| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Prezydent zapowiada uproszczenie systemu podatkowego

Prezydent zapowiada uproszczenie systemu podatkowego

Podczas debaty o "Konkurencyjność mikro, małych i średnich przedsiębiorstw" prezydent Bronisław Komorowski przekonywał, że nadszedł czas na zasadnicze reformy i wprowadzenie nowego ładu gospodarczego. Jednym z elementów tego ładu miałby być prostszy system podatkowy.

- Dlatego w pełni popieram i będziemy starali się działać na rzecz stworzenia nowej przejrzystej ordynacji podatkowej - zapewnił wskazując, że przepisy podatkowe muszą być spójne i zrozumiałe, a system podatkowy musi wzmacniać konkurencyjność firm tworząc bodźce do pracy, zatrudniania, zwiększania zatrudnienia i do inwestowania.

Ocenił, że watro poszukać pozytywnych zachęt i bodźców do płacenia podatków, bo z tym też są kłopoty. - System podatkowy musi być na tyle logiczny i konsekwentny, żeby wszyscy mieli przekonanie, że są równo traktowani - powiedział i dodał, że warto się zastanawiać nad tym, w jaki sposób próbować zwiększać dyscyplinę podatkową obywateli Polski.

- Przedsiębiorcy i pracownicy potrzebują znacznych i liczących się reform rynku pracy - wskazywał prezydent.

System e-Podatki ma być gotowy w 2015 r.

Ulga podatkowa na innowacje zastąpi ulgę na nabycie nowych technologii

- Ważne jest także podniesienie problemu jakości uchwalanego w Polsce prawa - ocenił Bronisław Komorowski. Niestabilność prawa i często pośpieszne zmiany pod wpływem bieżących wydarzeń i potrzeb, w moim przekonaniu, mają miejsce kosztem jakości uchwalanego prawa - mówił. Dlatego - zapowiedział prezydent - kwestie naprawy systemu stanowienia prawa będą przedmiotem nie tylko konsultacji, ale też prac w Kancelarii Prezydenta i niebawem zostaną przedstawione do rekomendacji Zielone Księgi, w których będą opisane pewne problemy, ale też propozycje kierunków gwarantujących większą stabilność, przejrzystość, większą logiczność i skuteczność.

 

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Rodzewicz Kudlicki & Rodzewicz

Kancelaria Adwokacka

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »