REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

XIV Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego

XIV Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego
XIV Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego

REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy na XIV Ogólnopolską Konferencję Prawa Podatkowego, która miała odbyć się 13-15 marca 2020 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ze względu jednak na zagrożenie rozprzestrzeniającym się koronawirusem Konferencja zostaje przesunięta na październik 2020 r. Dokładny termin nie jest jeszcze znany. Patronem medialnym wydarzenia jest Infor.pl.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, XIV Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego zostaje przesunięta na październik 2020 roku. Ze względu na komplikacje spowodowane koronawirusem, jej dokładny termin nie jest jeszcze znany. Możemy natomiast potwierdzić, że odbędzie się ona na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, na ulicy Krupniczej 33a. Gdy tylko zostaną ujawnione nowe szczegóły na temat organizacji Konferencji, niezwłocznie Państwa poinformujemy.

Autopromocja

Już po raz 14. mamy zaszczyt zaprosić Państwa na kolejną edycję Ogólnopolskiej Konferencji Prawa Podatkowego pt. "Dokąd prowadzą zmiany w prawie podatkowym?", która odbędzie się 13 – 15 marca 2020 roku.

◾️O KONFERENCJI

Dwa pierwsze dni Konferencji (13, 14 marca 2020 roku) przyjmą formę prelekcyjną w budynku Auditorium Maximum przy ulicy Krupniczej 33 w Krakowie. Tegoroczna Konferencja skupiać się będzie na zagadnieniach związanych z już wprowadzonymi oraz nadchodzącymi zmianami w prawie podatkowym, a podjęte w ramach 3 paneli tematycznych:
1. podatki bezpośrednie,
2. podatki pośrednie,
3. ogólne prawo podatkowe,
rozważania prowadzić będą do jak najpełniejszej odpowiedzi na tytułowe pytanie „Dokąd prowadzą zmiany w prawie podatkowym?”.
Dodatkowo, podczas drugiego dnia Konferencji, przeprowadzony zostanie 1,5 – godzinna debata ekspercka dotycząca aktualnej polityki podatkowej w Polsce i Europie, stanowiąca okazję do wymiany zdań́, spostrzeżeń́ i doświadczeń́ między profesorami prawa, przedstawicielem administracji publicznej oraz praktykami.

◾️O PRELEGENTACH

Podobnie jak w ubiegłych latach, do grona prelegentów zaprosiliśmy wybitnych reprezentantów świata administracji oraz nauki prawa, którzy podzielą się z swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. W tym roku zaproszeni zostali następujący przedstawiciele nauki prawa podatkowego: prof. dr hab.Paweł Borszowski, prof. dr hab. Bogumił Brzeziński, prof UMK dr hab. Krzysztof Lasiński-Sulecki, prof. dr hab. Witold Modzelewski, dr Agnieszka Franczak, dr Jowita Pustuł, mec. Jerzy Martini, Justyna Zając Wysocka a także przedstawiciele Ministerstwa Finansów: Dyrektor Departamentu Podatku od Towaru i Usług – dr Paweł Selera oraz Zastępca Dyrektora Departamentu Systemu Podatkowego – Pan Marcin Lachowicz.

◾️ WARSZTATY

Po raz pierwszy w historii Konferencji, zostanie ona poszerzona o dodatkowy dzień w pełni poświęcony zajęciom warsztatowym. Zorganizowane zostaną 1,5 – godzinne panele skupiające się głównie na praktycznym aspekcie ostatnich i przyszłych zmian w prawie podatkowym. Podczas 6 paneli warsztatowych poprowadzonych przez przedstawicieli następujących kancelarii i instytucji związanych z prawem podatkowym: Paczuski Taudul Doradcy Podatkowi, Deloitte, Małopolski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych, Małopolski Instytut Studiów Podatkowych, KPMG oraz MDDP, omówione zostaną tematy związane z ostatnimi zmianami i najnowszymi instytucjami w prawie podatkowym, zarówno z merytorycznego, jak i praktycznego aspektu.


◾️ KONKURS

Kolejny raz zwycięzca Konkursu wystąpi podczas Konferencji jako reprezentant głosu studentów i doktorantów. Do wygrania nawet 3-miesęczny staż w Ministerstwie Finansów, wystąpienie podczas Konferencji, dostęp do Systemu Legalis, nagrody książkowe oraz gadżety.


Co zrobić aby wziąć udział? Wystarczy sporządzić i do dnia 1 marca 2020 roku przesłać na adres: prawo.podatkowe.tbsp@uj.edu.pl maksymalnie dwustronnicowy abstrakt wystąpienia, związanego z tematem Konferencji "Dokąd prowadzą zamiany w prawie podatkowym?"

◾️PAŃSTWA UDZIAŁ

Na Konferencję obowiązuje obowiązkowa rejestracja za pośrednictwem formularza, znajdującego się na stronie: https://bit.ly/3ayB38p.Dla osób uczących się (uczniowie, studenci, doktoranci), będących pracownikami naukowymi lub naczelnikami organów administracyjnych udział w Konferencji jest darmowy, w pozostałych przypadkach opłata Konferencyjna wynosi 250 zł.

Udział w konferencji jest certyfikowany.

Więcej informacji o tej poprzednich edycjach wydarzenia znajdą Państwo na stronie internetowej Konferencji
http://www.podatki.confer.uj.edu.pl oraz na wydarzeniu Facebook: https://www.facebook.com/events/2277893285843357/

Dalszy ciąg materiału pod wideo
XIV Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego

XIV Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Podatek PIT - część 2
    certificate
    Jak zdobyć Certyfikat:
    • Czytaj artykuły
    • Rozwiązuj testy
    • Zdobądź certyfikat
    1/10
    Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
    30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
    2 maja 2023 r. (wtorek)
    4 maja 2023 r. (czwartek)
    29 kwietnia 2023 r. (sobota)
    Następne
    Księgowość
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Polska ustawa o kryptoaktywach od 30 czerwca 2024 r. Założenia i cel nowych przepisów [omówienie projektu]

    Projekt ustawy o kryptoaktywach ma zaimplementować do krajowych przepisów rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/1114 z dnia 31 maja 2023 r. w sprawie rynków kryptoaktywów oraz zmiany rozporządzeń (UE) nr 1093/2010 i (UE) nr 1095/2010 oraz dyrektyw 2013/36/UE i (UE) 2019/1937 (Dz. U. UE. L. z 2023 r. Nr 150, str. 40 z późn. zm.) (dalej: MiCA) określające zasady regulacji i nadzoru emisji, handlu i świadczenia usług związanych z kryptowalutami. Rozporządzenie obowiązuje już od 29 czerwca 2023 r., ale w pełni zacznie być stosowane dopiero w grudniu 2024 r. Projekt ustawy przewiduje wprowadzenie nowych rozwiązań w obszarze sektora rynku kryptoaktywów, mających na celu realizację zadań wynikających z rozporządzenia MiCA, w szczególności w zakresie skutecznego nadzoru i ochrony inwestorów. Według ustawodawcy podjęcie działań zmierzających do realizacji ww. celów zapewni rozwój rynku w perspektywie wieloletniej oraz bezpieczeństwo przez rozszerzenie kompetencji nadzorczych. Za projekt ustawy odpowiada Podsekretarz Stanu Ministerstwa Finansów. 

    Eksport usług do Turcji na nowych zasadach od stycznia 2024

    Eksport usług występuje wówczas, gdy za miejsce świadczenia usług, czyli faktycznego opodatkowania, jest terytorium innego państwa. O miejscu opodatkowania danej usługi decyduje nie miejsce jej faktycznego wykonania, ale wskazane przepisami ustawy o VAT „miejsce jej świadczenia”. Charakterystyką usługi wykonanej poza granice terytorium kraju to takie świadczenie, od którego zobowiązanym do rozliczenia VAT jest zagraniczny nabywca tej usługi. Dla polskiego usługodawcy jest ona wówczas czynnością niepodlegającą opodatkowaniu (NP) w VAT.

    Rozlicz się przez internet. Dzięki usłudze Twój e-PIT szybko i łatwo rozliczysz swój PIT

    Okres rozliczeń rocznych PIT trwa do końca kwietnia. Dzięki usłudze Twój e-PIT udostępnionej przez Ministerstwo Finansów w e-Urzędzie Skarbowym (e-US) możesz szybko i wygodnie rozliczyć swój PIT. Zwłaszcza jeśli masz Profil Zaufany. Jeśli nie masz – założysz go od ręki.

    PIT 2024. Czy można rozliczyć podatki bez Profilu Zaufanego?

    Sezon rozliczeń podatkowych jest w pełni. Dzięki usłudze e-PIT dostępnej na stronie Ministerstwa Finansów, możesz  szybko rozliczyć swój PIT. Resort zaleca, aby z rozliczeniem nie zwlekać.

    Co można sobie odliczyć od podatku 2024? Z jakich ulg podatkowych można skorzystać w rozliczeniu PIT?

    Co można odliczyć z podatku PIT? Z jakich ulg podatkowych można skorzystać w rozliczeniu w 2024 roku?

    Kto może wyjechać do sanatorium z ZUS-em w 2024 roku? Jak uzyskać skierowanie? Ile trzeba czekać?

    Nie tylko Narodowy Fundusz Zdrowia kieruje do miejscowości uzdrowiskowych, ale także Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Z leczenia może skorzystać każdy ubezpieczony, który jest zagrożony utratą zdolności do pracy. Warunkiem jest jednak, by rehabilitacja poprawiła rokowania stanu zdrowia i przyczyniła się do powrotu do aktywności zawodowej.

    Limit pomocy de minimis dla MŚP 2024 - podwyżka od 1 maja

    Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia, na podstawie którego MŚP nadal udzielana będzie pomoc de minimis w formie gwarancji BGK spłaty kredytu lub innego zobowiązania - napisał resort w OSR do projektu. Rozporządzenie wdroży w życie unijne przepisy wprowadzające nowy wyższy limit takiej pomocy dla jednego przedsiębiorstwa w ciągu 3 lat.

    Ulga sponsoringowa a koszty uzyskania przychodów z zysków kapitałowych

    Po koniec 2023 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał, że podmioty osiągające przychody z zysków kapitałowych również mogą odliczać koszty wspierania sportu, edukacji i kultury, na podstawie art. 18ee, niezależnie od tego czy koszty te zostaną przyporządkowane do przychodów z zysków kapitałowych czy pozostałych przychodów.

    Rozrachunki w księgowości wsparte sztuczną inteligencją. Nadchodzi nowe

    Czy sztuczna inteligencja może wspomóc księgowym w rozrachunkach? Dzięki wykorzystaniu mechanizmów sztucznej inteligencji programy księgowe pozwalają na dużą automatyzację procesów w tym zakresie.

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    REKLAMA