| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Punkty za rozliczanie PIT w Warszawie przy rekrutacji do przedszkoli

Punkty za rozliczanie PIT w Warszawie przy rekrutacji do przedszkoli

W tym roku dzieci rodziców, którzy rozliczają w Warszawie podatek dochodowy PIT, dostaną dodatkowe punkty podczas rekrutacji do przedszkoli w stolicy. W poniedziałek w Warszawie rozpoczęły się zapisy dzieci do przedszkoli oraz 6-latków do I klas szkół podstawowych.

Zgodnie z przepisami w rekrutacji pierwszeństwo mają dzieci rodziców, którzy wychowują je samotnie, dzieci rodziców niepełnosprawnych i niezdolnych do pracy oraz dzieci z rodzin zastępczych. Dostają one z tego tytułu dodatkowe punkty. Miasto po raz pierwszy postanowiło premiować dodatkowymi punktami dzieci rodziców, którzy rozliczają w Warszawie podatek dochodowy PIT.

Nabór do przedszkoli dla dzieci, które nie chodziły wcześniej do przedszkoli, i tych, które mają pójść do I klas, potrwa do 27 marca - do tego dnia można składać aplikacje.

19 kwietnia zostanie opublikowana lista dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia, a 27 kwietnia, po potwierdzeniu przez rodziców woli zapisu dziecka, lista dzieci przyjętych do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych. 30 kwietnia rozpocznie się rekrutacja na wolne miejsca.

Jak poinformowało biuro prasowe stołecznego ratusza, obecnie w Warszawie 97 proc. dzieci objętych jest edukacją przedszkolną i jest to najwyższy wskaźnik w całym kraju. W obecnym roku szkolnym 2011/2012 do placówek prowadzonych przez samorząd uczęszcza ponad 51 tys. dzieci w wieku 3-6 lat.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Ślązak, Zapiór i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych

Ekspert we wszystkich dziedzinach prawa związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK