| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Nowelizacji ustawy o izbach rolniczych

Nowelizacji ustawy o izbach rolniczych

Projekt nowelizacji ustawy o izbach rolniczych, nad którym trwają prace w Sejmie, przewiduje, że składki związków i stowarzyszeń rolniczych reprezentujących interesy polskich rolników na forum unijnych organizacji branżowych nadal będą pokrywane z budżetu.

Organizacje ponadnarodowe zajmują się analizowaniem problemów wiążących się z kształtowaniem i realizacją Wspólnej Polityki Rolnej oraz tworzeniem rozwiązań w zakresie jej mechanizmów, negocjują też z organami Unii Europejskiej istotne sprawy dotyczące rolnictwa i producentów rolnych - przypominają posłowie PSL.

Podatek rolny

Dodają, że polskie organizacje rolnicze aktywnie uczestniczą w pracach organizacji, których są członkami. W ostatnim czasie były one szczególnie zaangażowane w tworzenie pakietu legislacyjnego dotyczącego Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2014-2020. "Niejednokrotnie przyjęte przez COPA–COGECA projekty stanowisk odnośnie aktów prawnych w zakresie WPR na lata 2014-2020 zbieżne były z propozycjami rozwiązań zgłaszanymi przez polskie organizacje rolnicze, dlatego z uwagi na ważny interes Polski tak istotny jest udział polskich organizacji rolniczych w tych strukturach" - podkreślają.

Ulga inwestycyjna w podatku rolnym

Tylko w COPA-COGECA i GEOPA składka narodowa wynosi obecnie ok. 370 tys. euro rocznie, na kolejne 100 tys. euro rocznie wycenia się koszty obsługi w tych organizacjach. Polskie organizacje rolnicze należą też do innych ponadnarodowych organizacji rolniczych, jak np. Europejska Rada Młodych Rolników (CEJA). (PAP)

zab/ son/

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Stachowiak

Marketing Team Leader w firmie HR Tools

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK