Rusza ogólnopolski konkurs "Księgowi Przyszłości"

inforCMS
Ruszyła rejestracja do wyjątkowego konkursu dedykowanego polskim księgowym. "Księgowi Przyszłości" to połączenie emocjonującego współzawodnictwa z podnoszeniem kwalifikacji, niezbędnych w pracy każdego finansisty. Dedykowany jest zarówno studentom kierunków związanych z rachunkowością i finansami ze wszystkich polskich uczelni, jak i zawodowym księgowym. Jego wyróżniki to: drużynowy charakter, parytet regionalny, rywalizacja online i bardzo atrakcyjne nagrody.

 

Autopromocja

Konkurs "Księgowi Przyszłości", organizowany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce - najstarszą polską organizację zawodową i firmę Soneta - producenta oprogramowania do zarządzania i księgowości - enova, promuje wizerunek współczesnego księgowego - menedżera, doradcy, który potrafi odnaleźć się w trudnych, biznesowych sytuacjach, osoby, która nieustannie inwestuje w poszerzenie swojej wiedzy i umiejętności. Księgowy Przyszłości to profesjonalista, świadomie korzystający z najnowszych zdobyczy informatyki i aktualizujący swoje narzędzia pracy.

 

Konkurs daje wszystkim księgowym szansę na pokazanie swojej wiedzy i umiejętności w emocjonującym współzawodnictwie. Czyniąc zadość digitalizacji, cyfryzacji i ekologii, konkurs w większości będzie odbywał się online. W związku z jego ogólnopolskim charakterem, chcieliśmy, aby każdy uczestnik, niezależnie od miejsca zamieszkania, miał równe szanse. Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie parytetu regionalnego zgodnie z którym  do półfinału i finału, będą przechodziły najlepsze drużyny z 6 wyodrębnionych przez nas regionów Polski - wyjaśnia Jadwiga Wojtas, dyrektor ds. produkcji i rozwoju systemu enova z firmy Soneta Sp. z o.o, członek Rady Programowej Konkursu.

 

Konkurs służy upowszechnianiu wiedzy o zawodach związanych z rachunkowością, pokazuje księgowego, jako eksperta, który potrafi prowadzić księgi rachunkowe, zarządzać finansami firmy i doradzać zarządowi. Pokazujemy atrakcyjne strony zawodu księgowego i staramy się integrować środowisko - deklaruje dr Teresa Cebrowska, wiceprezes Zarządu Głównego SKwP.

 

Konkurs podzielony jest na 3 etapy:


Eliminacje
:


- I test eliminacyjny online (3-9.04.2014 r.)


- II test eliminacyjny online (16-17.04.2014 r.)


Półfinał:


- test półfinałowy on line (15-16.05.2014 r.)


Finał:


- finał konkursu przed publicznością i Jury (10.06.2014 r.)

 


Do wzięcia udziału w konkursie wystarczy zebrać trzyosobową drużynę studencką bądź zawodową, zarejestrować się na stronie www.ksiegowiprzyszlosci.pl i w podanym terminie wypełnić test online. Uroczysta gala finałowa, połączona z wręczeniem nagród odbędzie się 10 czerwca br. w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Szczegóły konkursu i regulamin znajdują się na platformie konkursowej www.ksiegowiprzyszlosci.pl/konkurs.

Walcząc o nagrodę główną - egzotyczne wakacje marzeń - uczestnicy sprawdzą swoją wiedzę z dziedzin niezbędnych księgowemu oraz umiejętności współpracy i skutecznej komunikacji w zespole. Celem konkursu jest promowanie zawodów związanych z rachunkowością, etyki w postępowaniu i ustawiczne szkolenie zawodowe.

Uproszczone zasady sprawozdawczości finansowej

Zapraszamy na forum Księgowość

 

Księgowość
Od kiedy obowiązkowy KSeF? Projekt ustawy przyjęty przez rząd
30 kwi 2024

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który ma na celu przesunięcie obligatoryjnego KSeF na 1 lutego 2026 r. Jak informuje Ministerstwo Finansów, dalsze uproszczenia KSeF, w tym zapowiadane przez resort finansów etapowe wejście w życie KSeF będzie przedmiotem odrębnych prac legislacyjnych.

Dostałeś rabat i wystawiłeś fakturę korygującą? To błąd. I może mieć poważne konsekwencje na gruncie VAT
30 kwi 2024

Dostałeś rabat i wystawiłeś fakturę korygującą? To błąd. W przypadku rabatu pośredniego kluczowe znaczenie ma okoliczność, że między podatnikiem przekazującym środki pieniężne a podmiotem będącym beneficjentem rabatu pośredniego nie miała miejsca żadna transakcja, którą można byłoby skorygować.

Automatyczna akceptacja PIT. Wgląd w deklaracje i korekta nie będą możliwe przez kilka dni
30 kwi 2024

Automatyczna akceptacja zeznań podatkowych PIT w usłudze Twój e-PIT nastąpi po 30 kwietnia i potrwa przez pierwsze dni maja. Podczas trwania tego procesu usługa nie będzie dostępna, a więc przez kilka dni nie będzie można sprawdzić złożonej już deklaracji PIT, ani złożyć korekty zeznania rocznego. Na czym dokładnie polega ten proces?

Windykacja na własną rękę – jakie są plusy i minusy po stronie przedsiębiorcy?
30 kwi 2024

Proces windykacji można przeprowadzić na kilka sposobów. Czy jednak warto prowadzić windykację w przedsiębiorstwie na własną rękę? Jakie są plusy i minusy takiego działania?

Odroczenie KSeF. Decyzja słuszna, choć budzi wątpliwości w kontekście interesu przedsiębiorców
30 kwi 2024

Decyzja o przesunięciu KSeF jest słuszna, natomiast tak długie odroczenie może budzić wątpliwości w kontekście interesu przedsiębiorców - zauważa ekspert podatkowy Adam Mariański. Zdaniem prawnika wielu przedsiębiorców jest już gotowych do wprowadzenia Krajowego Systemu e-Faktur.

To już ostatni dzwonek. Dzisiaj upływa termin na rozliczenie PIT
30 kwi 2024

We wtorek, 30 kwietnia, mija termin na rozliczenie PIT za rok 2023. Możliwe jest złożenie zeznania drogą elektroniczną lub papierową, które można dostarczyć do Urzędu Skarbowego lub wysłać pocztą.

Zarobki kierowców zawodowych w Polsce. Najczęściej przynajmniej 8 tys. zł brutto. Ale nie wszyscy tyle dostają. Od czego zależy pensja kierowcy?
29 kwi 2024

Ile zarabiają zawodowi kierowcy w Polsce? W 2023 roku w branży TSL nastąpiły istotne zmiany w ustalaniu wynagrodzeń dla kierowców. Wzrost płacy wraz z nowymi przepisami dotyczącymi delegowania pracowników, wpłynęły na rozliczanie płac, szczególnie kierowców działających za granicą. Te zmiany bezpośrednio wpłynęły na budżety firm transportowych, zmuszając je do uwzględnienia większych kosztów wynagrodzeń kierowców. Jednocześnie stanowią korzystną zmianę dla kierowców, poprawiając ich elastyczność finansową i warunki pracy.

BPO: kto i jak może skorzystać na outsourcingu procesów biznesowych. Co najmniej 20% oszczędności dla większych firm
29 kwi 2024

Usługi centrów BPO (Business Process Outsourcing) są efektywnym narzędziem dla firm. Umożliwiają redukcję kosztów i szybszy rozwój. Dlatego są popularne wśród międzynarodowych firm. Ich skala była jednak za duża dla polskich średnich i dużych firm – od niedawna powstają jednak rozwiązania dopasowane do ich potrzeb.

Obowiązkowy KSeF od lutego 2026 r. Co będzie zawierała ustawa zmieniająca?
29 kwi 2024

Obowiązkowy KSeF dla firm wejdzie w życie od 2026 roku. Ukazał się projekt ustawy zmieniającej ustawę o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw, który przewiduje zmiany w Krajowym Systemie e-Faktur. Nową datę wejścia w życie obligatoryjnego KSeF określa się na dzień 1 lutego 2026 r.

ZUS: Niepełnosprawni przedsiębiorcy mogą w 2024 r. obniżyć roczną składkę zdrowotną. Jak to zrobić? Jakie warunki?
29 kwi 2024

ZUS informuje, że od rozliczenia rocznego za rok 2023, osoby z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać z ulgi i obniżyć roczną składkę na ubezpieczenie zdrowotne na poniższych zasadach.

pokaż więcej
Proszę czekać...