| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Opolski SLD: zmniejszyć VAT i akcyzę w ramach strefy demograficznej

Opolski SLD: zmniejszyć VAT i akcyzę w ramach strefy demograficznej

Opolscy działacze SLD uważają, że w ramach tworzenia Specjalnej Strefy Demograficznej należy obniżyć podatek VAT i akcyzę. Ich zdaniem obniżenie podatków ożywi gospodarkę i zachęci młodych do zakładania rodzin bardziej niż np. proponowane ulgi na żłobki.

Wśród krytycznych uwag do projektu Specjalnej Strefy Demograficznej działacze SLD wymienili też oparcie finansowania strefy na "zewnętrznych pieniądzach" z budżetu państwa i Unii Europejskiej. Zdaniem Woźniaka i Mazura oznaczać to może "ciągłą walkę" o to, by te pieniądze pozyskiwać na kolejne zadania.

"Poza tym taki program wreszcie się skończy. Społeczeństwu przyzwyczajonemu do ulg trudno będzie dostosować się do kapitalistycznych realiów i może pojawić się problem" - dodał Mazur.

Specjalna Strefa Demograficzna to pilotażowy projekt dotyczący utworzenia pakietów rozwiązań, które miałyby przeciwdziałać wyludnianiu się regionu. W ramach Strefy miałyby być realizowane cztery pakiety: żłobkowo-przedszkolny; edukacyjny; pakiet praca oraz pakiet "zachód słońca" dla seniorów.

Marszałek województwa opolskiego Józef Sebesta nie chciał się odnieść do pomysłów SLD. Stwierdził, że "przyjdzie czas na ocenę", gdy zebrane zostaną wszystkie propozycje.

Sebesta zapowiedział też, że we wtorek spotka się z gronem eksperckim, które współpracuje przy tworzeniu założeń strefy. Wśród ekspertów są m.in. psycholog społeczny prof. Janusz Czapiński, regionalista prof. Jacek Szlachta czy wiceprezydent Centrum im. A. Smitha Andrzej Sadowski.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe PROGRES s.c.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK