I Ogólnopolska Konferencja Biur Rachunkowych i Przedsiębiorców KONEL – 4 października we Wrocławiu

Artur Wyglądała, Prezes Eliks Audytorska Sp. z o.o.
Z Arturem Wyglądała, Prezesem firmy Eliks Audytorska Sp. z o.o., rozmawiamy o organizowanej przez tą firmę I Ogólnopolskiej Konferencji Biur Rachunkowych i Przedsiębiorców KONEL.

Jaki jest cel październikowej konferencji?  Czego będzie dotyczyć konferencja?

Autopromocja

I Ogólnopolska Konferencja Biur Rachunkowych i Przedsiębiorców KONEL odbędzie się 4 października w Centrum Kongresowym Hali Stulecia we Wrocławiu. Przewidujemy, że udział weźmie aż 300 osób z całej Polski. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.

To unikatowe wydarzenie łączące dwa obszary biznesowe i służące wymianie doświadczeń oraz wiedzy z zakresu outsourcingu usług księgowych.

Celem konferencji jest identyfikacja stanu współpracy oraz poszukiwanie rozwiązań przyszłościowych pomiędzy biurami rachunkowymi a przedsiębiorcami.

W programie pojawią się kwestie, które stanowią najbardziej newralgiczne obszary funkcjonowania współpracy przedsiębiorców z biurami rachunkowymi.

Dobór wykładowców i panelistów będących wybitnymi profesjonalistami w zakresie rachunkowości i biznesu, gwarantuje wysoki poziom wydarzenia.

Dokumentem kończącym I Ogólnopolską Konferencję Biur Rachunkowych będzie wypracowana DEKLARACJA DOBRYCH PRAKTYK – zbiór zasad zapewniających wysoką jakość współpracy pomiędzy księgowym i przedsiębiorcą.

Do kogo skierowana jest konferencja i skąd idea utworzenia takiego wydarzenia?

Konferencja jest skierowana do branży rachunkowej, księgowych, biur rachunkowych oraz przedsiębiorców korzystających z outsourcingu usług księgowych. Idea powstania konferencji urodziła się w ubiegłym roku po wielu burzliwych dyskusjach w gronie przedsiębiorców zrzeszonych w klubach biznesu czy stowarzyszeniach.

Staramy się być blisko naszych klientów, słuchaliśmy z jednej strony przedsiębiorców a z drugiej biur rachunkowych, wtedy urodził się pomysł połączenia tych dwóch obszarów. Nie było jeszcze w Polsce takiego wydarzenia. Idea konferencji spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem, wystarczy popatrzeć na Partnerów konferencji: Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Business Centre Club, Dolnośląska Izba Gospodarcza, Uniwersytet Ekonomiczny.

 

Czego oczekują przedsiębiorcy od biur rachunkowych?

Wspominałem o tym wcześniej ale jest to bardzo istotne. Dzisiejsza oferta biur rachunkowych powinna być kompleksowa. Nasza rola to rola doradcy, analityka sytuacji finansowej firmy.  Szybka, sprawna komunikacja pomiędzy biurem a przedsiębiorcą poparta autorytetem wiedzy to klucz do sukcesu.

Pozostaje mi zaprosić Państwa do uczestnictwa w konferencji, więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie www.konferencjakonel.eu

Polecamy: Monitor Księgowego – prenumerata

Polecamy: INFORLEX Księgowość i Kadry

Księgowość
Zapomniałeś o złożeniu deklaracji PIT lub zapłaceniu podatku w terminie? Ratunkiem będzie czynny żal
02 maja 2024

Zapomniałeś o złożeniu deklaracji podatkowej PIT lub zapłaceniu podatku w terminie? Złóż czynny żal, dzięki temu możesz uniknąć kary. Aby czynny żal był skuteczny, musisz wypełnić obowiązki wobec naczelnika urzędu skarbowego lub urzędu celno-skarbowego, w szczególności złożyć zaległe deklaracje podatkowe lub zapłacić w całości należności publicznoprawne, wraz z odsetkami.

