| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Ulgi prorodzinne w Irlandii zależą od sytuacji podatnika

Ulgi prorodzinne w Irlandii zależą od sytuacji podatnika

Wysokość ulg prorodzinnych w Irlandii związana jest z indywidualną sytuacją każdego podatnika. Istnieje ulga małżeńska, a osoby posiadające dzieci mogą ubiegać się o tzw. kredyt podatkowy.

Z informacji ekspertów PricewaterhouseCoopers wynika, że w przypadku zatrudnienia jednego z rodziców na terenie Irlandii istnieje możliwość pobierania zasiłku na dziecko (w wieku do 16 lat bezwarunkowo, a do 19 roku życia pod warunkiem pobierania nauki w pełnym wymiarze). Wysokość miesięcznego zasiłku rodzinnego w Irlandii wynosi 150 euro na jedno dziecko i 300 euro na dwójkę dzieci.

W przypadku dochodów rodziny nieprzekraczających minimum socjalnego przewidzianego irlandzkimi przepisami (na chwilę obecną 465 euro w przypadku jednego dziecka oraz 510 euro w przypadku dwojga), można starać się o dodatek rodzinny (Family Income Suplement).

KREDYTY PODATKOWE W IRLANDII

Innymi instrumentami prorodzinnej polityki fiskalnej w Irlandii jest możliwość ubiegania się o kredyt podatkowy. Mogą go otrzymać osoby samotnie wychowujące dzieci, jak również pary małżeńskie, w których jeden z małżonków pracuje w domu, opiekując się jedną lub kilkoma osobami na utrzymaniu (dzieckiem, osobą powyżej 65 roku życia lub inną osobą mieszkającą z parą małżeńską), kredyt taki nie przysługuje jednak po przekroczeniu określonego poziomu dochodów.

Ewa Matyszewska

ewa.matyszewska@infor.pl

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Krasoń, Home Broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK