Pierwsza na świecie karta bankowa ze zmiennym kodem weryfikacyjnym w Getin Banku

Pierwsza na świecie karta bankowa ze zmiennym kodem weryfikacyjnym w Getin Banku / Fotolia
Getin Bank jako pierwszy i jedyny bank na świecie rozpoczął program pilotażowy rewolucyjnej karty Dynamic CVC ze zmiennym kodem weryfikacyjnym. Wyświetlany na miniaturowym, wbudowanym ekranie numer CVC automatycznie odświeża się co godzinę. Wykorzystany mechanizm to najnowocześniejsze rozwiązanie w bankowości, zwiększające ochronę transakcji internetowych przed potencjalnymi kradzieżami, włamaniami do baz danych i oszustwami płatniczymi. Rozwiązanie będzie dostępne dla Klientów Getin Banku do końca II kwartału 2015 r.

Przez ostatnie dwa lata Getin Bank sukcesywnie budował kompleksową ofertę nowoczesnych produktów i usług, które wyznaczały nowe trendy na rynku finansowym i zmieniały obraz bankowości. Po sukcesie MasterCard Display – pierwszej na świecie karty płatniczej z wyświetlaczem i funkcją informacyjną oraz samoobsługowych punktów Getin Point, które wprowadziły nową jakość do systemu obsługi klienta, Bank po raz kolejny triumfuje w światowym wyścigu bankowych innowacji wdrażając kartę Dynamic CVC.

Autopromocja

Samochód w firmie 2015 – multipakiet

To pierwsza i obecnie jedyna na rynku karta płatnicza, która została wyposażona w wyświetlacz ze zmiennym numerem CVC. Konfiguracja 3-cyfrowego kodu zmienia się losowo co godzinę, zapewniając dodatkowe zabezpieczenie przed możliwymi oszustwami.

Rozwijając naszą ofertę, skupiamy się na nowoczesnych rozwiązaniach, które ułatwiają codziennie korzystanie z bankowości. Uważnie obserwujemy zmieniające się trendy na rynku finansowym i wsłuchujemy się w potrzeby naszych Klientów. Karta ze zmiennym kodem CVC to narzędzie przygotowane w odpowiedzi na rosnącą popularność zakupów online, a także coraz częściej poruszaną kwestię zabezpieczeń kart płatniczych przed potencjalnymi oszustwami i kradzieżami danych. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii, karta Dynamic CVC gwarantuje najwyższy poziom ochrony, zapewniając przy tym jeszcze większy komfort korzystania z płatności internetowych. Uważam, że to rewolucyjne rozwiązanie to konieczny krok w stronę bezpieczeństwa usług finansowych. Fakt, że zdecydowaliśmy się go wykonać jako pierwsi na świecie uważam za nasz wielki sukces – powiedział Maciej Szczechura, Członek Zarządu Getin Noble Banku.

Z punktu widzenia użytkownika korzystanie z karty Dynamic CVC podczas zakupów online nie różni się niczym od tradycyjnych kart ze statycznym numerem weryfikacyjnym. Użytkownik w odpowiednich rubrykach formularza internetowego wpisuje wymagane dane wraz z kodem, który aktualnie wyświetlany jest na wbudowanym ekranie.

Po poprawnej autoryzacji akceptacja płatności automatycznie przesyłana jest do sklepu internetowego. Rozwiązanie zapewnia intuicyjną obsługę, jest także znacznie szybsze niż inne metody zabezpieczeń transakcji internetowych – takie jak system 3D Secure, który wymaga od użytkownika wpisywania dodatkowego kodu, wysyłanego SMS-em, wydłużając przy tym proces płatności.

Karta ze zmiennym kodem weryfikacyjnym jest kolejnym innowacyjnym narzędziem w tegorocznej ofercie Getin Banku. W najbliższych miesiącach Bank zapowiada także wprowadzenie nowoczesnej karty biometrycznej, z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych, który umożliwia autoryzację transakcji za pomocą odcisku palca zamiast tradycyjnego kodu PIN.

Kalkulatory

Aktywne druki i formularze

Księgowość
Od kiedy obowiązkowy KSeF? Projekt ustawy przyjęty przez rząd
30 kwi 2024

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który ma na celu przesunięcie obligatoryjnego KSeF na 1 lutego 2026 r. Jak informuje Ministerstwo Finansów, dalsze uproszczenia KSeF, w tym zapowiadane przez resort finansów etapowe wejście w życie KSeF będzie przedmiotem odrębnych prac legislacyjnych.

Dostałeś rabat i wystawiłeś fakturę korygującą? To błąd. I może mieć poważne konsekwencje na gruncie VAT
30 kwi 2024

Dostałeś rabat i wystawiłeś fakturę korygującą? To błąd. W przypadku rabatu pośredniego kluczowe znaczenie ma okoliczność, że między podatnikiem przekazującym środki pieniężne a podmiotem będącym beneficjentem rabatu pośredniego nie miała miejsca żadna transakcja, którą można byłoby skorygować.

Automatyczna akceptacja PIT. Wgląd w deklaracje i korekta nie będą możliwe przez kilka dni
30 kwi 2024

Automatyczna akceptacja zeznań podatkowych PIT w usłudze Twój e-PIT nastąpi po 30 kwietnia i potrwa przez pierwsze dni maja. Podczas trwania tego procesu usługa nie będzie dostępna, a więc przez kilka dni nie będzie można sprawdzić złożonej już deklaracji PIT, ani złożyć korekty zeznania rocznego. Na czym dokładnie polega ten proces?

Windykacja na własną rękę – jakie są plusy i minusy po stronie przedsiębiorcy?
30 kwi 2024

Proces windykacji można przeprowadzić na kilka sposobów. Czy jednak warto prowadzić windykację w przedsiębiorstwie na własną rękę? Jakie są plusy i minusy takiego działania?

Odroczenie KSeF. Decyzja słuszna, choć budzi wątpliwości w kontekście interesu przedsiębiorców
30 kwi 2024

Decyzja o przesunięciu KSeF jest słuszna, natomiast tak długie odroczenie może budzić wątpliwości w kontekście interesu przedsiębiorców - zauważa ekspert podatkowy Adam Mariański. Zdaniem prawnika wielu przedsiębiorców jest już gotowych do wprowadzenia Krajowego Systemu e-Faktur.

To już ostatni dzwonek. Dzisiaj upływa termin na rozliczenie PIT
30 kwi 2024

We wtorek, 30 kwietnia, mija termin na rozliczenie PIT za rok 2023. Możliwe jest złożenie zeznania drogą elektroniczną lub papierową, które można dostarczyć do Urzędu Skarbowego lub wysłać pocztą.

Zarobki kierowców zawodowych w Polsce. Najczęściej przynajmniej 8 tys. zł brutto. Ale nie wszyscy tyle dostają. Od czego zależy pensja kierowcy?
29 kwi 2024

Ile zarabiają zawodowi kierowcy w Polsce? W 2023 roku w branży TSL nastąpiły istotne zmiany w ustalaniu wynagrodzeń dla kierowców. Wzrost płacy wraz z nowymi przepisami dotyczącymi delegowania pracowników, wpłynęły na rozliczanie płac, szczególnie kierowców działających za granicą. Te zmiany bezpośrednio wpłynęły na budżety firm transportowych, zmuszając je do uwzględnienia większych kosztów wynagrodzeń kierowców. Jednocześnie stanowią korzystną zmianę dla kierowców, poprawiając ich elastyczność finansową i warunki pracy.

BPO: kto i jak może skorzystać na outsourcingu procesów biznesowych. Co najmniej 20% oszczędności dla większych firm
29 kwi 2024

Usługi centrów BPO (Business Process Outsourcing) są efektywnym narzędziem dla firm. Umożliwiają redukcję kosztów i szybszy rozwój. Dlatego są popularne wśród międzynarodowych firm. Ich skala była jednak za duża dla polskich średnich i dużych firm – od niedawna powstają jednak rozwiązania dopasowane do ich potrzeb.

Obowiązkowy KSeF od lutego 2026 r. Co będzie zawierała ustawa zmieniająca?
29 kwi 2024

Obowiązkowy KSeF dla firm wejdzie w życie od 2026 roku. Ukazał się projekt ustawy zmieniającej ustawę o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw, który przewiduje zmiany w Krajowym Systemie e-Faktur. Nową datę wejścia w życie obligatoryjnego KSeF określa się na dzień 1 lutego 2026 r.

ZUS: Niepełnosprawni przedsiębiorcy mogą w 2024 r. obniżyć roczną składkę zdrowotną. Jak to zrobić? Jakie warunki?
29 kwi 2024

ZUS informuje, że od rozliczenia rocznego za rok 2023, osoby z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać z ulgi i obniżyć roczną składkę na ubezpieczenie zdrowotne na poniższych zasadach.

pokaż więcej
Proszę czekać...