Konkurs podatkowy dla studentów

Firma doradcza KPMG już po raz drugi organizuje konkurs podatkowy, w którym swoją wiedzą będą mogli się wykazać studenci i absolwenci.

Tax'n'You to konkurs, którego uczestnicy zmierzą się z zadaniami pracownika firmy doradczej. Patronat honorowy objął J. M. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, a wśród partnerów strategicznych znalazły się CIMA - Chartered Institude of Management Accountants, Wydawnictwo Wolters Kluwer, Empik School oraz Business Language Trainings. Partnerzy medialni to Gazeta Prawna, Magazyn Forbes, Wirtualna Polska, Money. pl oraz Magazyn Akademicki Eurostudent.

Autopromocja

Konkurs jest kierowany do studentów III, IV i V roku oraz ubiegłorocznych absolwentów, choć młodsi studenci także mogą wziąć w nim udział. To szansa skonfrontowania akademickiej wiedzy o prawie podatkowym z wymaganiami, jakie stawia rynek przed doradcą podatkowym. Zwraca się szczególną uwagę na praktyczną znajomość zagadnień podatkowych, wiedzę na temat branż oraz wydarzeń gospodarczych w Polsce i na świecie. Liczą się też umiejętności prezentacyjne i komunikacyjne oraz praca w zespole. Celem jest pokazanie uczestnikom konkursu, jak ważna w świecie biznesu jest nie tylko wiedza merytoryczna, lecz przede wszystkim zrozumienie środowiska biznesowego klienta i zewnętrznych ekonomicznych uwarunkowań oraz umiejętność powiązania tych czynników w logiczną całość.

Konkurs podzielono na trzy etapy. W pierwszym uczestnicy, którzy prześlą formularz aplikacyjny, otrzymają drogą elektroniczną zadanie do rozwiązania. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 marca 2009 r. W drugim etapie, trwającym od 16 marca do 10 kwietnia, kapituła oceni nadesłane odpowiedzi. Trzeci etap to finał, gdy 25 kwietnia czteroosobowe grupy opracują rozwiązanie dla konkretnego studium przypadku i przedstawią je w formie prezentacji.

W skład kapituły wejdą: prof. dr hab. Hanna Litwińczuk z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Mariusz Kośmider, dyrektor Departamentu Podatkowego Deutsche Bank Polska, Marek Kutarba, zastępca redaktora naczelnego Gazety Prawnej, Peter Kay, szef Działu Doradztwa Podatkowego KPMG w Polsce.

Zwycięzcy konkursu będą mieć możliwość odbycia płatnej praktyki w jednym z biur KPMG w Polsce, po której najlepsi mają szansę na ofertę pracy. Będzie też można wygrać inne nagrody, np. pakiety szkoleniowo-egzaminacyjne CIMA, kursy językowe ufundowane przez Business Language Trainings oraz Empik School, nagrody książkowe wydawnictwa Wolters Kluwer, roczne e-prenumeraty Gazety Prawnej.

Więcej: www.taxandyou.pl

 

Księgowość
Podatek od pustostanów. Jest zapowiedź nowych przepisów dotyczących wykorzystania 2 mln pustostanów
07 wrz 2024

Pojawi się projekt ustawy dotyczący wykorzystania 2 mln pustostanów - zapowiedział lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Lewica chce rozpoczęcia dyskusji z samorządami na temat wprowadzenia podatku od pustostanów. Podatek taki samorządy mogłyby wprowadzać na obszarach, gdzie występują największe trudności na rynku mieszkaniowym.

Przedłużenie orzeczenia o niepełnosprawności 2024: 3 kluczowe przepisy [komunikat PFRON]. Co z dofinansowaniem do wynagrodzeń lub refundacją składek ZUS i KRUS?
06 wrz 2024

W komunikacie z 5 września 2024 r. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wyjaśnił, jak stosować w praktyce przepisy dot. przedłużania orzeczeń o stopniu niepełnosprawności - w kontekście dofinansowania do wynagrodzeń lub refundacji składek ZUS lub KRUS.

Interpretacje dotyczące podatku o nieruchomości nie są publikowane przez Dyrektora KIS. Dlaczego?
05 wrz 2024

Podatnicy potrzebują dostępu do interpretacji indywidualnych dotyczących podatku od nieruchomości. Niestety dziś nie ma jednolitej bazy interpretacji w tym zakresie. Można by wprowadzić te rozwiązanie przy okazji prac nad procedowanymi obecnie zmianami do ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. 

Urzędy skarbowe kontrolują konta bankowe obywateli i firm. Nadmiernie. UODO do MF: przepisy niezgodne z Konstytucją i prawem unijnym
06 wrz 2024

Obowiązujące obecnie przepisy dają organom podatkowym niemal nieograniczony dostęp do rachunków bankowych oraz informacji kredytowych podatników. Otrzymaliśmy już kilka sygnałów od naszych Klientów, którzy zostali zapytani przez organy skarbowe o operacje na ich kontach bankowych, głównie dotyczące dużych przelewów, takich jak darowizny między ojcem a synem.

Podatek od nieruchomości zmieni się od 2025 r. Fotowoltaika, budowle, obiekty małej architektury, urządzenia budowlane. Ministerstwo Finansów zmienia projekt
06 wrz 2024

W dniu 3 września 2024 r. wieczorem Ministerstwo Finansów opublikowało na stronach Rządowego Centrum Legislacji nową wersję projektu przewidującego dużą nowelizację przepisów w zakresie podatku od nieruchomości. 

Wakacje składkowe od 1 listopada 2024 r. Kto skorzysta?
05 wrz 2024

Od 1 listopada 2024 r. będzie można skorzystać z wakacji składkowych. Zgodnie z nowymi przepisami przedsiębiorcy mogą raz w roku wybrać miesiąc, za który nie płacą za siebie składek na ubezpieczenia społeczne.

Reorganizacja służby celno skarbowej w trakcie sezonu urlopowego. Nowe zarządzenie MF
05 wrz 2024

Zmiany zachodzące w służbie celno – skarbowej, wprowadzone w sezonie urlopowym, mają poprawić skuteczność i wydajność pracy w walce z przestępczością celną i podatkową. Odejście od delegatur na rzecz nowo utworzonych pionów bez wątpienia ograniczy ilość zastępców naczelników urzędów celno skarbowych  oraz pozwoli na skuteczniejsze działanie podwładnych funkcjonariuszy.

Podatek od nieruchomości nie będzie hamulcowym dla OZE. Zmiany w projekcie ustawy o podatkach lokalnych
06 wrz 2024

Jest już nowa wersja projektu ustawy o podatkach lokalnych. Na zmianach najbardziej zyskuje branża OZE, której udało się wpisać do przepisów opodatkowanie elektrowni fotowoltaicznych i magazynów energii tylko od części budowlanych. Wraca więc powiązanie przepisów podatkowych z prawem budowlanym.

Składka zdrowotna 2025: co koniecznie trzeba zmienić w przepisach. Na pewno nie można płacić podatku od składki - a tak jest teraz
06 wrz 2024

Składka zdrowotna pobierana jako danina publiczna jest dla zobowiązanego wydatkiem a nie jego „dochodem”, dlatego też nie powinna być podstawą opodatkowania podatkiem dochodowym obciążającym te podmioty – pisze prof. dr hab. Witold Modzelewski. Wskazuje też kilka innych koniecznych zmian w tej składce.

Zmiany w CEIDG - wnioski o wpis do rejestru tylko on-line! Są też nowe uproszczenia dla przedsiębiorców
06 wrz 2024

Jest projekt zmian ustawy o zasadach funkcjonowania Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Będą nowe uproszczenia dla przedsiębiorców oraz całkowita elektronizacja procesu składania wniosków o wpis do CEIDG.

pokaż więcej
Proszę czekać...