Nowa książka o Public Relations

Na rynku pojawiła się nowa książka o Public Relations – „10 odsłon PR” Agnieszki Żelazko. Publikacja jest skierowana do początkujących przedsiębiorców, którzy chcieliby samodzielnie realizować podstawowe działania PR. Patronem medialnymi publikacji jest portal Infor.pl

- Coraz więcej Polaków ma pomysł na swój biznes. Zakładają sklepy, restauracje, świadczą usługi fotograficzne, graficzne lub turystyczne. Każda branża jest inna, ale dzisiejszych przedsiębiorców cechuje jedno: wielofunkcyjność. Dopóki nie zarobią pierwszych pieniędzy, będą samodzielnie odpowiadać za księgowość, logistykę, produkcję, reklamę i PR. Powinni mieć jasny i konkretny poradnik jak się za to zabrać. Mam nadzieję, że udało mi się taki stworzyć - podkreśla Agnieszka Żelazko, autorka publikacji.

Autopromocja


Zawartość


Jak zaplanować działania PR w małej firmie? Gdzie kończy się marketing, a zaczyna PR? Czy Public Relations jest rzeczywiście za darmo? Czy media regionalne mają jakiekolwiek znaczenie? Czy warto nagrywać dźwięki radiowe i jak to zrobić? Po co pozyskiwać patronaty medialne? Czy przedsiębiorca faktycznie musi sam przygotowywać teksty dla prasy? Jak to zrobić? Co znaczy sformułowanie „speaking opportunities”? Jak pozyskać kontakty do dziennikarzy? Czy warto robić konferencję prasową? To tylko niektóre tematy poruszone w książce „10 odsłon PR”. Wiedza jest usystematyzowana i przedstawiona w dziesięciu praktycznych rozdziałach. Każdy z nich zawiera przykłady i opisy konkretnych narzędzi.  - Już wiem, że za chwilę powstanie druga książka z tego samego cyklu. Chciałabym szerzej napisać o komunikacji w mediach społecznościowych, CSR oraz działaniach Employer Brandingowych, które mogą być z powodzeniem realizowane przez małe firmy - podkreśla Agnieszka Żelazko.


Autorka


Autorka jest założycielką i dyrektorem zarządzającym Grupy BRM. Przez trzy lata pracowała jako PR Manager w Banku Ochrony Środowiska. Wcześniej odpowiadała za działania PR dla db kredyt - Linii Biznesowej Deutsche Bank PBC. Pracowała również jako redaktor w agencjach wydawniczych. Jednym z pierwszych projektów PR, w który była zaangażowana, dotyczył HBO Polska. Jest absolwentką Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej (Uniwersytet Jagielloński), Zarządzania Informacją i Mediami (WSZ Rzeszów) oraz London School of Public Relations. Od kilku lat prowadzi szkolenia dotyczące PR, jest autorką wielu tekstów specjalistycznych publikowanych na portalach i w magazynach branżowych. Prywatnie jest autorką trzech książek beletrystycznych. Jedna z nich została nominowana w 2011 roku do Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS.


Patronami medialnymi publikacji „10 odsłon PR” są: Bankier, PR News, Marketing w Praktyce, Gazeta Bankowa, Infor, Miesięcznik Benefit, Magazyn Businesswoman & Life, SuperStacja i eGospodarka.pl. Portal PRoto.pl objął książkę patronatem branżowym.


Publikację można zamówić m.in. pod adresem: www.10odslonpr.zyskajwiele.pl

 

 

Księgowość
Podatek od pustostanów. Jest zapowiedź nowych przepisów dotyczących wykorzystania 2 mln pustostanów
07 wrz 2024

Pojawi się projekt ustawy dotyczący wykorzystania 2 mln pustostanów - zapowiedział lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Lewica chce rozpoczęcia dyskusji z samorządami na temat wprowadzenia podatku od pustostanów. Podatek taki samorządy mogłyby wprowadzać na obszarach, gdzie występują największe trudności na rynku mieszkaniowym.

Przedłużenie orzeczenia o niepełnosprawności 2024: 3 kluczowe przepisy [komunikat PFRON]. Co z dofinansowaniem do wynagrodzeń lub refundacją składek ZUS i KRUS?
06 wrz 2024

W komunikacie z 5 września 2024 r. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wyjaśnił, jak stosować w praktyce przepisy dot. przedłużania orzeczeń o stopniu niepełnosprawności - w kontekście dofinansowania do wynagrodzeń lub refundacji składek ZUS lub KRUS.

Interpretacje dotyczące podatku o nieruchomości nie są publikowane przez Dyrektora KIS. Dlaczego?
05 wrz 2024

Podatnicy potrzebują dostępu do interpretacji indywidualnych dotyczących podatku od nieruchomości. Niestety dziś nie ma jednolitej bazy interpretacji w tym zakresie. Można by wprowadzić te rozwiązanie przy okazji prac nad procedowanymi obecnie zmianami do ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. 

Urzędnicy skarbowi kontrolują rachunki bankowe obywateli i firm. Ponad miarę. UODO do MF: przepisy niezgodne z Konstytucją i prawem unijnym
08 wrz 2024

Obowiązujące obecnie przepisy dają organom podatkowym niemal nieograniczony dostęp do rachunków bankowych oraz informacji kredytowych podatników. Otrzymaliśmy już kilka sygnałów od naszych Klientów, którzy zostali zapytani przez organy skarbowe o operacje na ich kontach bankowych, głównie dotyczące dużych przelewów, takich jak darowizny między ojcem a synem.

Podatek od nieruchomości zmieni się od 2025 r. Fotowoltaika, budowle, obiekty małej architektury, urządzenia budowlane. Ministerstwo Finansów zmienia projekt
06 wrz 2024

W dniu 3 września 2024 r. wieczorem Ministerstwo Finansów opublikowało na stronach Rządowego Centrum Legislacji nową wersję projektu przewidującego dużą nowelizację przepisów w zakresie podatku od nieruchomości. 

Wakacje składkowe od 1 listopada 2024 r. Kto skorzysta?
05 wrz 2024

Od 1 listopada 2024 r. będzie można skorzystać z wakacji składkowych. Zgodnie z nowymi przepisami przedsiębiorcy mogą raz w roku wybrać miesiąc, za który nie płacą za siebie składek na ubezpieczenia społeczne.

Reorganizacja służby celno skarbowej w trakcie sezonu urlopowego. Nowe zarządzenie MF
05 wrz 2024

Zmiany zachodzące w służbie celno – skarbowej, wprowadzone w sezonie urlopowym, mają poprawić skuteczność i wydajność pracy w walce z przestępczością celną i podatkową. Odejście od delegatur na rzecz nowo utworzonych pionów bez wątpienia ograniczy ilość zastępców naczelników urzędów celno skarbowych  oraz pozwoli na skuteczniejsze działanie podwładnych funkcjonariuszy.

Podatek od nieruchomości nie będzie hamulcowym dla OZE. Zmiany w projekcie ustawy o podatkach lokalnych
06 wrz 2024

Jest już nowa wersja projektu ustawy o podatkach lokalnych. Na zmianach najbardziej zyskuje branża OZE, której udało się wpisać do przepisów opodatkowanie elektrowni fotowoltaicznych i magazynów energii tylko od części budowlanych. Wraca więc powiązanie przepisów podatkowych z prawem budowlanym.

Składka zdrowotna 2025: co koniecznie trzeba zmienić w przepisach. Na pewno nie można płacić podatku od składki - a tak jest teraz
06 wrz 2024

Składka zdrowotna pobierana jako danina publiczna jest dla zobowiązanego wydatkiem a nie jego „dochodem”, dlatego też nie powinna być podstawą opodatkowania podatkiem dochodowym obciążającym te podmioty – pisze prof. dr hab. Witold Modzelewski. Wskazuje też kilka innych koniecznych zmian w tej składce.

Zmiany w CEIDG - wnioski o wpis do rejestru tylko on-line! Są też nowe uproszczenia dla przedsiębiorców
06 wrz 2024

Jest projekt zmian ustawy o zasadach funkcjonowania Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Będą nowe uproszczenia dla przedsiębiorców oraz całkowita elektronizacja procesu składania wniosków o wpis do CEIDG.

pokaż więcej
Proszę czekać...