Punkty za rozliczanie PIT w Warszawie przy rekrutacji do przedszkoli

W tym roku dzieci rodziców, którzy rozliczają w Warszawie podatek dochodowy PIT, dostaną dodatkowe punkty podczas rekrutacji do przedszkoli w stolicy. W poniedziałek w Warszawie rozpoczęły się zapisy dzieci do przedszkoli oraz 6-latków do I klas szkół podstawowych.


Podobnie jak w latach ubiegłych zapisy prowadzone są z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Rodzice, którzy nie mają komputera lub nie potrafią wypełnić sami formularza, mogą się zgłosić do szkoły lub przedszkola, tam uzyskają pomoc.

Autopromocja

Od 16 lutego do 8 marca rodzice dzieci, które już chodzą do przedszkoli, mieli czas na potwierdzenie woli kontynuacji wychowania przedszkolnego.

Zapraszamy na serwis PIT 2011 >>

12 marca ruszyły zapisy dla dzieci, które wcześniej nie chodziły do przedszkola. Z myślą o właśnie takich dzieciach, urodzonych w latach 2007-2009, czyli trzy-, cztero- i pięciolatkach, miasto przygotowało ponad 13 tys. miejsc w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych.

Pierwszeństwo przy przyjęciu mają dzieci 5-letnie. Od września ubiegłego roku pięciolatki muszą odbyć roczne przygotowanie przedszkolne. Przygotowanie takie może być prowadzone zarówno w przedszkolach, jak i w specjalnych oddziałach przedszkolnych w szkołach.

Z kolei - jak poinformowało biuro prasowe ratusza - z myślą o sześciolatkach przygotowano w Warszawie ponad 15 tys. miejsc w oddziałach przedszkolnych przy szkołach i w I klasach szkół podstawowych. Rok szkolny 2012/2013 będzie kolejnym, gdy o tym, czy dziecko 6-letnie pójdzie do szkoły, decydują rodzice. Wszystkie sześciolatki będą miały obowiązek rozpoczęcia nauki w I klasie szkoły podstawowej od 1 września 2014 r.

Zobacz aktywne wersje formularzy PIT >>

Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do dowolnej liczby przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach. Wypełniając aplikacje przedstawiają listę wybranych placówek ułożoną według swoich preferencji.

 

Zgodnie z przepisami w rekrutacji pierwszeństwo mają dzieci rodziców, którzy wychowują je samotnie, dzieci rodziców niepełnosprawnych i niezdolnych do pracy oraz dzieci z rodzin zastępczych. Dostają one z tego tytułu dodatkowe punkty. Miasto po raz pierwszy postanowiło premiować dodatkowymi punktami dzieci rodziców, którzy rozliczają w Warszawie podatek dochodowy PIT.

Nabór do przedszkoli dla dzieci, które nie chodziły wcześniej do przedszkoli, i tych, które mają pójść do I klas, potrwa do 27 marca - do tego dnia można składać aplikacje.

19 kwietnia zostanie opublikowana lista dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia, a 27 kwietnia, po potwierdzeniu przez rodziców woli zapisu dziecka, lista dzieci przyjętych do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych. 30 kwietnia rozpocznie się rekrutacja na wolne miejsca.

Jak poinformowało biuro prasowe stołecznego ratusza, obecnie w Warszawie 97 proc. dzieci objętych jest edukacją przedszkolną i jest to najwyższy wskaźnik w całym kraju. W obecnym roku szkolnym 2011/2012 do placówek prowadzonych przez samorząd uczęszcza ponad 51 tys. dzieci w wieku 3-6 lat.

Księgowość
Od kiedy obowiązkowy KSeF? Projekt ustawy przyjęty przez rząd
30 kwi 2024

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który ma na celu przesunięcie obligatoryjnego KSeF na 1 lutego 2026 r. Jak informuje Ministerstwo Finansów, dalsze uproszczenia KSeF, w tym zapowiadane przez resort finansów etapowe wejście w życie KSeF będzie przedmiotem odrębnych prac legislacyjnych.

Dostałeś rabat i wystawiłeś fakturę korygującą? To błąd. I może mieć poważne konsekwencje na gruncie VAT
30 kwi 2024

Dostałeś rabat i wystawiłeś fakturę korygującą? To błąd. W przypadku rabatu pośredniego kluczowe znaczenie ma okoliczność, że między podatnikiem przekazującym środki pieniężne a podmiotem będącym beneficjentem rabatu pośredniego nie miała miejsca żadna transakcja, którą można byłoby skorygować.

Automatyczna akceptacja PIT. Wgląd w deklaracje i korekta nie będą możliwe przez kilka dni
30 kwi 2024

Automatyczna akceptacja zeznań podatkowych PIT w usłudze Twój e-PIT nastąpi po 30 kwietnia i potrwa przez pierwsze dni maja. Podczas trwania tego procesu usługa nie będzie dostępna, a więc przez kilka dni nie będzie można sprawdzić złożonej już deklaracji PIT, ani złożyć korekty zeznania rocznego. Na czym dokładnie polega ten proces?

Windykacja na własną rękę – jakie są plusy i minusy po stronie przedsiębiorcy?
30 kwi 2024

Proces windykacji można przeprowadzić na kilka sposobów. Czy jednak warto prowadzić windykację w przedsiębiorstwie na własną rękę? Jakie są plusy i minusy takiego działania?

Odroczenie KSeF. Decyzja słuszna, choć budzi wątpliwości w kontekście interesu przedsiębiorców
30 kwi 2024

Decyzja o przesunięciu KSeF jest słuszna, natomiast tak długie odroczenie może budzić wątpliwości w kontekście interesu przedsiębiorców - zauważa ekspert podatkowy Adam Mariański. Zdaniem prawnika wielu przedsiębiorców jest już gotowych do wprowadzenia Krajowego Systemu e-Faktur.

To już ostatni dzwonek. Dzisiaj upływa termin na rozliczenie PIT
30 kwi 2024

We wtorek, 30 kwietnia, mija termin na rozliczenie PIT za rok 2023. Możliwe jest złożenie zeznania drogą elektroniczną lub papierową, które można dostarczyć do Urzędu Skarbowego lub wysłać pocztą.

Zarobki kierowców zawodowych w Polsce. Najczęściej przynajmniej 8 tys. zł brutto. Ale nie wszyscy tyle dostają. Od czego zależy pensja kierowcy?
29 kwi 2024

Ile zarabiają zawodowi kierowcy w Polsce? W 2023 roku w branży TSL nastąpiły istotne zmiany w ustalaniu wynagrodzeń dla kierowców. Wzrost płacy wraz z nowymi przepisami dotyczącymi delegowania pracowników, wpłynęły na rozliczanie płac, szczególnie kierowców działających za granicą. Te zmiany bezpośrednio wpłynęły na budżety firm transportowych, zmuszając je do uwzględnienia większych kosztów wynagrodzeń kierowców. Jednocześnie stanowią korzystną zmianę dla kierowców, poprawiając ich elastyczność finansową i warunki pracy.

BPO: kto i jak może skorzystać na outsourcingu procesów biznesowych. Co najmniej 20% oszczędności dla większych firm
29 kwi 2024

Usługi centrów BPO (Business Process Outsourcing) są efektywnym narzędziem dla firm. Umożliwiają redukcję kosztów i szybszy rozwój. Dlatego są popularne wśród międzynarodowych firm. Ich skala była jednak za duża dla polskich średnich i dużych firm – od niedawna powstają jednak rozwiązania dopasowane do ich potrzeb.

Obowiązkowy KSeF od lutego 2026 r. Co będzie zawierała ustawa zmieniająca?
29 kwi 2024

Obowiązkowy KSeF dla firm wejdzie w życie od 2026 roku. Ukazał się projekt ustawy zmieniającej ustawę o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw, który przewiduje zmiany w Krajowym Systemie e-Faktur. Nową datę wejścia w życie obligatoryjnego KSeF określa się na dzień 1 lutego 2026 r.

ZUS: Niepełnosprawni przedsiębiorcy mogą w 2024 r. obniżyć roczną składkę zdrowotną. Jak to zrobić? Jakie warunki?
29 kwi 2024

ZUS informuje, że od rozliczenia rocznego za rok 2023, osoby z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać z ulgi i obniżyć roczną składkę na ubezpieczenie zdrowotne na poniższych zasadach.

pokaż więcej
Proszę czekać...