| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > 500 zł na dziecko w I kwartale 2016 r.

500 zł na dziecko w I kwartale 2016 r.

Premier Beata Szydło zapewnia, że projekt 500 zł na dziecko będzie procedowany w trybie pilnym, by możliwe było udzielenie wsparcia już w pierwszym kwartale 2016 roku. Likwidacja gimnazjów ma odbywać się stopniowo. W środę 18 listopada 2015 r. premier odpowiadała na pytania posłów zadane po jej sejmowym expose.

Premier wypowiedziała się także o górnictwie. "Polskie górnictwo dzisiaj potrzebuje wsparcia i pomocy, a Śląsk potrzebuje rzeczywistego planu, a nie tylko zapisanych stron, których nie będzie się realizowało" - mówiła.

Zapowiedziała "audyt w trybie natychmiastowym" sytuacji finansowej spółek węglowych oraz "wypracowanie wspólnie ze stroną społeczną" kierunków restrukturyzacji sektora. "Zintensyfikujemy działania, dotyczące notyfikacji pomocy publicznej, zgłoszone Komisji Europejskiej w marcu tego roku" - zapowiedziała premier. "Chcemy, by Śląsk był centrum przemysłowym Polski" - oświadczyła Szydło.

Zwracając się do największego klubu opozycyjnego, powiedziała, że polityka nie powinna polegać na toczeniu jałowych sporów, lecz że z dyskusji powinny wynikać dobre rozwiązania dla obywateli.

"Przegraliście wybory ponieważ przez osiem lat nie słuchaliście Polaków i dziś znowu pokazaliście państwo, że nie chcecie i nie potraficie słuchać. Ponownie mówicie o PiS, a nie o sprawach obywateli, o których to dzisiejsze moje wystąpienie przecież było" – powiedziała.

Podkreśliła, że sama sobie tych spraw nie wymyśliła. "O tych sprawach rozmawiali z nami Polacy na spotkaniach i jestem przekonana, że te sprawy były również poruszane, gdy ci ludzie przychodzili do państwa. Rzecz tylko polega na tym, żeby rzeczywiście słuchać i słyszeć, co ludzi mówią” – mówiła.

"Polska polityka musi się zmienić. Pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność, a przede wszystkim słuchanie obywateli. Koniec z arogancją władzy i z pychą. Naprawdę weźcie sobie to państwo do serca i choć raz zastanówcie się nad tym, co się do was mówi" – napominała.

Zadeklarowała, że mimo wszystko zaprasza PO do współpracy, bo jest w Polsce dużo spraw do załatwienia.(PAP)

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Jerzy Różyk

ekspert ds. oceny ryzyka w transporcie, prawa przewozowego i ubezpieczeń transportowych CDS Kancelaria Brokerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »