| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Do 300 tys. zł na odbudowę gospodarstwa rolnego po powodzi

Do 300 tys. zł na odbudowę gospodarstwa rolnego po powodzi

Do 300 tys. zł będzie mogło otrzymać gospodarstwo poszkodowane w wyniku klęski żywiołowej. ARiMR będzie prowadziła nabór wniosków od 30 września do 12 listopada. Resort rolnictwa szacuje, że unijne wsparcie dostaną ok. 4 tys. rolników.

Agencja dopłaci wyłącznie do inwestycji związanych z prowadzeniem działalności rolniczej. Wsparcie takie ma przywrócić potencjał produkcji rolnej. Rolnicy mogą przeznaczyć otrzymane środki na zakup maszyn - ale tylko nowych, sprzętu komputerowego, odbudowę budynków. Będzie też można za nie kupić tzw. stado podstawowe zwierząt hodowlanych (np. kilka krów czy świń).

O przyznaniu pomocy nie będzie decydowała kolejność zgłaszania wniosków, ale miejsce w rankingu utworzonym na podstawie wnioskowanej wielkości pomocy oraz skali poniesionych szkód. Największe szanse na otrzymanie pomocy mają ci, którzy będą starali się o mniej niż 50 tys. zł, a wysokość szkody w ich gospodarstwie będzie przekraczała 80 procent.

Lista rankingowa poszkodowanych zostanie opublikowana w ciągu 40 dni od zakończenia tej akcji. Agencja rozpatrzy wniosek o pomoc w okresie dwóch miesięcy od opublikowania listy rankingowej. Kołodziej zapewnił, że wnioski o pomoc na odbudowę gospodarstwa będą rozpatrywane w pierwszej kolejności, tak aby pieniądze trafiły do rolników jak najszybciej.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

ONISZCZUK & ASSOCIATES

Kancelaria prawna, która specjalizuje się w obsłudze klientów korporacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK