Kiedy biznes spotyka się z księgowością - druga edycja konferencji dla księgowych, biur rachunkowych i przedsiębiorców KONEL

Kiedy biznes spotyka się z księgowością - druga edycja konferencji dla księgowych, biur rachunkowych i przedsiębiorców KONEL.
Omówienie tajników udanej kooperacji między obszarami biznesu i księgowości oraz analiza zaawansowanych rozwiązań ułatwiających efektywną współpracę - te i inne zagadnienia będą poruszane już niebawem podczas II Ogólnopolskiej Konferencji Księgowych,Biur Rachunkowych i Przedsiębiorców KONEL. Wydarzenie odbędzie się 26 września we Wrocławiu.

Partnerami wydarzenia są m.in Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oddział Dolnośląski - Partner merytoryczny czy stowarzyszenia zrzeszające przedstawicieli biznesu Business Center Club, Dolnośląska Izba Gospodarcza czy Stowarzyszenie Przedsiębiorców Kąteckich.

Autopromocja

Celem konferencji KONEL jest stworzenie wspólnej przestrzeń do dyskusji i wymiany doświadczeń dla sektora biznesu i biur rachunkowych. Podczas prelekcji i paneli dyskusyjnych uczestnicy będą mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę o najświeższe informacje z obszaru kontroli biznesowej i ryzyka podatkowego, bezpieczeństwa teleinformatycznego firmy, korzyści outsourcowania usług księgowych czy optymalnego dostosowania rachunkowości do potrzeb biznesu.

Nie zabraknie również wystąpień poświęconych zagadnieniu odpowiedzialności księgowych w kontekście kodeksu karnego skarbowego, a także tematowi Pracowniczych Planów Kapitałowych czy schematów podatkowych czy kierunku w jakim ewoluuje Jednolity Plik Kontrolny. Ciekawym tematem będzie dyskusja o wiedzy gromadzonej na temat podatnika przez urząd skarbowy.

Uczestnicy wydarzenia mogą spodziewać się m.in. otrzymania odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości zawodu księgowego oraz aktualnych informacji o światowych trendach rozwoju zawodu księgowego. Dobór wykładowców i panelistów, również z zagranicy, będących wybitnymi profesjonalistami w zakresie rachunkowości i biznesu, gwarantuje wysoki poziom wydarzenia.

Księgowość patrzy w przyszłość.

Konferencja zgromadzi nie tylko przedstawicieli biznesu i reprezentantów branży rachunkowej z Polski. W tym roku poszerzona została o przedstawicieli biur z UK oraz Czech i Niemiec. Wymiana doświadczeń będzie bezcenna.

Podczas panelu eksperckiego poświęconemu rachunkowości innowacji gospodarczych wystąpi przedstawiciel Wrocławskiego Parku Technologicznego czy wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Uniwersytet Ekonomiczny jest Partnerem merytorycznym konferencji.

Paneliści i wykładowcy opowiedzą o swoich spostrzeżeniach związanych z przyszłością zawodu księgowego oraz nowoczesnych narzędzi księgowości.

Wrocławska konferencja należy do tych nielicznych, gdzie biznes ma szansę nawiązać owocny dialog z branżą rachunkowości. To bardzo ważne, że każda ze stron będzie mogła przedstawić swoje argumenty, opowiedzieć o oczekiwaniach i trudnościach podczas działalności - tylko w ten sposób, spotykając się w jednym miejscu i słuchając się z zaangażowaniem, rozwiążemy istniejące problemy na linii współpracy biznes-księgowość.

II Ogólnopolska Konferencja Biur Rachunkowych i Przedsiębiorców odbędzie się już 26 września we wrocławskiej Hali Stulecia mieszczącej się w Centrum Kongresowym. Podczas konferencji wybranym przedsiębiorca oraz biurom rachunkowym zostaną wręczone Certyfikaty Deklaracji Dobrych Praktyk - zbioru najcenniejszych zasad współpracy między sektorem biznesowym a rachunkowym - wspólnie wypracowanych przez uczestników i prelegentów podczas wszystkich wystąpień pierwszej edycji konferencji KONEL.

Więcej informacji i rejestracja na konferencję na stronie www.konferencjakonel.eu

Księgowość
Zapomniałeś o złożeniu deklaracji PIT lub zapłaceniu podatku w terminie? Ratunkiem będzie czynny żal
02 maja 2024

Zapomniałeś o złożeniu deklaracji podatkowej PIT lub zapłaceniu podatku w terminie? Złóż czynny żal, dzięki temu możesz uniknąć kary. Aby czynny żal był skuteczny, musisz wypełnić obowiązki wobec naczelnika urzędu skarbowego lub urzędu celno-skarbowego, w szczególności złożyć zaległe deklaracje podatkowe lub zapłacić w całości należności publicznoprawne, wraz z odsetkami.

Sprzedałeś towar i organizujesz dostawę? Ale czy wiesz, jak wystawić fakturę i jaką stawkę VAT zastosować? Uważaj na pułapki w VAT.
02 maja 2024

Sprzedałeś towar i organizujesz dostawę? Ale czy wiesz, jak wystawić fakturę i jaką stawkę VAT zastosować? Gdy koszt transportu obciąża kupującego, po stronie sprzedawcy powstaje obowiązek udokumentowania transakcji i to jego obciążą konsekwencje błędu.

Posiadacze aut spalinowych mogą odetchnąć z ulgą. Podatku nie będzie, pojawią się dopłaty do elektryków
02 maja 2024

Nie będzie podatku od aut spalinowych, będzie za to system dopłat do zakupu elektryków. Takie rozwiązanie zostało zawarte w przyjętej przez rząd rewizji Krajowego Planu Odbudowy.

Od kiedy obowiązkowy KSeF? Projekt ustawy przyjęty przez rząd
30 kwi 2024

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który ma na celu przesunięcie obligatoryjnego KSeF na 1 lutego 2026 r. Jak informuje Ministerstwo Finansów, dalsze uproszczenia KSeF, w tym zapowiadane przez resort finansów etapowe wejście w życie KSeF będzie przedmiotem odrębnych prac legislacyjnych.

Dostałeś rabat i wystawiłeś fakturę korygującą? To błąd. I może mieć poważne konsekwencje na gruncie VAT
30 kwi 2024

Dostałeś rabat i wystawiłeś fakturę korygującą? To błąd. W przypadku rabatu pośredniego kluczowe znaczenie ma okoliczność, że między podatnikiem przekazującym środki pieniężne a podmiotem będącym beneficjentem rabatu pośredniego nie miała miejsca żadna transakcja, którą można byłoby skorygować.

Automatyczna akceptacja PIT. Wgląd w deklaracje i korekta nie będą możliwe przez kilka dni
30 kwi 2024

Automatyczna akceptacja zeznań podatkowych PIT w usłudze Twój e-PIT nastąpi po 30 kwietnia i potrwa przez pierwsze dni maja. Podczas trwania tego procesu usługa nie będzie dostępna, a więc przez kilka dni nie będzie można sprawdzić złożonej już deklaracji PIT, ani złożyć korekty zeznania rocznego. Na czym dokładnie polega ten proces?

Windykacja na własną rękę – jakie są plusy i minusy po stronie przedsiębiorcy?
30 kwi 2024

Proces windykacji można przeprowadzić na kilka sposobów. Czy jednak warto prowadzić windykację w przedsiębiorstwie na własną rękę? Jakie są plusy i minusy takiego działania?

Odroczenie KSeF. Decyzja słuszna, choć budzi wątpliwości w kontekście interesu przedsiębiorców
30 kwi 2024

Decyzja o przesunięciu KSeF jest słuszna, natomiast tak długie odroczenie może budzić wątpliwości w kontekście interesu przedsiębiorców - zauważa ekspert podatkowy Adam Mariański. Zdaniem prawnika wielu przedsiębiorców jest już gotowych do wprowadzenia Krajowego Systemu e-Faktur.

To już ostatni dzwonek. Dzisiaj upływa termin na rozliczenie PIT
30 kwi 2024

We wtorek, 30 kwietnia, mija termin na rozliczenie PIT za rok 2023. Możliwe jest złożenie zeznania drogą elektroniczną lub papierową, które można dostarczyć do Urzędu Skarbowego lub wysłać pocztą.

Zarobki kierowców zawodowych w Polsce. Najczęściej przynajmniej 8 tys. zł brutto. Ale nie wszyscy tyle dostają. Od czego zależy pensja kierowcy?
29 kwi 2024

Ile zarabiają zawodowi kierowcy w Polsce? W 2023 roku w branży TSL nastąpiły istotne zmiany w ustalaniu wynagrodzeń dla kierowców. Wzrost płacy wraz z nowymi przepisami dotyczącymi delegowania pracowników, wpłynęły na rozliczanie płac, szczególnie kierowców działających za granicą. Te zmiany bezpośrednio wpłynęły na budżety firm transportowych, zmuszając je do uwzględnienia większych kosztów wynagrodzeń kierowców. Jednocześnie stanowią korzystną zmianę dla kierowców, poprawiając ich elastyczność finansową i warunki pracy.

pokaż więcej
Proszę czekać...