Sprzedałeś towar i organizujesz dostawę? Ale czy wiesz, jak wystawić fakturę i jaką stawkę VAT zastosować? Uważaj na pułapki w VAT.
02 maja 2024

Sprzedałeś towar i organizujesz dostawę? Ale czy wiesz, jak wystawić fakturę i jaką stawkę VAT zastosować? Gdy koszt transportu obciąża kupującego, po stronie sprzedawcy powstaje obowiązek udokumentowania transakcji i to jego obciążą konsekwencje błędu.

Posiadacze aut spalinowych mogą odetchnąć z ulgą. Podatku nie będzie, pojawią się dopłaty do elektryków
02 maja 2024

Nie będzie podatku od aut spalinowych, będzie za to system dopłat do zakupu elektryków. Takie rozwiązanie zostało zawarte w przyjętej przez rząd rewizji Krajowego Planu Odbudowy.

Od kiedy obowiązkowy KSeF? Projekt ustawy przyjęty przez rząd
30 kwi 2024

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który ma na celu przesunięcie obligatoryjnego KSeF na 1 lutego 2026 r. Jak informuje Ministerstwo Finansów, dalsze uproszczenia KSeF, w tym zapowiadane przez resort finansów etapowe wejście w życie KSeF będzie przedmiotem odrębnych prac legislacyjnych.

Dostałeś rabat i wystawiłeś fakturę korygującą? To błąd. I może mieć poważne konsekwencje na gruncie VAT
30 kwi 2024

Dostałeś rabat i wystawiłeś fakturę korygującą? To błąd. W przypadku rabatu pośredniego kluczowe znaczenie ma okoliczność, że między podatnikiem przekazującym środki pieniężne a podmiotem będącym beneficjentem rabatu pośredniego nie miała miejsca żadna transakcja, którą można byłoby skorygować.

Automatyczna akceptacja PIT. Wgląd w deklaracje i korekta nie będą możliwe przez kilka dni
30 kwi 2024

Automatyczna akceptacja zeznań podatkowych PIT w usłudze Twój e-PIT nastąpi po 30 kwietnia i potrwa przez pierwsze dni maja. Podczas trwania tego procesu usługa nie będzie dostępna, a więc przez kilka dni nie będzie można sprawdzić złożonej już deklaracji PIT, ani złożyć korekty zeznania rocznego. Na czym dokładnie polega ten proces?

Windykacja na własną rękę – jakie są plusy i minusy po stronie przedsiębiorcy?
30 kwi 2024

Proces windykacji można przeprowadzić na kilka sposobów. Czy jednak warto prowadzić windykację w przedsiębiorstwie na własną rękę? Jakie są plusy i minusy takiego działania?

Odroczenie KSeF. Decyzja słuszna, choć budzi wątpliwości w kontekście interesu przedsiębiorców
30 kwi 2024

Decyzja o przesunięciu KSeF jest słuszna, natomiast tak długie odroczenie może budzić wątpliwości w kontekście interesu przedsiębiorców - zauważa ekspert podatkowy Adam Mariański. Zdaniem prawnika wielu przedsiębiorców jest już gotowych do wprowadzenia Krajowego Systemu e-Faktur.

To już ostatni dzwonek. Dzisiaj upływa termin na rozliczenie PIT
30 kwi 2024

We wtorek, 30 kwietnia, mija termin na rozliczenie PIT za rok 2023. Możliwe jest złożenie zeznania drogą elektroniczną lub papierową, które można dostarczyć do Urzędu Skarbowego lub wysłać pocztą.

Zarobki kierowców zawodowych w Polsce. Najczęściej przynajmniej 8 tys. zł brutto. Ale nie wszyscy tyle dostają. Od czego zależy pensja kierowcy?
29 kwi 2024

Ile zarabiają zawodowi kierowcy w Polsce? W 2023 roku w branży TSL nastąpiły istotne zmiany w ustalaniu wynagrodzeń dla kierowców. Wzrost płacy wraz z nowymi przepisami dotyczącymi delegowania pracowników, wpłynęły na rozliczanie płac, szczególnie kierowców działających za granicą. Te zmiany bezpośrednio wpłynęły na budżety firm transportowych, zmuszając je do uwzględnienia większych kosztów wynagrodzeń kierowców. Jednocześnie stanowią korzystną zmianę dla kierowców, poprawiając ich elastyczność finansową i warunki pracy.

pokaż więcej
Proszę czekać...