najpóźniej cztery miesiące po zakończeniu każdego roku obrotowego na stronie internetowej firmy audytorskiej.

Obowiązek ten wynika z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Europy (UE) Nr 537/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie szczegółowych wymogów dotyczących ustawowych badań sprawozdań finansowych jednostek interesu publicznego, uchylające decyzję Komisji 2005/909/WE (Dz. Urz. UE 27.05.2014 L 158/77).

30 kwietnia 2020 r. upływa termin na publikację sprawozdania dla firm audytorskich, których rok obrotowy zakończył się 31 grudnia 2019 r.

O publikacji (lub aktualizacji) sprawozdania należy poinformować Polską Agencję Nadzoru Audytowego .

Firmy audytorskie, które nie wywiązały się dotychczas z obowiązku publikacji sprawozdania oraz poinformowania PANA o publikacji sprawozdania, proszone są o terminowe wywiązanie się z tych obowiązków.

Informację o publikacji sprawozdania, opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym, trzeba wysłać do PANA drogą elektroniczną na wzorze formularza zamieszczonego na stronie tej Agencji.

Zgłoszenia informacji o publikacji sprawozdania z przejrzystości można dokonać wykorzystując formularz  wzór sprawozdanie z przejrzystości

Powyższy formularz należy zapisać na własnym urządzeniu, uzupełnić i wysłać:

  - przesyłkę należy kierować na adres:
    Polska Agencja Nadzoru Audytowego
    ul. Kolejowa 1
    01-217 Warszawa

    lub

  - na adres e-mail: przejrzystosc@pana.gov.pl po skorzystaniu z instrukcji podpisywania i wysyłania dokumentów drogą elektroniczną  /instrukcja wysyłania dokumentów/

Brak realizacji powyższych obowiązków w terminie ustawowym, podlega karze administracyjnej na podstawie art. 182 ust. 1 pkt 15 ustawy z dnia 11 maja 2017 r. o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym (Dz. U. z 2019 r. poz. 1421, ze zm.).

Źródło: Polska Agencja Nadzoru Audytowego (pana.gov.pl)

Polecamy: Tarcza antykryzysowa – Podatki i prawo gospodarcze. Pakiet 5 ebooków

Promocja: INFORLEX Twój Biznes Jak w praktyce korzystać z tarczy antykryzysowej Zamów już od 98 zł

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Krenc

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama