| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Finał już w najbliższą sobotę

Finał już w najbliższą sobotę

11 lutego w warszawskim Centrum Wystawienniczym Expo po raz siódmy odbędzie się finał konkursu "Księgowy Roku". Współorganizatorem tej imprezy jest Grupa Wydawnicza Infor. O główną nagrodę w wysokości 25 tys. zł i cenne nagrody rzeczowe będzie walczyć sześciu specjalistów z dziedziny rachunkowości, księgowości i podatków.


Przewodniczący jury w Poznaniu prof. dr hab. Wiktor Gabrusewicz dodaje, że w ciągu ostatnich lat rozszerzył się także zakres przedmiotowy konkursu.


– Przede wszystkim pojawiły się pytania z zakresu Międzynarodowych Standardów Rachunkowości. I to one sprawiają uczestnikom najwięcej trudności – mówił profesor. Według niego, z każdym rokiem pytania stają się bardziej wnikliwe i szczegółowe. Wymagają nie tylko wiedzy, ale i zdolności przewidywania i kojarzenia różnych faktów.


Przewodnicząca jury łódzkich półfinałów prof. dr hab. Irena Sobańska zwraca uwagę, że uczestnictwo w konkursie jest sprawą prestiżową. Pomaga uczestnikom, ale zarazem zobowiązuje ich do dalszej pracy.


Jak co roku, wielki finał zakończy się balem księgowego. W tym roku bal będzie połączony z akcją charytatywną. Na licytację zostaną wystawione dzieła sztuki. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na Fundację „Iskierka”.


W konkursie „Księgowy Roku” biorą udział osoby zajmujące się zawodowo finansami i rachunkowością. Konkurs jest adresowany do dyrektorów finansowych, biegłych rewidentów, doradców podatkowych, głównych księgowych, księgowych, kierowników działów rachunkowości. Zwycięzca otrzyma między innymi nagrodę pieniężną w wysokości 25 tys. zł, telewizor plazmowy, kartę słuchacza na podyplomowe studia magisterskie, studia MBA, atrakcyjne szkolenia. Co roku gośćmi imprezy są autorytety z dziedziny rachunkowości, przedstawiciele uczelni ekonomicznych, władz i instytucji lokalnych, mediów ogólnopolskich i lokalnych. Organizatorami konkursu są: Grupa Wydawnicza INFOR, firma Sage Symfonia i Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Fundacja „Iskierka”

Fundacja „Iskierka” wspiera dzieci z chorobą nowotworową i ich rodziny. Fundacja działa przy Klinice Pediatrii, onkologii i Hematologii Dziecięcej w Zabrzu, ale realizuje projekty w których odbiorcami są dzieci trzech dziecięcych oddziałów onkologicznych na Śląsku: Kliniki Pediatrii i onkologii Dziecięcej w Zabrzu, Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka i Matki w Katowicach oraz Centrum Pediatrii i onkologii im. dr. E. Hankego w Chorzowie.Marcin Musiał

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

ODO 24

ODO 24 – to firma, która od 2012 roku oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Stawia na merytorykę, praktyczne rozwiązania oraz trwałe relacje z klientami budowane w oparciu o partnerstwo, uczciwość i zaufanie. Swoim klientom pomaga chronić dane, minimalizując ryzyko związane z kontrolą, wyciekiem lub ich utratą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »