"Ewa, nasza tęczowa księgowa". Historyjka napisana przez ChatGPT

Ewa, nasza tęczowa księgowa / Historyjka o księgowej napisana przez ChatGPT / shutterstock

"Ewa, nasza tęczowa księgowa" - tak nazwaliśmy historyjkę o księgowej, którą napisał ChatGPT-4. Ciekawi jesteśmy jak Wam się spodoba i przede wszystkim, czy wywoła uśmiech na Waszych twarzach… a w których miejscach - to już sprawka sztucznej inteligencji!

"Ewa, nasza tęczowa księgowa"

Była sobie księgowa o imieniu Ewa. Ewa była perfekcjonistką i uwielbiała porządek oraz precyzję w swojej pracy. Zawsze miała swoje długopisy w jednym kolorze, segregatory uporządkowane według daty i perfekcyjnie zbilansowane konto. Nic nie umknęło jej uwadze!

Autopromocja

Pewnego dnia, Ewa miała do zaksięgowania dużą liczbę faktur. Była w pełnym skupieniu i skrupulatnie wprowadzała każdą kwotę do systemu. W pewnym momencie, jej kolega z biura postanowił zrobić jej psikusa. Wkradł się do jej biurka i zamienił wszystkie długopisy na kolorowe, a segregatory wymieszał w losowej kolejności.

Ewa nie zauważyła tego od razu. Kontynuowała pracę, wprowadzając kolejne dane. Kiedy nadeszła chwila, aby wydrukować raport, zobaczyła, że jej zazwyczaj perfekcyjny druk wyglądał jak tęczowy chaos! Nie mogła uwierzyć w to, co widzi.

Zamiast się złościć, Ewa postanowiła spojrzeć na to z przymrużeniem oka. Powiedziała sobie: "Cóż, wygląda na to, że moje biuro przeszło rewolucję kolorów! Moje faktury będą teraz tak pięknie zapisane, że księgowanie stanie się jeszcze bardziej ekscytujące!".

Od tego czasu, Ewa kontynuowała swoją pracę, używając wszystkich kolorowych długopisów i segregując dokumenty w dowolnej kolejności. Jej biuro stało się prawdziwym tęczowym świątecznym światem.

Kiedy inni pracownicy pytali Ewę, dlaczego nie przywróci porządku, ona tylko się uśmiechała i mówiła: "Przecież to tylko kolory! Liczy się to, że moja praca jest dokładna i zawsze osiąga bilans!"

Historia Ewy stała się sławna w biurze. Jej poczucie humoru i elastyczne podejście do chaosu stało się inspiracją dla innych pracowników. Teraz wszyscy wiedzieli, że nawet księgowość może być zabawna i pełna kolorów!

I tak, Ewa, nasza tęczowa księgowa, dalej pracuje z uśmiechem i radością, udowadniając, że w pracy można znaleźć miejsce na zabawę i kreatywność, nawet w najbardziej zorganizowanej dziedzinie jak księgowość!

Mam nadzieję, że ta śmieszna historyjka o księgowej rozbawiła Cię i przypomniała, że czasami warto spojrzeć na chaos pod innym kątem!

oprac. Adam Kuchta
rozwiń więcej
Księgowość
Podatek od pustostanów. Jest zapowiedź nowych przepisów dotyczących wykorzystania 2 mln pustostanów
07 wrz 2024

Pojawi się projekt ustawy dotyczący wykorzystania 2 mln pustostanów - zapowiedział lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Lewica chce rozpoczęcia dyskusji z samorządami na temat wprowadzenia podatku od pustostanów. Podatek taki samorządy mogłyby wprowadzać na obszarach, gdzie występują największe trudności na rynku mieszkaniowym.

Przedłużenie orzeczenia o niepełnosprawności 2024: 3 kluczowe przepisy [komunikat PFRON]. Co z dofinansowaniem do wynagrodzeń lub refundacją składek ZUS i KRUS?
06 wrz 2024

W komunikacie z 5 września 2024 r. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wyjaśnił, jak stosować w praktyce przepisy dot. przedłużania orzeczeń o stopniu niepełnosprawności - w kontekście dofinansowania do wynagrodzeń lub refundacji składek ZUS lub KRUS.

Interpretacje dotyczące podatku o nieruchomości nie są publikowane przez Dyrektora KIS. Dlaczego?
05 wrz 2024

Podatnicy potrzebują dostępu do interpretacji indywidualnych dotyczących podatku od nieruchomości. Niestety dziś nie ma jednolitej bazy interpretacji w tym zakresie. Można by wprowadzić te rozwiązanie przy okazji prac nad procedowanymi obecnie zmianami do ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. 

Urzędy skarbowe kontrolują konta bankowe obywateli i firm. Nadmiernie. UODO do MF: przepisy niezgodne z Konstytucją i prawem unijnym
06 wrz 2024

Obowiązujące obecnie przepisy dają organom podatkowym niemal nieograniczony dostęp do rachunków bankowych oraz informacji kredytowych podatników. Otrzymaliśmy już kilka sygnałów od naszych Klientów, którzy zostali zapytani przez organy skarbowe o operacje na ich kontach bankowych, głównie dotyczące dużych przelewów, takich jak darowizny między ojcem a synem.

Podatek od nieruchomości zmieni się od 2025 r. Fotowoltaika, budowle, obiekty małej architektury, urządzenia budowlane. Ministerstwo Finansów zmienia projekt
06 wrz 2024

W dniu 3 września 2024 r. wieczorem Ministerstwo Finansów opublikowało na stronach Rządowego Centrum Legislacji nową wersję projektu przewidującego dużą nowelizację przepisów w zakresie podatku od nieruchomości. 

Wakacje składkowe od 1 listopada 2024 r. Kto skorzysta?
05 wrz 2024

Od 1 listopada 2024 r. będzie można skorzystać z wakacji składkowych. Zgodnie z nowymi przepisami przedsiębiorcy mogą raz w roku wybrać miesiąc, za który nie płacą za siebie składek na ubezpieczenia społeczne.

Reorganizacja służby celno skarbowej w trakcie sezonu urlopowego. Nowe zarządzenie MF
05 wrz 2024

Zmiany zachodzące w służbie celno – skarbowej, wprowadzone w sezonie urlopowym, mają poprawić skuteczność i wydajność pracy w walce z przestępczością celną i podatkową. Odejście od delegatur na rzecz nowo utworzonych pionów bez wątpienia ograniczy ilość zastępców naczelników urzędów celno skarbowych  oraz pozwoli na skuteczniejsze działanie podwładnych funkcjonariuszy.

Podatek od nieruchomości nie będzie hamulcowym dla OZE. Zmiany w projekcie ustawy o podatkach lokalnych
06 wrz 2024

Jest już nowa wersja projektu ustawy o podatkach lokalnych. Na zmianach najbardziej zyskuje branża OZE, której udało się wpisać do przepisów opodatkowanie elektrowni fotowoltaicznych i magazynów energii tylko od części budowlanych. Wraca więc powiązanie przepisów podatkowych z prawem budowlanym.

Składka zdrowotna 2025: co koniecznie trzeba zmienić w przepisach. Na pewno nie można płacić podatku od składki - a tak jest teraz
06 wrz 2024

Składka zdrowotna pobierana jako danina publiczna jest dla zobowiązanego wydatkiem a nie jego „dochodem”, dlatego też nie powinna być podstawą opodatkowania podatkiem dochodowym obciążającym te podmioty – pisze prof. dr hab. Witold Modzelewski. Wskazuje też kilka innych koniecznych zmian w tej składce.

Zmiany w CEIDG - wnioski o wpis do rejestru tylko on-line! Są też nowe uproszczenia dla przedsiębiorców
06 wrz 2024

Jest projekt zmian ustawy o zasadach funkcjonowania Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Będą nowe uproszczenia dla przedsiębiorców oraz całkowita elektronizacja procesu składania wniosków o wpis do CEIDG.

pokaż więcej
Proszę czekać...