| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Jak głębokie będą zmiany w ustawie o VAT?

Jak głębokie będą zmiany w ustawie o VAT?

Projekt ustawy budżetowej na 2013 rok, projekt nowelizacji ustawy o VAT oraz zmiany w regulaminie Sejmu - tymi sprawami zajmą się posłowie na rozpoczynającym się we wtorek dwudniowym posiedzeniu izby.

Nowe przepisy mają wprowadzić również definicję terenów budowlanych, co ma ułatwić podatnikom stosowanie zwolnień od VAT oraz przyczyni się do usunięcia rozbieżności między organami skarbowymi a sądami administracyjnymi.

W porządku obrad jest też drugie czytanie rządowego projektu zmian w ustawie o obrocie instrumentami finansowymi. Chodzi o wdrożenia dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 24 listopada 2010 r. Dyrektywa - jak czytamy w uzasadnieniu projektu - "jest kolejnym krokiem w kierunku zwiększenia integracji nadzoru w Europie, który ma zapewnić faktycznie równe warunki uczestnictwa w rynku dla wszystkich podmiotów na szczeblu unijnym i odzwierciedlać coraz większą integrację rynków finansowych w UE".

Sejm zajmie się też projektem PO zmian w regulaminie Sejmu. Chodzi o powołanie - w miejsce obecnej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych - dwóch komisji: Spraw Wewnętrznych oraz Administracji i Cyfryzacji.

Proponowane zmiany mają dostosować organizację pracy w sejmowych komisjach do zmian, jakie w listopadzie ubiegłego roku nastąpiły w organizacji prac rządu. Na mocy rozporządzenia z 21 listopada powołano bowiem w miejsce dotychczasowego Ministerstwa Administracji i Spraw Wewnętrznych dwa inne ministerstwa: Spraw Wewnętrznych oraz Administracji i Cyfryzacji.

Autorzy zmian chcą, by Komisja Administracji i Cyfryzacji zajmowała się sprawami z zakresu administracji państwowej oraz łączności radiowej i telefonicznej, sieci komputerowych, telekomunikacji - dotychczas będącymi w kompetencji Komisji Infrastruktury. Natomiast do zakresu prac Komisji Spraw Wewnętrznych należeć będą sprawy bezpieczeństwa, ładu i porządku publicznego.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Aneta Nowak-Piechota

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK