REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

INFOR Ekspert inwestuje w rynek oprogramowania dla firm

REKLAMA

Spółka INFOR Ekspert, należąca do holdingu INFOR PL S.A., przejęła większościowy pakiet udziałów w spółce dGCS S.A., specjalizującej się w oprogramowaniu finansowo-księgowym dla firm i usługach związanych z prowadzeniem rachunkowości dla firm zewnętrznych. Decyzja o inwestycji, poprzedzona starannymi negocjacjami, podyktowana była strategicznymi planami obu spółek, które zakładają rozwój oferty dla firm w zakresie dostarczania kompleksowych rozwiązań informatycznych do obsługi procesów biznesowych.

Z początkiem stycznia spółka INFOR Ekspert rozpoczęła intensywną kampanię sprzedażową oprogramowania dla firm pod nową marką INFOR System.

Autopromocja

Wsparcie merytoryczne INFOR Ekspert pozwoli na dynamiczny rozwój całej oferty dGCS. Z jednej strony jest to gwarancja wysokiej jakości merytorycznej aktualnych narzędzi, z drugiej - rozszerzanie palety produktów o dodatkowe zintegrowane rozwiązania, zaspokajające potrzeby osób odpowiedzialnych za obszar finansowo-księgowy w przedsiębiorstwie w unikalnym dziś na rynku polskim zakresie. Duży nacisk zostanie położony na wzbogacanie funkcjonalności obecnych modułów a także na integrację tych rozwiązań z bazami informacji merytorycznej, oferowanej przez INFOR Ekspert.

Z kolei doświadczenie dGCS S.A. w dostarczaniu oprogramowania pozwoli na udoskonalenie oferty publikacji profesjonalnych INFOR Ekspert poprzez uzupełnienie jej o zróżnicowane narzędzia wspierające codzienną pracę księgowych i kadrowych.

Firmy funkcjonują jako niezależne podmioty, wspierając wzajemnie działania sprzedażowe. Dotychczasowi główni akcjonariusze dGCS S.A. pozostali drugimi co do wielkości akcjonariuszami w spółce.  Prezesem Zarządu pozostał Dariusz Puchalski, w Zarządzie zasiadł także Tomasz Kolinka, a z ramienia INFOR Ekspert Mariusz Drozdowicz - Wiceprezes INFOR Ekspert. W radzie nadzorczej znaleźli się: Andrzej Puchalski, Antoni Kiersnowski - Prezes Zarządu INFOR Ekspert Sp. z o.o. oraz Aneta Kowalska - dyrektor Biura Marketingu i Sprzedaży INFOR Ekspert.


O spółkach:

Dalszy ciąg materiału pod wideo


INFOR Ekspert Sp. z o.o. specjalizuje się w fachowych publikacjach dla biznesu i sektora publicznego. W ofercie INFOR Ekspert znaleźć można zarówno tradycyjne czasopisma (m.in. „MONITOR księgowego”, „Personel i Zarządzanie”), jak i dużą grupę informacyjnych produktów internetowych, samodzielne serwisy internetowe oraz serię unikalnych publikacji elektronicznych INFOR LEX. Głównym odbiorcą publikacji INFOR Ekspert są pracownicy służb finansowo-księgowych i kadrowych z firm oraz jednostek sektora publicznego, a więc przedsiębiorcy, księgowi, kadrowi, kadra menedżerska, dyrektorzy finansowi. Zaufanie Klientów INFOR-u zbudowane jest w oparciu o ponad dwudziestoletnie doświadczenie w dostarczaniu informacji profesjonalnej, autorytety i najlepszych specjalistów oraz niesienie natychmiastowej pomocy w zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej. Tym, co wyróżnia produkty INFOR-u od produktów konkurencji jest szybka reakcja na zmieniające się trendy na rynku informacji oraz nowoczesne, a jednak taktowne podejście do Klienta. Przewagę konkurencyjną produkty INFOR Ekspert zyskują dzięki starannemu wypełnianiu misji:

INFOR to najszybsze odpowiedzi

Najszybsze odpowiedzi to Internet.


Firma dGCS S.A. od początku swojego istnienia (1989 r.)  specjalizowała się w zastosowaniu komputerów w biznesie i księgowości produkując oprogramowanie i świadcząc w tym zakresie kompleksowe usługi. Po pierwszym sukcesie firmy jakim był program „Księga Przychodów", przyszły następne takie jak „Magazyn-Multi", czy rozwój Biura Rachunkowego dGCS, które miało i ma istotny wpływ na treść i praktyczną stronę oferowanych programów księgowych. Firma dGCS S.A. szybko stała się jedną z najbardziej rozpoznawanych marek wśród producentów oprogramowania wspierającego zarządzanie przedsiębiorstwem, stanowiąc synonim solidności i profesjonalizmu.

Dla dGCS przejęcie udziałów przez INFOR Ekspert to szansa na dotarcie ze swoimi rozwiązaniami do szerokiej rzeszy odbiorców - aktualnych klientów INFOR. Wsparcie tego partnera to nowa jakość w zakresie promocji rozwiązań, możliwości ich rozwoju w zakresie merytorycznym, jak również unikalna szansa na pierwsze w Polsce kompleksowe rozwiązanie informatyczne dla księgowych.

Ze względu na bardzo bogatą ofertę rynek docelowy dla produktów firmy dGCS jest nieco szerszy niż dla INFOR Ekspert. Dla INFOR Ekspert połączenie z dGCS to przede wszystkim możliwość stworzenia dla dotychczasowych i nowych Klientów zintegrowanego systemu narzędzi dla osób odpowiedzialnych za obszar finansowo-księgowy w przedsiębiorstwach i biurach.

Na ofertę dGCS S.A. składają się programy pogrupowane wg platform, na jakich są obsługiwane. Najstarszą i najbardziej popularną grupą aplikacji, są te oparte o platformę DOS. W skład tej linii wchodzą: Magazyn Multi, Płace, Księga Przychodów i Rozchodów, FiK Księga Handlowa. Moduły te są w dalszym ciągu bardzo popularne wśród mniejszych przedsiębiorców i biur rachunkowych. (nie wiem, czy można nazywać to połączeniem w oficjalnym komunikacie) z INFOR Ekspert ta grupa produktów funkcjonuje autonomicznie w niezmienionej formie. W ofercie dGCS znajdują się również inne rozwiązania, zaspokajające potrzeby wąskich grup klientów -(m. in. ceniony przez użytkowników zaawansowany system Kadry, Płace, ZUS PRO), które także będą dalej rozwijane pod marką samego dGCS.

Wiodącą linię produktów dGCS S.A.  stanowił wprowadzony w 2007 roku system CafeFirma do zarządzania przedsiębiorstwem, przeznaczony do obsługi każdej firmy, niezależnie od jej wielkości i rodzaju działalności. Zaletą programu jest kompatybilność z wieloma platformami: Windows, Linux. System zawiera najlepsze funkcje poprzednich wersji  programów DOS dGCS S.A., łącząc je doskonale z najnowszymi trendami na rynku, takimi jak praca przez Internet.

Na oprogramowanie to składają się moduły: Księga Handlowa, Księga Przychodów i Rozchodów, Płace, Fakturowanie, Magazyn 2 Multi Standard i Biznes, Deklaracje, Delegacje, d2 eSklep oraz szereg użytecznych modułów dodatkowych do programu Magazyn - m. in. Produkcja Zaawansowana, Zamówienia Zaawansowane, Czynsze, Wieloodziałowość, moduły na urządzenia mobilne czy  e-Deklaracje.

INFOR Ekspert, przejmując udziały w dGCS, postawił na rozwój właśnie tych nowoczesnych narzędzi, które już jako INFOR System będą oferowane szerokiemu spektrum klientów biznesowych. W ramach nowego systemu znajdzie się większość dotychczasowych aplikacji, kierowanych do mniejszych podmiotów, jak również zaawansowane rozwiązania indywidualne dla większych przedsiębiorstw i zupełnie nowe moduły, oferujące kolejne ciekawe funkcjonalności. Oferta zostanie dostosowana zarówno pod kątem klienta mniejszego (wygodne subskrypcje roczne, korzystne pakiety), jak również dla firm dynamicznie się rozwijających i większych podmiotów (system wielostanowiskowy).

Ewa Przybińska

 ewa.przybinska@infor.pl

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR EKSPERT

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Podatek PIT - część 2
    certificate
    Jak zdobyć Certyfikat:
    • Czytaj artykuły
    • Rozwiązuj testy
    • Zdobądź certyfikat
    1/10
    Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
    30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
    2 maja 2023 r. (wtorek)
    4 maja 2023 r. (czwartek)
    29 kwietnia 2023 r. (sobota)
    Następne
    Księgowość
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Dostęp hurtowy do sieci zbudowanej ze środków KPO/FERC

    Rok 2023 upłynął pod znakiem śledzenia działań Centrum Projektów Polska Cyfrowa (dalej jako „CPPC”), planowaniem zasięgów sieci możliwych do zrealizowania w ramach dofinansowania z budżetu Unii Europejskiej, wzmożoną pracą nad przygotowaniem wniosków o dofinansowanie, cierpliwym oczekiwaniem na ogłoszenie wyników naboru, żeby w końcu – dotrwać do etapu podpisania umowy o dofinansowanie i rozpocząć budowę nowej infrastruktury telekomunikacyjnej. Dla wielu operatorów emocje towarzyszące tym wydarzeniom, jak również powodzenie inwestycji nadal spędzają sen z powiek. Natomiast przed operatorami, którzy sami nie stawali w blokach startowych do konkursu o środki na budowę nowej infrastruktury telekomunikacyjnej, pojawia się pytanie jak będzie wyglądać wspólne funkcjonowanie obu grup w przyszłości.

    Polska ustawa o kryptoaktywach od 30 czerwca 2024 r. Założenia i cel nowych przepisów [omówienie projektu]

    Projekt ustawy o kryptoaktywach ma zaimplementować do krajowych przepisów rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/1114 z dnia 31 maja 2023 r. w sprawie rynków kryptoaktywów oraz zmiany rozporządzeń (UE) nr 1093/2010 i (UE) nr 1095/2010 oraz dyrektyw 2013/36/UE i (UE) 2019/1937 (Dz. U. UE. L. z 2023 r. Nr 150, str. 40 z późn. zm.) (dalej: MiCA) określające zasady regulacji i nadzoru emisji, handlu i świadczenia usług związanych z kryptowalutami. Rozporządzenie obowiązuje już od 29 czerwca 2023 r., ale w pełni zacznie być stosowane dopiero w grudniu 2024 r. Projekt ustawy przewiduje wprowadzenie nowych rozwiązań w obszarze sektora rynku kryptoaktywów, mających na celu realizację zadań wynikających z rozporządzenia MiCA, w szczególności w zakresie skutecznego nadzoru i ochrony inwestorów. Według ustawodawcy podjęcie działań zmierzających do realizacji ww. celów zapewni rozwój rynku w perspektywie wieloletniej oraz bezpieczeństwo przez rozszerzenie kompetencji nadzorczych. Za projekt ustawy odpowiada Podsekretarz Stanu Ministerstwa Finansów. 

    Eksport usług do Turcji na nowych zasadach od stycznia 2024

    Eksport usług występuje wówczas, gdy za miejsce świadczenia usług, czyli faktycznego opodatkowania, jest terytorium innego państwa. O miejscu opodatkowania danej usługi decyduje nie miejsce jej faktycznego wykonania, ale wskazane przepisami ustawy o VAT „miejsce jej świadczenia”. Charakterystyką usługi wykonanej poza granice terytorium kraju to takie świadczenie, od którego zobowiązanym do rozliczenia VAT jest zagraniczny nabywca tej usługi. Dla polskiego usługodawcy jest ona wówczas czynnością niepodlegającą opodatkowaniu (NP) w VAT.

    Rozlicz się przez internet. Dzięki usłudze Twój e-PIT szybko i łatwo rozliczysz swój PIT

    Okres rozliczeń rocznych PIT trwa do końca kwietnia. Dzięki usłudze Twój e-PIT udostępnionej przez Ministerstwo Finansów w e-Urzędzie Skarbowym (e-US) możesz szybko i wygodnie rozliczyć swój PIT. Zwłaszcza jeśli masz Profil Zaufany. Jeśli nie masz – założysz go od ręki.

    PIT 2024. Czy można rozliczyć podatki bez Profilu Zaufanego?

    Sezon rozliczeń podatkowych jest w pełni. Dzięki usłudze e-PIT dostępnej na stronie Ministerstwa Finansów, możesz  szybko rozliczyć swój PIT. Resort zaleca, aby z rozliczeniem nie zwlekać.

    Co można sobie odliczyć od podatku 2024? Z jakich ulg podatkowych można skorzystać w rozliczeniu PIT?

    Co można odliczyć z podatku PIT? Z jakich ulg podatkowych można skorzystać w rozliczeniu w 2024 roku?

    Kto może wyjechać do sanatorium z ZUS-em w 2024 roku? Jak uzyskać skierowanie? Ile trzeba czekać?

    Nie tylko Narodowy Fundusz Zdrowia kieruje do miejscowości uzdrowiskowych, ale także Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Z leczenia może skorzystać każdy ubezpieczony, który jest zagrożony utratą zdolności do pracy. Warunkiem jest jednak, by rehabilitacja poprawiła rokowania stanu zdrowia i przyczyniła się do powrotu do aktywności zawodowej.

    Limit pomocy de minimis dla MŚP 2024 - podwyżka od 1 maja

    Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia, na podstawie którego MŚP nadal udzielana będzie pomoc de minimis w formie gwarancji BGK spłaty kredytu lub innego zobowiązania - napisał resort w OSR do projektu. Rozporządzenie wdroży w życie unijne przepisy wprowadzające nowy wyższy limit takiej pomocy dla jednego przedsiębiorstwa w ciągu 3 lat.

    Ulga sponsoringowa a koszty uzyskania przychodów z zysków kapitałowych

    Po koniec 2023 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał, że podmioty osiągające przychody z zysków kapitałowych również mogą odliczać koszty wspierania sportu, edukacji i kultury, na podstawie art. 18ee, niezależnie od tego czy koszty te zostaną przyporządkowane do przychodów z zysków kapitałowych czy pozostałych przychodów.

    Rozrachunki w księgowości wsparte sztuczną inteligencją. Nadchodzi nowe

    Czy sztuczna inteligencja może wspomóc księgowym w rozrachunkach? Dzięki wykorzystaniu mechanizmów sztucznej inteligencji programy księgowe pozwalają na dużą automatyzację procesów w tym zakresie.

    REKLAMA