| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Green IT - nowa biznesowa moda czy konieczność?

Green IT - nowa biznesowa moda czy konieczność?

Kilkanaście miesięcy temu Zielone IT było traktowane jako nowa biznesowa moda. Dziś to konieczność, która przynosi realne korzyści samym firmom i środowisku. Jakie płyną korzyści ze stosowania rozwiązania Green IT? Weź udział w badaniu Green IT.


Czy zauważyła Pani w działalności swojej firmy zwiększenie zapytań klientów o szkolenia w zakresie Green IT ?

Tak. Zdecydowanie wzrosło zainteresowanie szkoleniami w zakresie wdrażania wirtualizacji, ale także szkoleń z zakresu cloud computing. Również certyfikacja CompTIA Green IT cieszy się popularnością, ze względu na możliwość zdobycia wiedzy niezależnej od producenta danego sprzętu czy oprogramowania.


W październiku ubiegłego roku CTS rozpoczęło realizację badania z zakresu Green IT wśród polskich firm. Wyniki badania zostaną zaprezentowane w postaci raportu. Jaki jest cel podejmowania takich działań przez CTS?

Temat Zielonego IT znany jest głównie w firmach, którym przepisy prawne nakazują stosowanie pewnych norm (np. ze względu na branżę w jakiej działają). Ankieta miała na celu pokazanie, ze Green IT jest nie tylko dla tych, którzy nie mają wyboru, lecz również jest to pewna umiejętność inwestowania, ograniczającego koszty. Jednocześnie zainteresowany tematyką badania, mógł sprawdzić niejako swoją wiedzę z tego tematu.


CTS został założony w 1989r., a od 1994r. działa jako spółka z o.o. Od początku działalności główną branżą firmy było prowadzenie szkoleń informatycznych, najpierw jako autoryzowany ośrodek Novell, a od 1996r. jako Microsoft.


Beata Wieczorek
jest prezesem zarządu w CTS od 2005 roku. Wcześniej związana była z branżą IT pracując w kancelarii prawnej (od 1994r.) i zajmując się obsługą firm z branży technologii informatycznych, stąd znajomość specyfiki tej branży.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Tax-Pol

Firma Tax-Pol jest jedną z najdłużej działających firm na rynku, zajmujących się odzyskiwaniem podatku z pracy za granicą. Naszą działalność rozpoczęliśmy w 2001 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK