Pracownicy urzędów skarbowych edukują młodzież

Urzędy Skarbowe w lubelskiem stawiają na edukację młodzieży organizując dla nich szkolenia z zakresu podatków i przedsiębiorczości.
Pracownicy Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie szkolą studentów w zakresie podatków

W dniu 21 kwietnia 2008r (poniedziałek) o godz. 11:00 w sali 106 Wydziału Prawa i Administracji UMCS odbędą się zajęcia warsztatowe dla studentów dotyczące poprawnego wypełniania zeznań rocznych PIT za 2007 r. Organizatorem warsztatów, prowadzonych w ramach projektu "Prawo w praktyce", jest lubelski Oddział Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA.
Zajęcia poprowadzą specjaliści z zakresu podatku dochodowego od osób fizycznych Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie. Zaprezentują sposoby wypełniania zeznań, uwzględniające m.in. dochody z pracy najemnej, wykonywanej za granicą, stypendia, które stanowią dochody opodatkowane, odliczenia od dochodu i podatku.

Ogólnopolski „Dzień przedsiębiorczości” w Urzędzie Skarbowym w Nisku (woj. podkarpackie)
W dniu 03.04.2008r. w Urzędzie Skarbowym w Nisku w związku z ogólnopolskim „Dniem przedsiębiorczości” organizowanym corocznie przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, gościło 12 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. K.E.N w Stalowej Woli.
W pierwszej kolejności uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi zadaniami Urzędu oraz jego strukturą i zasadami wypełniania zeznań podatkowych PIT-38. Następnie każdy z nich asystował przez kilka godzin pracownikom Urzędu na stanowiskach zajmujących się udzielaniem informacji podatkowej, przyjmowaniem zeznań rocznych, przyjmowaniem wniosków o wydanie zaświadczeń o dochodach lub niezaleganiu w opłacaniu podatków oraz wydawaniem wystawionych zaświadczeń, przyjmowaniem formularzy NIP, a także wprowadzaniem złożonych deklaracji podatkowych do systemu komputerowego.

Projekt ten ma na celu ułatwienie młodym ludziom podjęcie decyzji co do dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej poprzez pozyskanie informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu oraz zapoznania się z organizacją i funkcjonowaniem wybranej jednostki.

Wizyta uczniów L.O. im K.E.N. w Stalowej Woli w Urzędzie Skarbowym w Nisku
W dniu 29.02.2008r. w Urzędzie Skarbowym w Nisku w ramach zajęć z przedmiotu podstawy przedsiębiorczości odbyło się spotkanie z uczniami klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. K.E.N. w Stalowej Woli poprowadzone przez Panią Grażynę Pelewicz - Naczelnika urzędu, oraz Panią Magdalenę Szabat i Panią Dorotę Zygmunt, kierujące komórkami wymiarowymi urzędu. Uczestnicy wycieczki uzyskali informacje na temat procedur związanych z rejestracją samodzielnie prowadzonej działalności gospodarczej oraz wyborem właściwej formy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Na spotkaniu przedstawiono prezentację multimedialną zawierającą opis funkcjonowania urzędu, z uwzględnieniem miejsc w których obsługiwani są podatnicy, opis struktury organizacyjnej wraz z zadaniami poszczególnych komórek organizacyjnych. Slajdy zawierały również wizualizację formularzy rejestracyjnych oraz zeznań rocznych.

Uczniowie mieli możliwość wypełnienia zgłoszenia identyfikacyjnego osoby fizycznej rozpoczynającej prowadzenie działalności gospodarczej na formularzu NIP-1 oraz zeznania o wysokości osiągniętego dochodu/poniesionej straty w roku podatkowym na formularzy PIT-36. Na zakończenie uczniowie zostali oprowadzeni po budynku urzędu oraz wykonano pamiątkowe zdjęcie.

 

Źródło: www.mf.gov.pl

 

 

Księgowość
Od kiedy obowiązkowy KSeF? Projekt ustawy przyjęty przez rząd
30 kwi 2024

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który ma na celu przesunięcie obligatoryjnego KSeF na 1 lutego 2026 r. Jak informuje Ministerstwo Finansów, dalsze uproszczenia KSeF, w tym zapowiadane przez resort finansów etapowe wejście w życie KSeF będzie przedmiotem odrębnych prac legislacyjnych.

Dostałeś rabat i wystawiłeś fakturę korygującą? To błąd. I może mieć poważne konsekwencje na gruncie VAT
30 kwi 2024

Dostałeś rabat i wystawiłeś fakturę korygującą? To błąd. W przypadku rabatu pośredniego kluczowe znaczenie ma okoliczność, że między podatnikiem przekazującym środki pieniężne a podmiotem będącym beneficjentem rabatu pośredniego nie miała miejsca żadna transakcja, którą można byłoby skorygować.

Automatyczna akceptacja PIT. Wgląd w deklaracje i korekta nie będą możliwe przez kilka dni
30 kwi 2024

Automatyczna akceptacja zeznań podatkowych PIT w usłudze Twój e-PIT nastąpi po 30 kwietnia i potrwa przez pierwsze dni maja. Podczas trwania tego procesu usługa nie będzie dostępna, a więc przez kilka dni nie będzie można sprawdzić złożonej już deklaracji PIT, ani złożyć korekty zeznania rocznego. Na czym dokładnie polega ten proces?

Windykacja na własną rękę – jakie są plusy i minusy po stronie przedsiębiorcy?
30 kwi 2024

Proces windykacji można przeprowadzić na kilka sposobów. Czy jednak warto prowadzić windykację w przedsiębiorstwie na własną rękę? Jakie są plusy i minusy takiego działania?

Odroczenie KSeF. Decyzja słuszna, choć budzi wątpliwości w kontekście interesu przedsiębiorców
30 kwi 2024

Decyzja o przesunięciu KSeF jest słuszna, natomiast tak długie odroczenie może budzić wątpliwości w kontekście interesu przedsiębiorców - zauważa ekspert podatkowy Adam Mariański. Zdaniem prawnika wielu przedsiębiorców jest już gotowych do wprowadzenia Krajowego Systemu e-Faktur.

To już ostatni dzwonek. Dzisiaj upływa termin na rozliczenie PIT
30 kwi 2024

We wtorek, 30 kwietnia, mija termin na rozliczenie PIT za rok 2023. Możliwe jest złożenie zeznania drogą elektroniczną lub papierową, które można dostarczyć do Urzędu Skarbowego lub wysłać pocztą.

Zarobki kierowców zawodowych w Polsce. Najczęściej przynajmniej 8 tys. zł brutto. Ale nie wszyscy tyle dostają. Od czego zależy pensja kierowcy?
29 kwi 2024

Ile zarabiają zawodowi kierowcy w Polsce? W 2023 roku w branży TSL nastąpiły istotne zmiany w ustalaniu wynagrodzeń dla kierowców. Wzrost płacy wraz z nowymi przepisami dotyczącymi delegowania pracowników, wpłynęły na rozliczanie płac, szczególnie kierowców działających za granicą. Te zmiany bezpośrednio wpłynęły na budżety firm transportowych, zmuszając je do uwzględnienia większych kosztów wynagrodzeń kierowców. Jednocześnie stanowią korzystną zmianę dla kierowców, poprawiając ich elastyczność finansową i warunki pracy.

BPO: kto i jak może skorzystać na outsourcingu procesów biznesowych. Co najmniej 20% oszczędności dla większych firm
29 kwi 2024

Usługi centrów BPO (Business Process Outsourcing) są efektywnym narzędziem dla firm. Umożliwiają redukcję kosztów i szybszy rozwój. Dlatego są popularne wśród międzynarodowych firm. Ich skala była jednak za duża dla polskich średnich i dużych firm – od niedawna powstają jednak rozwiązania dopasowane do ich potrzeb.

Obowiązkowy KSeF od lutego 2026 r. Co będzie zawierała ustawa zmieniająca?
29 kwi 2024

Obowiązkowy KSeF dla firm wejdzie w życie od 2026 roku. Ukazał się projekt ustawy zmieniającej ustawę o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw, który przewiduje zmiany w Krajowym Systemie e-Faktur. Nową datę wejścia w życie obligatoryjnego KSeF określa się na dzień 1 lutego 2026 r.

ZUS: Niepełnosprawni przedsiębiorcy mogą w 2024 r. obniżyć roczną składkę zdrowotną. Jak to zrobić? Jakie warunki?
29 kwi 2024

ZUS informuje, że od rozliczenia rocznego za rok 2023, osoby z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać z ulgi i obniżyć roczną składkę na ubezpieczenie zdrowotne na poniższych zasadach.

pokaż więcej
Proszę czekać...